Pufuleti de ianuarie-februarie 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Si cum pe scurt, ca nu mai am timp sa reiau ce am scris inainte sa ma tolomacesc

Sa nu ma intrebati de ce n-am mai intrat ca nu stiu...ba lipsa de timp, ba copil mai plangacios si mai mamos, ba lipsa de chef. Dar am fost pe aici si v-am mai citit din cand in cand. Si am admirat minunatiile de pufuleti! Urmatoarele 2 sapt nu o sa mai intru, ca in seara asta ne vin prietenii cei mai dragi si mai buni din Romania si sambata plecam la mare, in sudul Portugaliei (Algarve). Traiasca tzitzi, ca nu trebuie sa car biberoane si sterilizator, dar vreo trei sferturi de casa tot trebuie sa mut. Noroc ca prietenii nostri inchiriaza masina si mai punem patutul pliant si caruciorul la ei.

Cat despre Luc, ca tot a intrebat Maia ( nora mica si finuta) de el, aproape numai de bine. Ieri la consultatie avea 7 kg si 65 de cm si o iritatie cam nasolica pe gat, despre care medicul zice ca-i DA. O sa vedem, ca deocamdata nu ma stresez. Vesel nevoie mare si jucaus. Pun niste poze recente pe cont, sa nu ne uitati pana ne intoarcem.

M-au sunat baietii mari ca se apropie de casa. Va pup: plec la terminat mancarea.


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


oani, felicitari pentru crestere! Petrecere frumoasa la mare si nu numai! Poate totusi Lucas nu are DA, din cate stiu dermatologul pune diagnosticul asta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

lorex, n-ai zis nimic azi, sunteti bine? Tare povestea cu bunica, ce potrivire! Te inteleg perfect cu feelingu' fata de bobitza, zilele astea nici macar nu-mi mai arunc ochii pe monitor in timp ce alaptez, ma bucur de fiecare clipa! Mi se pare ca trece atat de repede etapa asta, parca mi se scurge bebelusenia ei printre degete! Deja mi se pare ca s-a lungit atat de mult, nu mai e ghemotocul ala care se cuibarea la pieptul meu... aproape ma doare ca e ultima data cand am bebe mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Gataaa, ma duc la imbaiat nr 1. Si pe urma cu putin noroc . Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Inca una si ma duc: am ajuns din urma fulgusorii! Adica aproape, ca au o pagina mai mult ca noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Azi am lipsit de acasa de la ora 15 pana la 19... le-am lasat muls 25 de ml de lapte, mai mult nu a curs , (tre sa beau mai multe lichide si sa-mi cumpar galactogilul ala scump de 60 de lei)... m-am agitat de numa-numa, sms-uri peste sms-uri ce face comoara - doarme, tzipurim cu veselie, samd... cand vin acasa ma asteptam sa-i gasesc epuizati de plansete si copilul sa se bucure de venirea mea, n-am nimerit bine - mi-a deschis fiica-mea care il tinea in brate pe ala micu vesel si bine dispus cu mana pana la cot in gura si... nicio reactie cand m-a vazut, nici de nerabdare, nici de veselie exagerata ... asa am patzit si cu fiica-mea - am dus-o la mama pentru o scurta perioada de timp si cand am venit acasa, eu cand o vad incep sa plang, ea nimic, s-a intors, m-a vazut si si-a vazut mai departe de treburile ei... n-am copii mamosi pe cat mi-as fi dorit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Vorbesc de una singura pe aici... Macar sa va spun cate ceva, nu? De exemplu, azi iar a fost o zi fara urlete. Ma rog, aproape fara, Irina a plans nitel inainte de baie, dar de ordinul a cateva minute (putine). Asa ca nu se pune. Sper s-o tina.

Felicitari ! Doamne ajuta sa o tina tot asa,inspre bine !Chiar m-am gandit la tine azi ca m-am intalnit cu o fosta pacienta a mea Ea are un bebe de 8 luni si are 8 kg Si al meu la 4 luni are 7 si nu isi face probleme S-a cam socat cand i-am zis ca al meu are 7 Dar si ea si sotul ei sunt inalti si slabuti,deci are pe cine mosteni Asa ca si eu zic sa nu te mai stresezi So_acra mea tot imi zicea ca stresul merge in lapticul copilului si eu ziceam ca e loca Dar sa stii ca am observat pe Andrei ca nu e bine cand ii dau lapte "stresat"Deci RELAX !

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Valeu cat ati scris de ieri..

ma duc sa recuperez..


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

lorex, n-ai zis nimic azi, sunteti bine? Tare povestea cu bunica, ce potrivire! Te inteleg perfect cu feelingu' fata de bobitza, zilele astea nici macar nu-mi mai arunc ochii pe monitor in timp ce alaptez, ma bucur de fiecare clipa! Mi se pare ca trece atat de repede etapa asta, parca mi se scurge bebelusenia ei printre degete! Deja mi se pare ca s-a lungit atat de mult, nu mai e ghemotocul ala care se cuibarea la pieptul meu... aproape ma doare ca e ultima data cand am bebe mic.

La asta ma gandeam si eu aseara Imi treceau prin minte imagini pretioase din clipa cand l-am vazut pana acum Si mi-am dat seama cat a crescut si cat de pretioase sunt clipele astea cu el Si am tras un plans
Nu stiu daca o sa am noroc de bb 2 asa ca trebuie sa profit la maxim acum

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Azi am lipsit de acasa de la ora 15 pana la 19... le-am lasat muls 25 de ml de lapte, mai mult nu a curs , (tre sa beau mai multe lichide si sa-mi cumpar galactogilul ala scump de 60 de lei)... m-am agitat de numa-numa, sms-uri peste sms-uri ce face comoara - doarme, tzipurim cu veselie, samd... cand vin acasa ma asteptam sa-i gasesc epuizati de plansete si copilul sa se bucure de venirea mea, n-am nimerit bine - mi-a deschis fiica-mea care il tinea in brate pe ala micu vesel si bine dispus cu mana pana la cot in gura si... nicio reactie cand m-a vazut, nici de nerabdare, nici de veselie exagerata ... asa am patzit si cu fiica-mea - am dus-o la mama pentru o scurta perioada de timp si cand am venit acasa, eu cand o vad incep sa plang, ea nimic, s-a intors, m-a vazut si si-a vazut mai departe de treburile ei... n-am copii mamosi pe cat mi-as fi dorit...

Al meu e prea mamos Nu sta cu nimeni daca eu nu sunt in zona

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Va las Ma duc sa ma intind si eu ca acume liniste Cine stie pt cat timp...
Sa aveti o noapte linistita !

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput