FIV la Cluj 37

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele!
am intrat si eu un pic ca sunt in pauza!
bruni-nu fi suparata-poate e mai bine asa!poate analizele astea o sa dea de cap belelei!si apropo-ptr ca tu aproape ai egalat recordul monei la ovocite..cum de numai un embrion??de ce nu incerci icsi?propune-i drului!mama mama..cat citesc acum despre fiv..am ajuns experta!si nici nu am dat startul!va dati seama ce-i asteapta pe saracii dri care-mi vor face fiv??cred ca o sa fiu in stare sa le zic sa-mi faca pe viu-doar ca sa controlez eu cat de cat situatia!
criadema-ai niste strumfuleti superbi!sa-ti traiasca!cu siguranta georgie te va urma!
alinuta,cristina-
si restul gastii? sa scot la voi?pai se poate?
mie imi vine azi grasul-sarbatorim ca doar odata pe an implineste anisorii,dar din pacate eu tot la ale mele ma gandesc- maine nu e program la spital ca sa imi fac programarea ptr interpretarea analizelor!insa luni sunt planton la usza spitalului-ati ghicit,nu?
asa ca bruni-nu dispera!!uita-te la mine-polip endometrial,chisturi multiple pe ovare,un ovar pe fundul sacului douglas sau asa ceva,aderente,trompa dilatata-posibil sau nu hidrosalpinx..a..si mai continui-ptr ca am fost la dr cu raceala mea si mai adaug-lipsa calciu,lipsa fier,lipsa magneziu..imunitate scazuta..sangele meu se coaguleaza ff repede, risc de hepatita-asta e discutabil-ptr ca inca nu au iesit analizele ce le-am facut dupa!deci, eu ce sa mai zic?asa ca..daca eu nu am luat-o inca razna-nu ai voie nici tu!si poate asa ne nimerim sa facem fiv in acelasi timp!cred ca vor fi multe fete in focuri in perioada aia!georgie cu alinuta ne vor sustine-ca ele deja vor avea bebelasi,criadema,eni,moni,julia si jovana deasemenea ne vor sustine..asa ca..cu atata galerie sigur vom reusi!si asa cum ai zis si tu cat si fetele-anul asta 2010 ne va purta si nouya noroc-ptr ca s-au gravidit fff multe fete!si sunt ff sigura ca acolo sus Cineva ne iubeste si pe noi si ne va ajuta!sunt sigura!
si o zi superba sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Alinuta multumim de noul cap si sper sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

georgie iubita-ce ma bucur ca ne-am intersectat!
fetita draga tin pumnii stransi si ma rog din tot sufletul sa reusesti de data asta!sa fie puiutii tai niste luptatori asa ca tine!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

fetele va las..ma duc la munci in curand!
va imbratisez cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Georgi,ma bucur mult ca ai facut ET-ul,eu ma rog pentru tine sa reusesti de data asta
Uratica si eu sunt sigura ca cineva acolo sus ne iubeste si nu ne lasa de izbeliste.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

uratica draga asta da mesaj....Doamne tu pe toate le-ai adunat ? dupa ce te-am citit pe tine mi-am dat seama ca eu ar trabui sa-mi tin gurita ...DD ajuta sa fie totul bine

brunadria lasa draga mea ca poate asa e mai bine ....vorba lui cristina ai un,,doctor cu cap,, prima data faceti investigati serioase si dupa aceea vine FIVul cel NOROCOS
georgetani ...Doamne ajuta...sa ai cei mai lipiciosi embrionasi din lume si sa ne bucuri putin si pe noi.....
cristina
fetelo de data asta am reusit sa fac capitol nou dar data viitoare o sa fie mai bine

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neata buna...
fetelor e ok dr , intr adevar, dar pe mine timpul ma preseaza, am trecut de 34 de ani
dar asta e , mai bine mai tarziu decat niciodata..
eu azi am examen, alt stres ..
va pup si weekend frumos..


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

haideti la o ...astazi ma-m trezit cu o durere de cap de nici nu vad ...asa ca am sa fierb de doua ori cafea

va astept si pe voi
brunadria esti inca foarte tinerica ....succes la examen

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna dimineata!
Alinuta,multumim de cafea,chiar pica bine ca eu inca dorm.
Bruni,esti tanara inca ,multi inainte si fericiti,eu anul asta implinesc 38;cand am fost la gine erau si de 40 si ceva ce vroiau sa faca copii,cum a zis si uratica in spania la 50 de ani fac femeile copii;acuma nici sa fim ca madam iliescu nu-i de dorit.
Soacra l-a facut pe sotu' la 44 de ani.
Eu ziceam sa facem copii cat mai devreme ca sa ne prinda cat mai mult pe noi parintii lor ,in viata,dar de exemplu am o prietena care s-a nascut cand mama ei avea 23 de ani si la 33 a ramas orfana de mama ei,si am alta care a facut-o mama ei la 36 de ani si a ramas orfana de mama la 36;sper ca ati inteles ce am vrut sa zic
Madam iliescu cat mai poate trai si o lasa pe fetita aia singura pe lume,cred ca nu-i cu toate acasa madam iliescu aia.
Stiu pe cineva care cand a implinit 70 de ani atunci a murit mama lui care avea 92 de ani;ideal ar fi sa ne traiasca parintii cat mai mult,pana cand noi implinim 70 de ani.
Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic
Va doresc un weekend placut!
Eu ma duc la o curatenie luna si bec,pana si la servici mi-am dus spirt de cand cu vizita directorului.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

dragele mele eu am terminat pe ziua de azi ....am fost la cump,am gatit ,am facut curatenie,am intins rufe si la-am ajutat pe bubu sa repare masina.....imaginativa ca ieri am plecat cu fiatul si cand ne-am intors acasa am venit cu TRACTORUL ....sa garit toba de esapament...asa ssi ca sa fie unet tare are ca te scoate din minti ...acuma a sudato putin dar luni merge sa faca comanda la o toba ca sudura nu tine mult...si ca sa fie meniul complec o roata de pe sapte are fiusuratura in ea de vrea 10cm de lunga asa ca shimb de cauciucuri pe sapte

hai ca va-m stricat de cap ....daca tot asa continui o sa ma fac mecanic auto
pupici ...voi ?

buburneak

Mergi la inceput