Mamici si Gravidute Italia -73-

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Daraban ai facut fbine ca te-ai intors, dar cel mai mult mi-a placut ca ati fost uniti in decizi ...intr-adevar nu merita sa te sacrifici in ita
Eu cred ca te munca este in ro , dar apreciata si platita prost



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Kemsy nu cazul sa iti faci probleme pana nu ai rezultatul in mana, oricum consider ca celiachia nu e o boala grava

Nelia neaparat sai faci vaccinul de care iti pov in oct sau noiembrie
sanatate baiatului





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

DANA, te intrebam ca banuiam eu ca despre asa ceva e vorba.
La fel si la noi, sotul de 7 ani aici, eu lucram in Romania si acum inainte sa nasc am venit aici. In principiu o sa stam si noi macar 2 ani....apoi mai vedem ce ne rezerva viitorul, ca pe amandoi ne trage casa catre Romania, dar cine mai stie pana atunci ce o fi.

Ali nu esti indiscreta, stai linistita, el lucreaza in constructii, dar poate sa mearga vineri seara in Romania cu avionul si se intoarce duminica. Ne mai aduce noua una alta si mai rezolva din treburile de acasa, acum mai ales cu actele mele pt indemnizatia de crestere copil, ca eu trebuie sa iau banuti de acasa, iar inainte mergea ca sa ne vedem, cam la 2-3 saptamani era pe avion. Sau la facultate in sesiune mergea si saptamanal. inainte luam bilete din timp si plateam dus intors cam 10-20 euro, acum ca nu stim cand trebuie sa mearga ... cum luam doar inainte cu cateva zile..platim mai mult, da ce sa facem...

plange micutul meu..

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ely incearca sa nu le mai vezi chiar pe toate, e normal ca o mamicuta sa aiba mereu cate ceva de facut

Simo 5kg avea baiatul la nastere???
Cred ca ii trebuie o anumita poziie ptr a se concentra, presupun ca in picioare e ok...e cam greu sa ii schimbi ideile, dar cred ca incetisoar, vazand pe mami, pe vreun baietel poate, poate..
Vazut pozicile noi...unde te vezi asa de grasa??in apart acela de langa lac locuiti??...te-a bombardat ci intrebarile





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

papa si se linisti..pe moment
La ce vreme faina e, cred ca gagicile noastre sunt pe la mare. Da ne facem noi mari si o sa mergem si noi sa agatam gagici si sa vedem "bulane" (asa le zice barbati-meu la picioare).
incerc sa il adorm pe micut...sper sa si reusesc

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ELIZUKA, foarte frumos ca o sa aveti fetita, deja are si nume...oooo, hotarati ce sa mai! Te mai asteptam de acum sa ne dai vesti.

RALUCA, sa va faceti repede bine cu totii

IOANA, nu mai ai vesti de la Stefania?

ALI, mi-am amintit acum...mama da ce de cadouri a primit baiatul, toate de la voi sau si de la alte persoane...eu nu am habar cum e cu astea...voi sunteti catolici?

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ce m-as duce si eu la mare
dar mergem noi peste o saptamana,numai sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Intru si eu la sartul targului
Prima zi de febra care nu scadea ,ii dadeam tachipirina de 250 oar dupa 4 ore avea iar febra peste 38 cu 5...m-am dus la pronto s.,doctorul enervat,acolo e un spital in renovari care primeste doar cazuri extreme,i-am zis sa ma scuze,am venit acasa.acolo ia dat alta doza de ibuprofen.asta stiam si eu ca tot un antipiretic sa i dau dar nu acelesi sa contina altceva,
De dimi a 2 zi ma prezint la nenea pediatru nostru,eram a doua haloiu pe ziua respectiva,ma pune la punct cu controlul,cica e ceva viral,imi explica frumos ca daca are diaree sa incep antibioticul de maine.
A treia zi vad ca incepe ca febra sa nu mai apara,renunt la antibiotic,acum e mai binece ziceti ca nici caca nu era moale?tot mingiute.
II mai fac eu pe zi un aerosol,si ii dau stodal in veselie
Speram ca nu se intoarce boala si am prostito
asteptam plecarea la mare la sf lui iulie pt aerosoli naturali
In sept ii dau cele 3 dose de bronhomunal,gradinita se suspenda din pacate

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Deci antibioticul nici nu l-am desfacut
Nafi,felicitari pentru noul apartament
Andreea,eu am plecat de multe ori departe de tati,i-am instrainat prorpiul copil,si am decis ca ori toti impreuna,ori niciunul,oricat de greu ne-ar fii.despartirile astea pe noi nu ne-au apropiat mai mult,ci din contra,erau motivel mult mai mari de scandal si disperare
nu mai stiu ce vroiam sa scriu.
Felicitari roxali pentrubaiatul tau care acum este in regula,ati scapat de un hop,multe cadouri frumoase

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!!
Dimineata nu era nimeni, acum vad ca sunteti f vorbarete
Elizuka, felicitari pentru fetita, sa fiti sanatoase. Frumoase si numele!
daraban, intr-adevar, daca financiar e bine in Ro, mai bine e sa stai acolo decat aici. Sunt avantaje si dezavantaje, insa faptul ca sunteti langa familiile voastre cantareste cel mai greu.

nelia, eu stiam ca nu e bine sa intrerupi tratamentul, chiar daca simptomele se amelioreaza. Sanatate baiatului. De ce a picat gradinita din toamna?

Noi murim de cald, spre seara iesim la festa!Stam vreo ora, cat sa adoarma bb
Seara placuta tuturor!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput