Fulguleti de nov-dec 2006 (231)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

La multi ani de ziua copilului pentru toti fulguletii!
Sa creasca mari,frumosi si sanatosi!
Si mamicile si taticii si bunicii alaturi de ei!

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

la multi ani copii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

La multi ani pt copilasii vostri dragi

eu am pregatitr pt Daria un tortulet dar il vom papa maine ca abia l-am terminat si pana se racestesi se intareste.....
noroc ca daria e intelegatoare

despre Miruna-nici o noutate din cele pe care le tot astept eu....doar ca de 2 zile e ingrozitor de maraita,parca niciodata nu a fost asa

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Buna tuturor,

Sunt o mamica de 2 poznasi de 2004 si o floricica de liliac de 2010.

As dori sa va recomand cu caldura una din cele 2 bone ce le-am avut cat locuiam in Romania.

Am vorbit acum ea (am ramas prieteni de familie) si isi cauta ceva extra de lucru. Este tanara (45 ani), are un servici de bugetar, program fix pana la 15. Insa dupa aceasta ora este disponibila sa lucreze ca si menajera (face treaba repede, impecabil si fara sa deranjeze) si/sau ca si bona (este f energica, iubeste pe cei mici, are initiativa insa stie sa respecte in totalitate ce spun parintii).

Locuieste in Bucuresti, in zona Piata Domenii. Daca aveti nevoie de ea astept PM si va dau nr ei de tel.

Va multumesc,



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La multi ani tuturor copiilor!sa creasca mari, sanatosi si voiosi!
Noi am sarbatorit-o pe Sara la gradi si am pus si niste poze ... si mai sunt si niste poze cu fetele imbracate in Scufita rosie si Alba ca zapada ecologic ... am muncit un pic, dar au iesit f bine.


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


in w-end marc a mai facut o crizutza de astm dar ne-am descurcat acasa si acum e mai ok. eu plecata, again. astept cu drag concediul...

asta micu a primit inca un ponei de 1 iunie... de data asta toola roola.
v-am zis ca vreo 2 zile a purtat inel de fetita?!
sensibilu' lu' mama...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer un frappe....

Noi aseara ne-am plimbat muuuuult cu inca o fetita putin mai mare... elegante cu rochitele.... Cand am ajuns acasa eram franta... si moarta de foame.... Asa ca am picat amandoua la datorie... dupa dus....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza fetelor,
Am tot vrut sa intru ieri sa urez La multi ani Fulguletilor frumosi, dar efectiv nu am gasit timp!
Suntem bine, tratamentul a dat rezultate dupa aprox. 4 zile, ieri l-am terminat, dar deocamdata il mai tin acasa toata saptamana.
Sta soacra cu el, el face din ea exact ce vrea, mi l-a razgaiat intr-un mareee hal, face crizute de nervi imediat ce nu-i convine ceva...
Si nu-i deloc bine, offf!
.
Tre sa fug la munci...
Nu mai stiu ce am mai vrut sa zic...
Ah...Diamat, zici de o curticica, ah ce va invidiez!!! Noua ne tot promite un dezvoltator ca ne face un apt. cu o curticica, dar imi cere avans, si nu am incredere deloc sa-i dau...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


un articol interesant.. am mai auzit teorii ref. la abuzul de creme de soare...

http://www.evz.ro/detalii/stiri/pericolul-din-cremele-de-protectie-solara-897051.html






..timpul sterge totul, dar focul naste foc (Iris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

'neata.

dastefa stii tu ca toti copii au zile si zile...miruna a si trecut prin multe, rabdare.

oana e super cu bobul. bea cred ca si-ar zmulge tot parul din cap daca l-ar avea atat de lung. si nu, nu vorbesc de pletele oanei de dinainte de bob.

diamat felicitari pentru curte. acum sa te tii, nebunie maxima cu nisipuri, furnici, cirese, pisici, rame, triciclete si genunchi juliti.

hainutele beei. in mare parte le-am dat. am pastrat insa cateva, ca ma durea sufletul sa ma despart de ele, dar sunt cam 90% de pe vremea marimii 56, deci nu ocupa mult loc.

1 iunie.am sarbatorit vitejeste prin munca.

pentru noi urmeaza o perioada plina - concediu,- al meu frate aterizeaza, apoi tura la mare - Dandusa n-ai uitat, daaa?, asa ca voi fi ocupata. cu facut NIMIC. n-am mai avut concediu de un an. un an intreg.
asa ca va doresc sa fiti cuminti o vreme, sa nu faceti prostii cat nu stau cu ochii pe voi si sa va gasesc pe toate cu toti cu ai vostri sanatosi.

Mergi la inceput