FIV la Cluj 37

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Alinuta,poate-mi iau si eu vreo 2 zile libere pe cand veniti,sa vad insa daca ma lasa ca avem tare mult de lucru acum si sefa e cam stresata,ea vede numa' serviciul,dar noi astea mai tinere avem si alte lucruri mai importante de facut precum copiii,ea da-i inainte cu serviciul,pai normal ca la 50 si de ani doar aia vezi sau ma rog inca o mai vezi ha ha ha
Alinuta mergem la cojocna la apa sarata,apropo s-a deschis din 15 mai,mi-au zis niste nepoti care au fost astazi,cica au amenajat pe acolo,dar cica se aluneca pe cimentul ala si mai multe persoane au cazut,au pus si gazon,cica e frumos
Pupici,si mie imi lipseste sporovaiala asa mai multa de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Acum va las va doresc o seara placuta!
Pupici,pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna dimineata fetele!
Va ofer o frappe.
Alinuta draga,hai cu testul cu II
Bruni,ce melodii mai asculti la maxim?
Va doresc o zi buna!
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete...
Mutumesc de sustinere..
Este greu dar imi revin incet, incet..
Cristina am vazut ca ai intrebat unde fac fiv.
Eu sunt in Israel si evident fac aici fiv, mai ales ca este subventionat 80% de casa de sanatate...
Nu ma pot plange de medic sau de tratamentul omenesc pe care il primesc aici...si totusi, am senzatia ca sunt unele scapari.
Dupa cum bine stiti ca si in alte tari Europene...viziunea este...
nu medicatie daca nu e absoluta nevoie...eta...
Deci pe principiul ca daca e sa se prinda ...se prinde...si nu trebuie sustinuta artificial...
Sau macar asa am eu senzatia.
De ex...eu am 41 de ani...pe 42..si l-am intrebat pe medic de ce nu-mi da sa fac analiza aia AMH pt rezerva ovariana.
Si el a zis ca pentru ce?
Sa vedem ca rezerva e mica?....Asta stim deja..
Si daca vedem asta ....ne oprim? Nu ...deci pentru ce?
Si tot asa....
Oricum luam o pauza pana in toamna, fiindca eu am facut 4 fiv-uri in juma de an...
iar unul a fost cu punctie oarba..fiindca am incercat o luna tratament cu menogon in loc de gonal f...
oricum macar de celelalte 3 ori am avut 3 si 2 embrioni de transferat.
ceea ce inca imi mai da o speranta.
Va urez tuturor o vara placuta si multa sanatate, sa va vedeti visurile implinite si sa va strangeti in brate copilasii cat mai curand.
O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna Mona,
Multi inainte si fericiti,iti doresc din suflet sa reusesti pana la urma,sigur vei reusi!
Si eu mai zic cate o rugaciune
Da,trebuie sa faci o pauza,si eu sunt de parere ca trebuie facute toate analizele,dar poate stiu ei doctorii mai bine.
Si mie mi-a facut IA fara stimulare,nu stiam ca exista si cu stimulare,dar se pare ca mi-au fost buni foliculii sau poate nu a vrut doctorul sa fac chisturi,eu oricum cred ca stie el mai bine ca noi ce si cum.
Poate stiinta nu a progresat intr-atat...,asa ca poate nu are ce sa dea pt.implantare.
Daca nu-ti place de medic si ti se pare ca-i scapa ceva muta-te la altul.
Si eu stiu pe cineva care a facut un copil la 43 de ani si copilul are acum 5 ani,iar soacra l-a facut pe sotul la 44 de ani.
Ai fost la mormantul domnului?
Ar fi interesant de mers de paste cand apare lumina sfanta,poate se intampla o minune
Te pup si sa vi se implineasca cat mai repede visul.
O zi frumoasa!
Cate grade sunt la voi?
Si la noi e tare cald.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Cristina,
Nu stiu cate grade sunt afara...ca eu stau in birou cu aer conditionat si e friggg tare...de stau cu pulover pe mine...
stii tu ca barbatii mor de cald si noi fumeiile suntem reci gheata...ufff.
Doctorul e ok, nu am de ce sa-l schimb.
Ce vina are el ca ma apuca pe mine nebuniile la batranete..
Eu am o fetita de 15 ani..dar acum sunt la valul doi ...in viata si stii cum e.
Al meu barbatel nu are nici un copilas si sigur ca ne dorim fff mult sa mai avem unul.
El are si ceva prob cu morfologia....iar eu cu varsta...
Ce sa facem, mai incercam...poate se intampla si natural...
Mai stii..sunt si minuni...
hai pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Si noi stam cu aerul conditionat ca altfel nu se poate.
Si eu sunt friguroasa de obicei,dar acum e foarte cald.
Sa-ti traiasca fetita,normal ca va doriti inca un copil,sigur veti reusi pana la urma!
si mai vorbim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Pup Cris..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

pentru toate fetele !

ma inscriu si eu la intalnire !

mona nu te descuraja, atat timp cat obtii embrioni trebuie incercat ! eu am 31 de ani si la ambele FIV-uri am avut "productia" ca si tine ( la primul fiv 3 embrioni si la al doilea 2 embrioni , eu am endometrioza) nu cred ca neaparat varsta e problema , sti cum e la implantare numai Dumnezeu ne poate ajuta! Oricum eu cred ca ar trebui sa faci o pauza, 4Fivuri in 6 luni e cam mult, parerea me!

bruni cum stai cu examenele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

mi-e foame asa ca am mancat cateva litere ! scuze!

Mergi la inceput