Puiuti de Randunici 2008!! (419)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Neata!!!

Ploua, ploua, ploua...

_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





"In aceasta viata nu putem face lucruri marete.
Putem face doar lucruri marunte cu enorma dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Neata si de aici.
Sa mai zic si eu 2 vobe:
...cum in w-e am bolit rau la pat,cu frisoane,febra si in special gat umflat (e aici mi s-a tras) -si asta pt ca am bagat ca nesatula muuulta fuckin' inghetata, apoi am gal-galit cateva guri de lapte rece de la frigi..ce-am mai tras...
Luny,eu nu-i mai dau lapte Teodorei noaptea..mai cere,dar ii pasez cana cu apa..sa creada ea ca ma scol eu noaptea cu ochii inchisi sa-i mai fac lapte..dar sunt si nopti cand insista-insista si nu am incotro...dar mai rar,de regula,apa.Si are o sete noaptea
Mimo,nu am ajuns nici pana azi la loto..m-o astepta premiul cel mare?!...Si zau asa,eu nu sunt catalogata prea Zen,dar in astfel de situatii,cand "lucrul" e facut si trebuie strans oricum in urma lui,nu-ti ramane decat sa strangi si sa razi..
Cristina,multzam de sfat..pe metric am tot apasat de prima oara,dar nik..nu schimba scara...nu vrea.vv strange..
Pupici tuturor.
Sanatate bolnaviorilor.


mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Cami, merci de cafea! Si la noi e cenusiu...

Naty[/b, ce frumos v-a intampinat Iulia!

Mimo, daaa, scuipa...birjareste, as putea zice.:))Numai ca o face dupa ce inghite si pasta, si apa...

[b]Mihu
, va doresc multa bafta cu operatiunea "olita". Noi am terminat definitiv cu pampersii in max 3 sapt, acum parca nici nu-mi vine sa cred ca i-am folosit vreodata. Sfatul meu e sa nu renutati repede, daca mai apare cate un accident. Dupa 3-4 zile fara pampers, Thea a refuzat cu vehemeta sa mai poarte, imi zicea "ma doale pampelsu'". Nu am mai putut-o convinge sa tina nici noaptea, nici afara, desi era iarna iar ea era destul de micuta. Daca la inceput se trezea noaptea si se foia, aduceam olita, facea, se intampla apoi sa adoarma greu la loc (eu chiar as fi vrut sa mai tina pampers noaptea, sa scap de grija, plus ca mi se parea prea mica sa renunte la pampers, avea un an si 10-11 luni), acum nu se mai trezeste noaptea pentru pipi decat f f rar, sa zicem de 3-4 ori intr-o luna. Accidente au fost cateva, dar le-am tratat de fiecare data ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, chiar am ras si am glumit cu ea si i-am zis ca si copiii mai mari, care merg la scoala, mai patesc asa cand sunt foarte ocupati, am schimbat hainele si...am ingropat definitiv momentul.


Pe Thea, dc o intreaba cineva cati ani are, zice ca are "doi ani si luni".:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Si cateva poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata.

11 grade, ploua. Am mers cu masina si ieri, si azi. E de bine.

Alice, este o scumpa Thea. Si Matei scuipa, dar cum nu avem inaltator, nu ajunge in chiuveta si scuipa in cada :D.

Pe mine ma deprima vremea... frigul...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Va mai las ceva de lecturat, in caz ca va plictisiti. Vremea e oricum cam aiurea...


Mimo, fii pe faza, da? Cred ca o sa-ti placa. Pacat ca nu-ti pot inmana cartea, dar e bine si asa.

Deja am 3 mesaje...Va doresc zi linistita, eu am ore pana la 7 seara...

Paaaa!


Edit:




Daca taceam, filosof ma faceam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

'neata dragelor.

Naty, ce dragutza Iulia, sanatate mamei tale si tie sanatate, putere

Andra pt operatiunea olita!

Cami, multumesc de cafea, am mare nevoie; uf, iar ploaie, aici e soare si putini nori, sigur dupa-amiaza iar ploua!

Stela si cum te simti acuma, eu am mers la un dr. orl-ist ca prea ma durea gatul si dr de familie mi-a dat ceva medicam care nu mi-au facut mai nimik :(

Thea fara pampersi, Alice ai fata mare deja ii o dragutza papusa ta, sa-ti traiasca! Cum ore pana la 7, se mai fac ore?

Nicoleta, iti trimit niste soare sa-ti mai vina buna-dispozitie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dudurutza, multumesc pentru soare, nu a ajuns inca...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Va mai las ceva de lecturat, in caz ca va plictisiti. Vremea e oricum cam aiurea...

http://www.scribd.com/doc/4596756/EricEmmanuel-Schmitt-Oscar-i-Tanti-Roz



Sunt la pag 27 si lacrimile curg de nu le pot opri...

_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





"In aceasta viata nu putem face lucruri marete.
Putem face doar lucruri marunte cu enorma dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Cami, eu dupa prima scrisoare m-am uitat direct la ultima...si am incheiat lectura pentru moment ....o voi continua doar daca-mi zice Alice ce-a fost in capul ei de-a facut asa o recomandare de lectura intr-o zi ploiasa ! Si mai ales de ce crede ea ca mie mi-ar placea....am scris am sters am scris am sters...astept sa raspunda Alice intai,dar astept asaaa...comentariul literar al profesorului, da? Asta ca sa nu zic ca am vrut sa spun ce n-am crezut ca voi spune vreodata " eu o sa iau o pauza" Alice, microfonul iti apartine

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput