Fetele IB

Fetele IB | Autor: diplodocus

Link direct la acest mesaj

Un grup pentru fetele IB ( se stiu ele care-s)


Incercam sa ne regasim aici?

Aniversari

SARAH (Martina) 01.ianuarie
DAVID (Martina) 01.ianuarie
MARTINA 12.martie
GABRIELA 16 aprilie
ALEX (Diana)-23 aprilie
OTI -22 mai
MIHAIL(Maria) - 22 mai
DAMIAN (Gabriela) 07.iunie
ANYA (OTI)-25 iunie
SANZIANA(MARIA)- 26 iunie
DIANA- 13 iulie
ILEANA - 29 iulie
DAVID (Gabriela)02.septembrie
IRINUCA- 25 septembrie
MIHNEA (Irinuca)-15 octombrie








Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

salutare .

irinuca, dar ce s-a intamplat pe IB? asa, pe neasteptate n-am mai avut loc de discutii? nu ca scriam eu prea mult, dar oricum... macar sa ne fi anuntat si pe noi cineva.

eu astept...si astept...am ceva contractii, cam dezorganizate, dar deocamdata nu ma agit.

te pup, ma bucur ca ne-am regasit .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (38+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Buna idee, Irinuca, am sa dau mai departe .

La tzara americana (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myria spune:

Sunt si eu pe aici... :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Si hop si eu :)
Ma bucur de initiativa asta, tare mi-a fost ciuda cand a disparut subit forumul IB

Gabriela, tinem pumnii.

Barza noastra a fost cu capul in nori si luna asta, e cam greu de convins asa ca maine plecam la Tusnad, revenim duminica dupa-amiaza.

News: Noi pana la urma cautam o casa gata facuta, fara mari pretentii, in care sa stam 2-3-5 ani, pana om termina-o pe a noastra... asa scapam de chirie [si incercam si de gradinita privata]... Alex a renuntat la a cere 2 pisici, acum se multumeste cu una singura, dar vrea si un "Jerry", ca lui ii place mult de Jerry asa ca probabil ajungem la intreg setul catel-pisica-soarece/hamster

, mai povestim

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

noi sper sa terminam gardul azi sau maine, inca n-am vorbit cu sotul cum mai stau treburile in santier. v-am zis, da, ca noi am inceput cu gardul .
avem si proiectul, nu facem casa ff mare din mai multe motive (nu vad sensul unei case uriase, care se intretine greu si consuma mult, probabil o sa ne limitam la doi copii, hai maxim 3, cu muuuuuulta indulgenta, copiii sigur or sa plece de acasa imediat ce vor putea...). am preferat sa am mai mult teren si casa sa fie rezonabila (adica o suprafata utila de app. 170 mp), cu 4 dormitoare, living, bucatarie, 3 bai, dar si parte de birou. iar pe teren sa am 2-3 foisoare sau terase amenajate pt stat prin curte, ca tocmai asta e frumusetea unei case fata de un apartament.

astea - asa- ca news din partea noastra ref la casuta. nu stiu cat o sa dureze pana o sa o vad ridicata si apta sa ne primeasca, socotelile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ,asa cum bine stiti si voi. adica se cheltuie f mult pe maruntisuri si cand tragi linie sa aduni, te ia cu ameteala.

diana, bafta cu barza si putere de convingere va doresc .

myria, ML .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (38+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jade383 spune:

Salutare
Aveam deja cont aici, bine v-am regasit! http://copilulcurcubeului.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns whiteflower spune:

hop si noi, sunt, revin, curand sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Ah, ce ma bucur sa va regasesc

Nu stiu de ce nu am mai avut loc, cred ca din cauza traficului redus
I-am scris Nadiei, dar e plecata din tara, nu stiu cand o sa-mi raspunda...Oricum, nu ea a luat decizia asta, nu se mai ocupa de Forum de mult timp
Nici Lizetta nu stia nimic, si ea e pe la sediu toata ziua...
Incerc sa fac cumva sa accesam Forumul, macar sa ne luam fiecare datele ce le aveam acolo pe PM


GABRIELA- am emotii pentru tine cu bb2
DIANA- crezi ca la Tusnad vine barza mai repede ?
LORENA. MYRIA,CATALINA. AURELIA

Noi pe la plaja, incepem sa facem bagajele pentru Romania

AJUTA 2 surori in lupta cu timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns whiteflower spune:

Ma bucur ca ne-am regasit!
Am revenit: suntem bine, Ilinca tot creste, pe zi ce trece ne uimeste cu cate ceva: ba cu descoperirea mainii pe care o priveste curioasa, ba cu degetelele/pumnii pe care ii indeasa in gurita... si e din ce in ce mai... frumoasa (ca doar e a noastra).

Flavia ma ajuta tare mult in sensul ca nu e geloasa pe surioara sa (am ajuns la concluzia ca gelozia asta e mai mult provocata de oamenii mari), e intelegatoare, curioasa ca intotdeauna, imi place ca e foarte activa cand iesim afara, plina de dragalasenii specifice varstei (imediat dupa Paste ma batea la cap sa mergem la plaja - de multe ori pe zi, astazi i-a "scris" scrisoarea lui Mos Craciun - vrea o carte cu Sfinxul egiptean !

Gabriela, hai ca nu mai aveti mult, sa dea Domnul sa fie bine!
Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata, fetelor

Aurelia, ai mare noroc ca Flavia nu e geloasa, crede-ma. eu am deschis subiect la cabinetul psi, david se arata inca de pe acum gelos sau cel putin afectat de ce urmeaza. nu mai zic ca la odiseea pe unde mai intru mai povestesc mamicile care deja au nascut si mai au acasa copii de 2-3 ani ce patesc...te ia groaza. e drept ca probabil traversarea acestei perioade depinde foarte mult de mai multi factori, printre care si modalitatea in care parintii abordeaza problema, insa nu intotdeauna iese exact asa cum iti doresti.
eu ma bucur sincer pentru voi ca totul e bine, poate ne pui odata si niste pozici cu Ilinca, sa ne convingem si noi cat e de frumoasa (eu stiu sigur ca e, dar vrem si noi sa va vedem ).

Diana, distractie placuta la Tusnad, e locul nostru de suflet, are o energie aparte care te face sa te simti ...altfel.

eu ma pregatesc de mers la doctor, sa vedem ce si cum stau lucrurile la culcus.

va pup .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (38+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput