Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

]Buna seara.
In primul rand bun venit mamicilor si esentelor noi,de trecutul in tabel se ocupa Ayla care nu a mai intrat de ceva vreme,sper ca sunt bine si ea si Luana.
Ma bucur ca a noastra casuta a inceput sa prinda viata sa va fie de folos voua asa cum ne-a fost si noua,aveti grija de voi mamici si de ai vostri pitici.
Karla,Jo un mare pentru voi vad ca din vechea generatie numai noi am mai ramas cred ca e timpul ca de acuma sa ma retrag si eu cu toate ca nu prea pot fac ce fac si tot mai intru pe aici macar sa va citesc daca nu sa postez.
Va pupam Valy si Luca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy si pentru voi. Si eu ma gandeam la retragere si la lasat locul mamicilor noi dar parca ceva nu ma lasa.....am crescut aici, am ras si am plans aici .....asa ca uneori tot mai intru macar sa vad ce este.

Si eu ma intreb ce fac restul fetelot, Mihaela, Mirela, Sorina, Monica....?
Imi e dor de toate mamicile si toate esentele

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Prezent

Bun venit noilor mamici cu puisori mici-mici, sa va dea DD sanatate sa puteti trece peste toate si sa cresteti mari si frumosi.

Jo, Valy si eu va citesc din cand in cand, dar nu am noutati.
De acum am crescut suntem bn, pana acum nu mi-a racit deloc (dar Slava Domnului ca le-am tras rau la inceputul anului ), ne turuie gurita intr-una, invatam pe zi ce trece cate ceva. A recuperat ff bn zic eu, uitandu-ma la alti copii de varsta lui si nascuti la termen, pot sa zic chiar fara sa ma laud ac e mult mai avansat decat ei. Vb mai bn, se misca mai bn, si e si mult mai dezvoltat decat ei.
Eu sunt multumita si ma rog la DD sa mi-l tina sanatos.
Acum la 18 lunite avem 14 kg si 90 cm.

Va pupam dulce pe mamici si pitici si sa stiti ca si mie mi-e dor sa mai vb, chiar daca puii nostrii de-acum au crescut si incet incet isi i-au zborul


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Prezent spun si eu dupa o lunga perioada de absenta.
Vreau sa spun bun venit noilor mamici si esentelor sa cresteti mari si sanatosi!
LA MULTI ANI!!cu intarziere spun piticilor care au implinit 2 anisori:Karla, Luca si Daria
Noi suntem bine, in continuare in cautarea unui raspuns, pe care sper sa-l gasesc cat de curand, legat de dezvoltarea fizica lenta a lui Dennis.
Am trecut printr-o raceala si o conjunctivita(ca deh toata lumea are de ce nu si Dennis)dar acum suntem bine.
Nici eu nu as vrea sa renunt la forum chiar daca in ultimul timp nu am mai scris nimik, dar aici m-am simtit tare bine, si de fiecare data cand aveam o nelamurire am gasit un sfat. Pentru asta le multumesc mult fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI cu multa sanatate si impliniri, tuturor celor ce poarta numele ANDREI SI ANDREEA

Mikaela tie si lui Dennis. Ma bucur ca sunteti mai bn.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Mi-am facut putin timp sa va pun si cateva poze mai recente cu noi.
http://picasaweb.google.com/sorilea73/SfarsitDeNoiembrie2010?authkey=Gv1sRgCOWxo6zk_tWfJQ#

de la noi.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorina, vazut pitic bucalat, zambitor, vesel si scump! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Salutare!Am mai revenit si noi pe aici...Fetelor,sincer nu as vrea sa va retrageti,ma bucur tare mult cand intru si vad cum ati evoluat,ce mari si frumosi ati crescut...Noi peste 5 zile facem 1 an jumate,am inceput sa rupem cuvinte:bibia=biberon,mamai,tatai,mamake/mamati=mama ta,papu=mancare si inca multe altele,dar pe limba noastra.stim ce e olita si la ce foloseste,dar deocamdata o folosesc doar papusilemergem foarte bine in picioare,ne invartim,ne rasucim..si cam atat.pun si cateva poze noi.Va pup si sper sa revenim cu poze noi si stiri noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Va pup piticii si va imbratisez cu drag pe voi.

Eu am intrat sa va rog inca o data sa sustineti proiectul O sansa pentru prematuri, desi mi-am cam pierdut speranta de a-l castiga. Inca sunt pe locul 1, insa un proiect a reusit de ieri pana azi sa stranga 6500 puncte si sa ajunga pe locul 3, asa ca probabil, pt foarte putin timp voi ramane pe 1. Inca trag speranta si sper sa mobilizez mai multa lume si pana in 17 decembrie 2010 sa raman totusi pe locul 1.

Multumesc anticipat, acordati preferabil 5*


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Buna!Chiar daca nu am mai scris nimic in ultima vreme ,am citit aproape in fiecare zi ce au scris celelalte fete.Cred ca are dreptate Cami cind spune ca nu ar trebui sa se retraga fetele cele vechi .Eu am intrat pe acest forum si am scris tocmai pentru ca doream sa aflu cum au reusit alti parinti cu pitici nascuti prematur sa treaca peste perioadele de inceput.Asa ca sper sa vedem in continuare aici si mamici ai caror pui au crescut.
Noi astazi am implinit 6 luni,nu imi vine sa cred, ma uit la ei cum ginguresc ,cum rad cum devin din ce in ce mai interesati de cei din jur si de jucarii si nu imi vine sa cred uneori ca sint atat de binecuvantata.
Fetelor cam la ce varsta ati inceput diversificarea?Ati tinut cont si de varsta corectata a copiilor,banuiesc.
tuturor mamicilor si comorilor lor!

Mergi la inceput