Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25
Da Alynta nu mai vreau sa ma laud ca ce-i prea mult strica,dar orice i-am zis sau i-am cerut la soacra-mea sau la mama mi-au dat,inca mai mult.Apropo de finante,sunt sigura ca soacra-mea o sa ne ajute mult,mai ales acu de cand sunt gravida tot timpu ma suna si ma intreaba ce sa-ti ia mama? sau ce ai nevoie?sau zice hai ca ti-am facut aia sau aia...bluzite de gravi mi-a cumparat o gramada deja. Nu mi se pare ok ca soacra sa zica ca e "obosita".Dar tu?cu burtica si cu doi copilasi oare nu esti obosita?

Ana22+





Sa-ti traiasca soacra ! Stiu multe cazuri pozitive ca al tau! Cu siguranta ca daca acum se comporta asa va fi foarte bine si cand vine fetita!
Din comportamentul soacrei mele se subintelege "daca i-ati facut(pe copii) sa vi-i cresteti! Nu sunt de acord sa duc parintii la bunici si sa uit de ei, sa plec bine merci cu sotul in concedii! Dar o minima implicare parca mi-as dori! Sa vina de exemplu un wekeend pe luna sa-i scoata pe baieti in parc 2-3 ore! Sa le cumpere o inghetata, un suc! Poate sunt lucruri mici dar pentru noi ar insemna enorm! De multe ori cand vine(sta la 100km) ori nu trece deloc(am prins-o o data cu mata in sac din intamplare) sau vine la shoping si trece pe fuga jumatate de ora ostenita si flamanda! Asta este si deja ne-am resemnat!
Saracii maicamii nu am ce sa-i cer mai mult! Are acasa 2 adulti "in grija": bunica de 86 de ani si tatal pensionat pe caz de boala care e dificil! Si ea e pensionata pe caz de boala! Mai are treaba si la tara unde are gradina! Si e mereu cu treaba! E obosita saraca si nu-si mai vede capul de treaba!
Sora mea m-a ajutat si ea! Cand am ziua baietilor de exemplu sau cand am fost in maternitate a venit si a stat cu 3 copii: doi ai mei si unul ai ei de 2 ani! Nu e usor sa faci asa un efort! Dar cand am rugat-o nu a zis "nu" niciodata!

Alina-Mirela 27+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra


Alina-Mirela 27+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

chiciutza fusei la analize si la urina au iesit rare hematii si urme de albumina. avand in vedere ca n-am tensiune, edeme, etc, ce cauta albumina aia acolo? am restanta la nefro dr zicea sa repet analiza ca poate am recoltat gresit da cat de gresit puteam sa recoltez incat sa iasa rare hematii?

-----

Mami de roza + 24 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring


Maitreyi stai linistita ca e ok. La majoritatea apar cateva hematii (leucocite sa nu fie) si urmele de albumina pot fi de la o filtrare mai fortata, deh, uterul ala apasa si el pe diverse, si la urma urmei excreti pt 2! daca vrei sa refaci analiza e ok, dar eu zic sa mai stai o luna si apoi sa schimbi si cabinetul.

Cristina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

bine v-am gasit la noul capitol sa fie unul plin de vesti bune

crina, puiuta, ionela, chichiuta, office....felicitari pt schimbarile de semnatura.....tot asa pana la 40
Liliana felicitari pt vestile bune de la eco
lore
ana, hai ca mai ai un pic si scapi de durerile alea stiu cum e
luciana foarte frumos numele ales.....si eu sunt in pom cu alegerea nasilor

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Luciana in ce statiune ati fost?eu am cerut oferte pentru cateva hoteluri de la noi dar 10 zile, all inclusive, 4 stele ajung in RO la peste 1000 de euro doar pentru mine si fetita...mi s-a explicat ca (virgula) copilul are gratuitate numai in camera cu doi adulti..si noi suntem un adult

Tina, cu(27+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Off..ce caldura este afara!! Cred ca in august o sa vin la lucru de la 6, sa ajung pe racoare .
Lore - multa sanatate si incearca sa investighezi ce a spus Summertime. Sunt sigura ca exista solutii

La capitolul bunici noi stam f bine, slava Domnului! Eu sunt adepta sa imi cresc singura copilul, ca de aia mi l-am facut, dar, de fiecare data cand am avut nevoie - fie sa plecam noi pt cateva zile, fie pentru o seara, sau luat de la gradi o data, nu s-a pus problema. Cand a fost bolnav si el si bona, soacra-mea a venit de 500km sa stea cu el. Deci, multumeesc lui Doamne-Doamne, ne putem baza pe ei oricand, si ai mei si ai sotului, in aceeasi masura.

Eu, pt ca am venit mai tarziu la lucru, am facut un mic ocol prin piata si am ajuns cu cirese, caise si nectarine la lucru, pe la ora 12. Mai am doar 3 nectarine

va pup si o zi frumoasa sa aveti

Kiti, 22+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Si eu sunt cu varza, tocmai am mancat niste sarmalute de post! Carne sa nu-mi dai in rest...

Cristina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Kiti, arunca o nectarina si la mine

--------------------------------------------------
Sunt o cu de 22+

Minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kamy13 spune:

Hopa topa si eu la un nou capitol

Vorbeati de ecografiile de la 32 de saptamani. Ar trebui sa se vada atunci si plamanii, nu? Ca la bebele meu, la 26 de saptamani i s-au vazut doar inima(cu cele 4 compartimente) si stomacul. Dupa cate am mai citit in perioada asta incep sa se formeze plamanii. Deci cam pe cand se vor vedea la o eco, stiti cumva?

A propos de mancare, ieri am facut sos de spanac cu niste gratarele langa, ca mi-a fost lene sa fac chiftele, ce ar fi fost combinatia mea favorita. In schimb le voi face astazi langa un pireu de cartofi si ardei copti.



EMANUEL 26+ AMR 14+

Graviduta

Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

alynta mama-i mama intotdeauna,pe cand soacra....Dar nu-i nimic,ca are DD grija de tine! Important e sa fim sanatosi,ca le facem pe toate!
chichi sa-ti fie de bine! si la bb!

Ana22+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanyy2009

ana, hai ca mai ai un pic si scapi de durerile alea stiu cum e

23+




Ana22+


Mergi la inceput