Licurici de ianuarie - februarie 2009 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc de raspunsuri fetelor

Aresa nu stiu ce sa mai cred, pentru ca la analizele de la 1 an (facute adicatelea in februarie) i-a iesit Calciu peste limita. Dr. pediatru ne-a zis sa facem pauza 2-3 luni.

Oare sa fi scazut nivelul de Ca asa de tare in 3 luni? Ca el mananca lactate si fructe.

O sa sun pediatru sa vad ea ce zice.



Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axis spune:

Dark, Naty, cand e vorba despre moarte, intotdeauna oamenii se afla la locul si momentul potrivit :). Iar suferinta celor apropiati, care nu pot intelege acest lucru, nu face decat sa ingreuneze desprinderea necesara in aceste momente. Altfel spus, Aryia, moartea fratelui sotului ( care trebuia sa se intample) a fost cauza pojarului...

Ingrid, diagnosticul sorei pare un rau mai mic, asa e?

Crisspy, eu stiu despre transpiratie abundenta in carenta de fe. Cred ca tb. niste analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Buna fetele!

Axis, nu cred ca m-ai confundat cu laptele. Filip cam 170-200 ml mananca/2x/zi...nu mai mult...adica ii place, dar atat ii trebuie (eu ii pun si cereale in el).

Dark, nu te mai gandi...cand e sa se intample, se intampla...Doamne fereste!..

Bebelusi, uite ca o sa ma interesez si eu de Govora...desi daca se fac proceduri, Filip e prea mic ca sa stea cuminte si sa le faca...ne chinuim destul acasa...poate cand mai creste si intelege...Dar nu cred ca strica sa vedem ce e pe acolo..Multumesc pentru sfat!

De la antibiotic cred ca si-a pierdut iar pofta de mancare. Urasc perioadele astea! Nu mai am rabdare, ma enervez...acum doarme de la 13....nemancat de pranz...:(

Mami de Ioana&Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Nadia a facut 38,9, Ioana 38,4

Nu stiu ce sa fac cu rezervarile pentru Roma. La Tarom au spus ca pierd 100 Euro (din fericire, eu ma gandeam ca pierd toti banii!). Dar la hotel daca anulez azi pierd numai suma pentru o noapte, daca anulez maine sau poimaine pierd suma pentru toate noptile, adica enorm ...
Oare ce naiba sa fac? Sa anulez azi sau sa astept, paote pana duminica le trece? In fond mai sunt 2 zile.

Of.of.of

aryia mi-ai luat vorbele din gura cu vaccinurile.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Naty multa sanatate fetelor! Nu cancela inca, tu voiai sa le iei si pe ele? Poate e doar o viroza. Ele cum sunt? Vioaie, mananca?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

naty in functie de ce au
daca crezi ca e doar o raceala
nu e bai
poti sa le dai tratament
si plecati
daca crezi ca e altceva
atunci anulezi sau daca amani rezervarile
nu se poate sa nu va mai taie nimic la hoteluri macar?

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

naty cum mai sunteti?
spune-ne ce ai hotarat?

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

miere, cami
Nu le iau si pe ele, plecam doar eu si Octavian.
Nu am anulat. Ce-o fi, o fi! Daca nu le trece pana duminica, o sa incerc sa o induplec pe tipa de la hotel sa ne ia mai putin din bani. E un hotel "de familie", poate astia sunt mai intelegatori decat un hotel mare.
M-am gandit si eu cami sa aman, dar la Tarom mi-au spus ca pentru saptamanile urmatoare nu mai au bilete.

Fetele sunt vioaie amandoua. Nadiei i-a scazut febra de tot (avea 37,3 in popou), Ioana avea 37, 5 (la subrat).
Cred ca au ceva in gat, maine vine dr. sa le vada.




Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Naty nu amana, oricum boala va fi mai pe final si le va putea ingriji si mama ta.

Anuc, sora mea a zis ca erau si copii asa de mici, te rog sa te interesezi. Daca vrei iti dau pe pm nr surorii mele de tel sa iti spuna mai multe amanunte.

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 7+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Naty, multa sanatate fetelor!! Sunt sigura ca fetelor le va trece raceala pana plecati voi si n-o sa trebuiasca sa anulati nimic. Poate e un mic virusel, care trece repede... Ai grija sa nu te molipsesti si tu... ca atunci...

Am pus niste pozici noi la semnatura cu Luis si prietenii lui din bloc. Vizionare placuta!

Va pup! O seara frumoasa!

Mergi la inceput