Mamici si Gravidute Italia -73-

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Alexandra-asa asa mai da cite un semn
sotul tau e in ro?
ziceai ca merge des
Abrambrika-grazie
sper ca e bine si nu zice iara ca e prea slaba
degeanba ii repeet mereu ca tatal ei e slab si inalt ca degeaba
e si inalta giulia dar habar n-am cit are
tre' sa o si masor zilele astea
va pup am plecat la plimbareeee



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

DA, IOANA, sotul e plecat acasuca in weekend, asa cu suntem singurei, dar maine se intoarce.
of, s-a trezit asta micu si urla ca din gura de sarpe

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizuka spune:

Am revenit si eu, in sfarsit, fetelor!
Am o gramada de recuperat, o sa imi ia inca o luna sa ajung la zi . Ma si gandeam ca ultima oara cand am postat aveam 16 sapt, iar acum sunt in 21...Ce a trecut timpul! Am fost in tot acest timp fara net si am crezut ca mor incet, m-as fi apucat si de crosetat numai sa nu ma mai gandesc. De crosetat ma apuc eventual cand nu mai am de lucru, caci ideea era buna.
Incep cu vesti?
Am aflat intre timp (adica ieri) ca vom avea o FETITA, suntem in al noualea cer de fericire, tati e mandru si nerabdator, iar eu incep sa ma mir cum mai incap in haine... Aseara am primit primul lucrusor pt Sofia Maria, un marsupiu, si tati l-a purtat toata seara, spre deliciul meu si al prietenilor, caci nu isi mai incapea in piele de frumos ce era !
Mica noastra e din ce in ce mai activa, isi merita numele de "pallina matta", da din picioruse intr-o veselie.
Inca mai lucrez, insa cu siguranta nu apuc luna iulie la munca, va trebui sa ma invat cu ideea.. si chiar sa ma apuc de crosetat!
Va pup, asta a fost decat de salut asa , acum incerc sa pun poze noi si sa recuperez cu cititul. Ciao!

_
21s+
http://www.flickr.com/photos/elizuka/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Hello,gagici!

Pana la urma,nu e o raceala,ci un virus,care ne-a aranjat pe toti.Noi ca noi,dar biata Anais abia respira si de mancat tot mai nimic...

Kemsy,tachipirina gocce se da 3 picaturi/kg,in rest sunt supozitoare de sugari (125) si copii (250),iti recomanda ei la faramacie care e cel mai potrivit in functie de varsta
Sper sa nu fie ceva grav cu copilasul tau!

Elizuka,felicitari pt fetita,deja ii stiti si numele...bravoooo!

Ely,si eu am pierdut sirul,de fapt nu-i zicem nicicum,doar "Mica"..poate nasc un baiat si scap de griji!

Nafi,de cate ori nu mi-a adus mama sarmale si carne de mici...

Andreea,nu plange,ca nici eu nu am album pe picasa

Brambu,prima oara cand am fost undeva fara Tzutzi a fost la coafor si a durat 4 ore..o eternitate!Atunci mi s-a rupt sufletulCateva luni mai tarziu am lasat-o un weekend cu mama,ca am avut ceva de rezolvat in tara,iar anul trecut in nov,inainte de a ne muta,a stat in Ro fara noi 10 zile.E clar ca toata lumea sufera un pic de dor,dar e bine sa vezi partea buna a lucrurilor..esti in vacanta!!!Cat de des avem ocazia sa mai fim liberi dupa ce avem copii?Ah,da,dupa ce implineste 20 de ani si pleaca de acasa..dar atunci e poate prea tarziu sa te mai bucuri de viata

Nelia,sanatate lui Cris...ce sa mai zic,nimic nu e mai trist decat sa-ti vezi puiul suferind!

Va pup si va doresc numai bine!

Raluca

de Anais Iasmina si +29

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
sunt din nou la munca si azi.
Muncesc mai mult perioada asta in week-enduri deoarece din 14.06 sunt in concediu si tr sa mi le fac cele 2 week-enduri pe luna.
Daca sunt toate bune, in concediu vrem sa mergem in Italia,cateva zile pe la nasii Deliei,apoi la mare undeva,pe la Jesolo cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao, Dana,
nu e usor sa lucrezi in week-end, dar cand ma gandesc ca imediat vei intra in conediu, merita. Frumos ca reusiti sa mergeti undeva in vacanta...si noi ne-am duce, dar acum sa vedem cand om putea cu asta micul. Pana acum in fiecare an mergeam macar intr-un loc, daca nu 2-3, ca stiam ca apoi gata distractie.
Tot vroiam sa te intreb, ca vad ca voi deja v-ati intors acasa, cum de nu ati mai stat?
Sa iti treaca repede ziulica

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

sa-ti povestesc:
sotul meu era de vreo 5 ani in ita,iar eu in ro.
Ne-am casatorit in 2006 si imediat am ramas gravi,in luna de miere.
El s-a intors in ita,iar eu am ramas in ro.
Cand eram gravi in 8 luni a venit dupa mine si ne-am mutat cu toata casa dupa noi,un logan plin cu lucruri
Eu stateam la parintii mei inainte sa plec in ita,desi cumparasem un ap dupa nunta si l-am dat in chirie.Nu avea rost sa stau eu singura in ap.

Am nascut in ita si am stat cei 2 ani ce-i aveam concediu de ingrijire copil.
in 2 febr 2007 am mers in ita,
2 febr 2009 ne-am intors eu si Delia
2 febr 2010 s-a intors si sotul de tot.
Asa s-au nimerit toate in 2 februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Ne-am intors in tara pt ca nu-mi gaseam locul acolo.
Stateam in chirie ,cheltuiam cat producea sotul tot,el era tot obosit,lucra in 2 locuri.
Noi doua toata ziua pe acasa,simteam ca o iau razna.
Eu sunt obisnuita cu viata activa,nu de casnica.
Nu aveam perspective sa lucrez in domeniul meu in ita si nu aveam nici un chef sa lucrez altceva.
Chiar asa rau nu stateam si in ro incat sa iau viata de la capat in ita cu tot felul de sacrificii.
Ma mai si deranja atitudinea italienilor fata de romani in general,si ma simteam ca picata din cer acolo.fata trecut,fata viitor,fara ceva activitate concreta.

La scurt timp dupa ce am ajuns acolo ,la o discutie cu seful italian al sotului, eu am zis ca dupa 2 ani ma intorc in ro.
Si italianul m-a intrebat dupa ce sa ma intorc in ro? ....sa mor de foame ? parca imi cazuse ceva in cap.
Eu chiar nu muream de foame in ro,am o meserie frumoasa,sunt apreciata ,castig bine,dar m-am dus pt o experienta noua in ita.

Imi amintesc cu drag de ita si de cei 2 ani petrecuti acolo,dar acum ,acasa ni ff bine.
Lucram amandoi,salarii bune,fetita merge la gradi,e cuminte ,indragita de toti,aproape de bunici,eu de parintii si bunicii mei,de care nu stiu cat timp ma mai pot bucura,pt ca sunt batrani

avem o casa frumoasa, sa ne tina Dumnezeu sanatosi sa ne putem bucura de tot ce avem.

cam asta e povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ma duc sa mananc ,intru mai tarziu sa mai povestim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna!

Monica sa-ti traisca micutul biped...vazut si ultimele pozici

Elizuca felicitari ptr tititza din burtica

Ioana am si eu o manie:vasele, adik nu le pot lasa d pe o zi pe alta, parca simt mirosul care vine...praful nu prea il bag in seama, de fapt e de ajuns sa deschizi fereastra si intra, nu mai zic de cele care stau in oras...nu suport nici calcarul dupa baie, adik imediat frec cu o carpita...pana la urma am mai multe fixuri

Simo , deci te ocupi de unghiute? ce mai imi plac, dar cu munca mea nici nu pot apuca piesele mici...cand am fost nasa mi-am pus si tare mult mi-a placut cu ele...dom'le iti dau un aer de cucoana si iti fac o manute faina

Ginger inseamna ca ai o socrela super daca a rezistat cu pitici...neaparat sa pui pozici

Cami e bun si bronzul ptr vergeturi, dar bisturiul e si mai bun

Eleni cum de ai lasat catelusa italianca pe alte meleaguri?

LAlexandra cu ce se ocupa sotul de pleaca mereu in tara8daca nu sant indiscreta)

Andreea cum sa va lase sotul sa plecati in Ro, el de unde isi mai incarca bateriile





Mergi la inceput