Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Am intrat doar sa vad evolutia lui David si .
Cum sa masurati copilul usor:culcatil pe spate si intindeti manutele (ca la gimnastica)si masurati din varful degetelor de la o mana la alta va trebuie putin ajutor dar reusiti si singure depinde de copil,sper ca m-am facut inteleasa cu pozitia.
Jo ma bucur ca sunteti bine si succes la opearatiunea intarcat,noi avem deja o luna decand nu mai servim in schimb consumam lapte pasteorizat la greu(am renuntat si la cel praf treptat),inca mai vine cauta titi o admiraii zic cah,zice si el si da din cap ca nu...(ca nu are voie) e asa dulce....


poze Luca Daniel
varsta noastra
nascut pe 22.10.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

CAROLA imi pare nespus de rau ,sa-ti dea DD putere sa mergi mai departe
puiul meu pe care l-am adoptat ,astazi face 8 luni si are 7500kg ,(a fost nascut la 7 luni de 1400) stam in fundulet de la 7 luni dar nu stam deloc pe picioruse nu ne ridicam si nu mergem deabuselea .ma mai ingrijorez citeodat si am nevoie de sfaturile voastre si de experientele cu copilasi vostri .
tin sa mentionez ca pina acum l-am vizitat saptaminal ,el stind la maternal si nu am putut sa ma inplic foarte mult in cresterea lui .
doamna maternala nu-i prea face masaj (ii fac eu cind ma duc la el).
vineri il iau acasa si sper sa fie altfel
astept sfaturi de la voi

nimic nu este greu ,trebuie doar sa vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Adenuti, ma bucur ca in sfarsit ajungeti unul langa altul. Cat despre faptul ca nu sta in picioare si nu merge de-a busilea la 8 luni eu te-as sfatui sa nu te ingrijorezi. La prematuri trebuie sa socotesti mereu varsta corectata. Deci el are acum 6 luni. Daca consideri totusi ca ai motive de ingrijorare consulta un medic neurolog specializat pe copii si incepe kinetoterapia.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

multumesc pt incurajare
stiam ca trebuie sa tin cont de virsta corectata dar ...ma gindeam ca totusi sa nu fie o problema .
el se joaca cu jucariore este foarte atent ,sta in fundulet dar aplecat spre fata .
am sa vad mai multe cind am sa-l am linga mine zi de zi (adica peste 5 zile )
pup tote fetele si esentele tari si mai astept sfaturi

nimic nu este greu ,trebuie doar sa vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Noi am fost plecati la Felix cateva zile, si cand am intrat si am aflat de David off, nu mai pot sa scriu nimic. Nu as vrea sa o intristez pe Carola, dar nu pot intelege de ce, Doamne, de ce?
Valy, multumim!
Revin.

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Salutare!
Luana are varicela. In afara de putina febra, mult somn, si bubite pe tot corpul, nu avem pana acum mari probleme. Iesim la curte zilnic afara, avem activitate. Cateva zile n-a prea papat nimic, azi abia a inceput sa pape putin.

Luana - 17 luni

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

insanatosire grabnica Luana!

Monica cred ca e ceva epidemie de varicela, stiu multa lume care are acum.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Johanna multumim! Da, e epidemie, asa ne-a spus si noua doctorita. Nu stiu nici de unde am luat, nici cui am dat mai departe in perioada de incubatie. Eu vroiam sa-i fac vaccinul, dar din pacate nu am reusit la timp.

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutt!!

Ce mai faceti mamici?? Dar pitici vostrii?

Noi suntem bn. Am facut vaccinul ROR si suntem bn, asteptam sa ne iasa si al 2-lea incisiv lateral st sus, ca dreptul ne-a dat de furca . A facut febra, marait, nu a mai vrut sa manance aproape nimik de m-a facut de-am ajuns cu el de 2 ori la medic. Si nu avea nimik. Dar pt linistea mea...
Acum e bn dar tot nu mananca. Doar lactate, mult AER si APA la greu. Dar nu va imaginati ca a slabit vreun pic, nici pomeneala de asa ceva.
Merge singur, fug fetele dupa el pe afara sa-l pupe si nu vrea sa stea, e smecher , dar cred ca-i place sa se lase fugarit .
Vb pe zi ce trece mai multe cuvintele si ne imita in tot e facem. Imi vine sa-l mananc, e dulce foc.
Ne-am facut pasaportul si peste cateva zile plecam in Germania. Abia astept sa vad cum v-a reactiona la drum si la intalnirea cu verisoarele lui
Va pun cateva poze recente ca sa ne mai vedeti (cat de grasani suntem amandoi )

pt mamici si pitici

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Adenuti cum e viata de mamica cu puiutul langa ea?
povesteste-ne despre bb, cum a reactionat cand a ajuns acasa.
Te asteptam cu poze, sa-ti vedem minunea

pt o mamica fericita si implinita

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput