Bucurii de sept-oct 2006 in vacanta (181)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Cris, succes in a preveni "accidentele" de noapte!

Lexi, bafta si perseverenta cu operatiunea toaleta! Ai incercat sa ii lipesti abtibilduri cu McQueen pe reductor?

Adina, multa sanatate lui Alex! Si noi am avutr o primavara mai dificila.

Acum suntem ok, desi Dudu inca nu este inca complet refacut dpdv imunitate. Adica pare ca un burete in a capta tot soiul de viroze, desi inainte de sezonul asta (toamna - primavara) nu parea chiar atat de sensibil Speram sa ne ajute tratamentul homeopat pe care l-am inceput. In rest, suntem nerabdatori in asteptarea concediului: duminica decolam spre Anglia, apoi pe 21 spre Disneyland.

Joi avem serbare la gradi, Dudu va fi fluturas.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

lexi, am gasit un tabel in care scria de ex:

aur 333 - 8 karat
583,33 - 14 karat samd

itzi trimit link-ul pe pm daca vrei sau cautzi pur si simplu pe google dupa "gold karat tabelle".

Gata, am si fugit la cutia cu bijuterii sa vad cat de mult m-a apreciat sotzul cand mi le-a facut cadou, presimt ca iese cu scandal .

Adriana, ma bucur ca suntetzi mai bine, multa distractzie in concediu va doresc si va asteptam cu o gramada de poze.

beatrix, cum ai aparut ai si disparut ...

Crisnemes, cand mai vin pe la Cluj ii musai sa-mi faci cinste cu o pizza la cat m-ai botezat. Flavia e mamica din Arad .

Am fugit sa ma uit la fotbal, ca azi joaca Italia.

O seara frumoasa va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adina, multumesc mult, o sa caut pe google. Nu te-as fi deranjat pe tine, credeam ca tu stii deja treaba cu 333, etc. Sper ca ai fost multumita de cadourile de la sot.
Adriana, Maria are reductor cu Winnie the Pooh, preferatul ei pe langa McQueen si Mickey Mouse, insa nu vrea sa foloseasca reductorul, se aseaza direct pe capacul toaletei.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Adina - cu siguranta-o sa fac cinste - imi cer scuze- semnatura ta ma duce cu gandul la o prietena de-a mea pe care o cheama Andreica Flavia si are un id asemanator, are F mare si de acolo pe mine ma duce cu gandul la eainca o data mii de scuze.

Adriana - distractie placuta in concediu.

Lexi eu am internet orange acasa, semnalul nu e intotdeauna ok, dar eu stau in Feleac , in Cluj merge mai bine am auzit eu. E mai greu la descarcat programe mari dar pentru DC si mail eu zic ca e ok.

Adina ce a facut Italia?




Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
Cris, Italia-Paraguay 1-1.
Anul acesta noi sustinem echipele Spaniei si Argentinei.
Sunt suparata caci Maria a racit cobza si nu stiu de unde. E posibil sa fie aerul conditionat din masina, gradinita, etc. Ma scot din minti imbolnavirile astea atat de dese, cum da putin cu nasul de colectivitate, gata, iar se imbolnaveste. N-am inchis un ochi toata noaptea nici ea nici noi, se trezea mereu si incepea sa planga. Offf...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza!

Adina, sunt pe aici cand si cum, depinde ce am de facut! si ieri citisem ca Lexi e singura pe aici si am zis ca scriu dar n-am mai apucat!
cred ca e distractie mare la tine cu gemenii! imi dau seama cat s-a distrat si vecina de martusirea lui Fabi! ce probleme sunt la scoala?
Eric a avut cateva zile in primavara cand a zis ca nu mai vrea sa mearga ca "scoala nu e prietenoasa, ca ii provoaca durere" in traducere! cauza era un baiat care ii batea pe toti si cu motiv si fara din cate am inteles de la educatoare! Eric m-a rugat sa merg sa vorbesc cu baiatul, am vorbit, m-am lovit de maica-sa care mi-a zis ca "cum adica ii spun eu lui fi-su sa nu mai bata", dar dupa ce am vorbit cu baietulul, Eric a mers din nou la scoala fara probleme! se mai plange cateodata ca baietulul respectiv l-a lovit iar dar acum juf se supara si baiatul spune "sorry"!
adevarul e ca Eric iubeste scoala si are cativa prieteni foarte buni! ca o ironie, in grupul de prieteni e si o fetitza de care e indragostit si eric si un alt baiat tot roman care e in clasa cu eric ! sunt atat de scumpi!
si tot de la scoala, vinerea trecuta in 11.06 ma duc s-ami iau copilul si i-l gasesc cu coronitza pe care scria "Eric 4 ani" si cadou de la scoala! cum m-a vazut a venit alergand ca el are 4 ani si ca unde e tortul "barca de pirati" pt copii si lumanarile si cadoul! mi-a picat fatza efectiv si dai cu lamuriri ! educatoarea a gresit cand si-a facut lista cu sarbatoriti si in loc de 11.09 a trecut 11.06 la Eric! Eric deja are stabilit ca anul asta vrea tort "barca de pirati" sa duca la copii! asta imi zice mereu cand vorbim de ziua lui si stie ca e in septembrie dar dada juf i-a zis atunci, insemana ca atunci e si nici cum nu am reusit sa-l convingem si eu si juf, ca nu e ziua lui! juf a recunoscut ca a gresit, i-a spus ca e vina ei dar, acum el zice ca are 4 ani! am mers acasa, i-am aratat calendarul unde era incercuita ziua lui, am numarat zilele pana atunci dar, pana la urma am concluzionat ca anul asta are 2 zile de nastere! a fost singurul mod s-al impac! am cumparat cu el un tortulet atunci seara, l-am trimis pe tasu dupa cadou albastru , l-am sarbatorit si a ramas ca barca de pirati pt copii la scoala fac in septembrie si petru petrecere fac tort masini de curse, mcqueen si king ca e albastru! va fi un pic de lucru dar daca compar cu anul trecut cu tort tren pt scoala si pisica pt petrecere, parca e mai usor anul asta!

...revin

Roxana si Eric (11 Septembrie 2006)
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Lexi - imi pare tare rau ca Maria e iar bolnaviaora. Stiu ce greu e cand copilasii nu pot dormi si se trezesc speriati ca nu pot respira.

Victor e si el mucos, dar nu prea fac nimic pentru asta, insist sa-si sufle bine nasul.

Beatrix - cu siguranta Erik o sa se bucure si in septembrie cand o sa-si serbeze ziua.
Eik o sa fie un mare amorez - daca de pe acum se uita dupa fetite!

Tocmai m-a sunat Dragos de pe telefonul bunicii sa-mi spuna ca Victor a fost la baie si a facut kk, apoi a luat hartia igenica murdara si a fugit prin casa dupa Dragos sa-l murdareasca.

Duminica s-au certat de la ceva jucarie - de ciuda Victor a luat un pumn de nisip si i l-a bagat la Dragos in chiloti.





Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

...continuare

Lexi, insanatosire grabnica Mariei si sa-i treaca repede raceala! adevarul e ca asa e primul an de colectivitate! nu prea ai ce sa faci pana se imunizeaza! principalul e sa nu faca forme grave! multa sanatate! mult succes si cu operatiunea pampers! apropos, cand plecati in concediu?

Adriana, multa sanatate lui Dudu! ma bucur ca sunteti bine si mult succes cu serbarea! cred ca Dudu e tare incantat de personaj!

Xan, ce fac fetele?

Cris, am ras cu lacrimi de Victor! cred ca si la tine e show continuu! Tare faine pozele din Malta si mi-a placut mult rochita! ti-a stat tare bine, te prinde culoarea! sa-ti traiasca finii! cat de Victor la serbare, eu zic doar ca a avut emotii! cred ca trasul pantaloniilor a fost solutia de a se destresa! dar in rest eu zic ca prestatia a fost ok! oricum nu e usor nici pt ei!

Apropos de serbari, aici pana la 5 ani nici nu s epune problema sa spuna copii poezii, cantece sau ceva la microfon singuri! cel putin la scoala lui eric serbarile constau in: la grupa mica, se alege o melodie si danseaza in grup, la grupa mijlocie se incearca reproducerea unei scene dintr-un film, desen... dar la genul ca copii imit personajul si spun fiecare o propozitie la microfon! abia la grupa mare se incep cu poeziile, cantecele dar asa o strofa nu mai mult! foarte diferit de serbarile din romania, cu care sunt eu obisnuita sau ce ce am vazut, auzit la prietenele din ro.

pe toate!

Roxana si Eric (11 Septembrie 2006)
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Beatrix, ma bucur ca ne-ai mai scris! Foarte draguta faza cu ziua lui Eric. Sincer, mie mi se pare f greu sa faci tort cu McQueen si King. Sau il comanzi de undeva? Daca il faci tu, nu vrei sa vii si la mine sa faci unul si de ziua Mariei?
Noi plecam in concediu pe 26 iunie, deci mai avem cam 2 saptamani. Oricum sper ca pana atunci s-o pun pe picioare cu raceala, mai ales ca pe 30 plecam la mare. Cat despre olita, cam in fiecare zi are loc cate un accident si face pe ea, dar oricum sunt multumita. Stiu ca trebuie sa am muuulta rabdare.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Lexi, no si eu care vroiam sa-ti trag o vizita! bine zici tu si cu ziua lui Maria! Sincer eu la tort l-am gandit ca o sa fac un blat, ori in forma patrata, ori in aia de chec, inca nu m-am gandit prea mult in detaliu! ideea e sa-l tai sa dau forma uinei masini, apoi un strat de crema la mijloc si deasupra la una glazura rosie la una glazura albastra! glazura din ciocolata alba in care pun colorant rosu/albastru! albastru cred ca o s aiasa ca cel al lui King, dar la rosu nu stiu daca nu va fi roz! o sa incerc inainte sa vad cum iese! si restul farurile, numerele.. am vazut aici niste tubulete cu varfuri foarte subtire in diverse culori pt decorat si ma gandesc sa le folosesc! deci nu fac ceva spectaculos!

Roxana si Eric (11 Septembrie 2006)
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput