Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (117)
Raspunsuri - Pagina 17
ooana spune:
| Citat: | ||||
citat din mesajul lui lalala13
compensarea se face pana la netul aferent tarifarului/salariul de incadrare, nu media veniturilor pe ultimele 6 luni asta mi s-a rapsuns de la resurse umane okie..care stie gresit?? ce sa-i mai zic femeii asteia ?? nu intelege sau stie gresit..eu ce fac??!!! ![]() ---------------------------------------------- my somebody.... ![]() 33+ cu ![]() Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat! |
scumpa mea
in cazul prenatalului si postnatalului calculul se face din venitul aferent ultimelor 6 luni ...eu intentionat mi-am lasat mai multe zile de concediu, tocmai pentru ca primesc indemnizatie, deci castig mai mult...plus ca nu exista o limita maximadaca am timp, ca sunt in santier
Oana
34+ - Matei
crispro spune:
Nela, sa stii ca de ceva vreme si eu am o stare groaznica, nu stiu ce naiba am, ca mi s-au inecat corabiile. O fi si vremea de vina, ma enerveaza ca nu mai pot face nimic, ma misc greu, obosesc rapid, deplasari cat mai putine, ca nu mai pot, in loc de glezne am butuci... Astept sa treaca timpul sa nasc, ma sperie un pic si nasterea (procesul in sine) si primele zile cu bebelu... Ne-am hotarat sa facem camera lui bebelu, alti bani, alta distractie... Si toate astea adunate imi dau o stare...
Dar ma mai consolez, si ma gandesc ca multe dintre fetele din odisee sunt cu probleme mai mari, si tre sa stea numai la pat, si cu perfuzii, si cu tratament... Hai, mai un pic si va fi bine!
De garmastan am auzit si io numai lucruri bune, imi iau si eu!
Cristina
33+ cu 
ramonasin spune:
Am auzit si eu de garmastan cum ca ar fi tare bun si am de gand sa incerc si eu. Nu stiam ca se da si inainte de nastere asta inseamna ca mai pun si asta pe lista de "before"![]()
rodyka spune:
delfinariu, am revenit dupa un somnic dulce dulce... si m-am trezit toata uda. mamma mia ce caldura e!!!
| Citat: |
| citat din mesajul lui crispro Rodica, Cris 2010, asteptam pozici noi... Cristina 33+ cu ![]() |
crispro, ti-e dor sa vezi zalauani la chef...aici sunt pozele de la lac... le-am pus si la semnatura
ramonasim, mya, bine ati venit alaturi de noi!
eu cand am scos printesita din spital i-am dat un body fara maneci pe dedesubt, dar deasupra un costumas cu maneca lunga, pantalonei si sosetute... asa erau imbracati toti la sf lui iunie, si asa mi-a zis si asistenta care a imbracat-o. va mai orientati pe loc, dupa vreme...
vroiam sa va mai spun ca in sfarsit sunt linistita ca si voi simtiti bb ca ar fi acolo jos de tot cautandu-si de lucru, cand ei de fapt sunt unde trebuie sa fie... cum am vazut ca sapt trecuta nu pomenea nimeni de asa ceva m-am cam nelinistit ca mi se intampla numai mie si, cum eu nu sunt prea cuminte ca nu sunt consemnata la pat, l-am innebunit pe bietul meu sot
... ca daca nu am stare si tre sa fac mereu ceva si sa umblu de nebuna peste tot... apoi m-a amenintat ca imi taie netul daca nu-mi vine mintea la cap... iar azi cand am
capitolul restanta am vazut ca voi simtiti acelasi lucru. ce greu mi-a fost sa sustin privirea de "ti-am spus eu" a sotului...dar acum sunt ok, m-am odihnit ca we asta a fost asa de luung dar super
si am implinit ieri 33 saptamani. fetelor care au mai bifat saptamani, sa fie cat mai frumoase si mai usor de suportat...
33+ AMR 6+
Gibraltar la lac_
Hannah Isabela &
printesita Anca-Maria (26.06.2001) album
nela_didea spune:
Crispro asa patesc si eu. Parca mi-e frica si sa mai ies din casa nu care cumva sa patesc ceva pe strada. Timpul mi-l omor cu lucrul doar pentru ca e musai, obosesc si imi pierd rabdarea si concentrarea. Unde mai pui ca am si examene saptamana asta si n-am nici un chef de invatat. Dar ai mare dreptate, noi suntem bine din punct de vedere al sanatatii, in comparatie cu alte fete care, saracele, stau cu saptamanile in pat (nu doar in casa) din pricina problemelor cu sarcina. 
Sunt convinsa ca va fi bine pentru toate, insa ne trebuie rabdare multa, noroc ca ne avem una pe cealalta sa ne mai incurajam cand ni se ineaca corabiile.
Va multumesc ca-mi sunteti alaturi.

28 + cu 
Mergem inainte cu Doamne Doamne
crispro spune:
Rodica, v-ati distrat, nu gluma. Mare curajoasa esti sa mergi cu cortul acuma. Bine ca v-ati simtit super, si ca ai reusit sa te odihnesti un pic azi, sa nu obosesti delfinasa... Foarte frumoasa burtica! 
Cristina
33+ cu 
larissa_79 spune:
Va invit la o portie de cartofi la cuptor cu rozmarin...si salatica....
azi toata ziua am umblat prin casa..deloc n-am stare...acum m-am stabilizat in pat 
Larisa
32 + cu
Nectarie si mamica de Alexia
(13 iulie 2006)
AMR 8 saptamani pana la 
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/
rodyka spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui crispro Rodica, v-ati distrat, nu gluma. Mare curajoasa esti sa mergi cu cortul acuma. Bine ca v-ati simtit super, si ca ai reusit sa te odihnesti un pic azi, sa nu obosesti delfinasa... Foarte frumoasa burtica! ![]() Cristina 33+ cu ![]() |
crispro,ieri-dimineata la ora 5 erau 26 de grade, azi cred ca e mai cald, asa ca excursia de 2 zile la lac a fost o binecuvantare... doar ca eu nu am putut sa dorm in cort
33+ AMR 6+
Gibraltar la lac_
Hannah Isabela &
printesita Anca-Maria (26.06.2001) album
Dragaica spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui larissa_79 Va invit la o portie de cartofi la cuptor cu rozmarin...si salatica.... ![]() azi toata ziua am umblat prin casa..deloc n-am stare...acum m-am stabilizat in pat ![]() Larisa 32 + cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006) AMR 8 saptamani pana la ![]() http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ |




Eu am facut tzatziki si-l astept pe sot sa-mi faca cartofi prajiti, mama ce pofta am.
Voi ancati usturoi, eu l-as manca si gol asa de mult imi place , nu stiu insa ce zic bebeii, cred ca miroase placenta
http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita
28+ de
Tudor Sébastian si
Félix AlexandruAMR 8 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.
racusor2010 spune:
larisa 
ce bine suna....
azi am luat-o pe ulei
as manca intr-una si nu mai stiu ce
noroc ca sotul e ocupat, ca altfel mi-ar veni tot felul de idei sa il trimit sa cumpere tot ce gaseste la magazin 

ti-o cauti cu lumanarea
bataita, stai cumintica 
Bulina
34+ cu
poznas
AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan
AMR 10 zile pana in Liga I, 17 zile pana in Liga Campionilor si maxim 38 pana la finala 
Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

