**Buburuze de 2009 in actiune (23)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

buna seara....
LA MULTI ANI TERO MIRUUUUUUUUU
sa bucuri pe mami si tati cat mai mult...
LA MULTI ANI KARINAAAAAAAA

Ce fac fetele?Ma bucur ca bubu de Lavinia nu mai are febra si ca buburuzele nu prea au probleme...cel mai cumplit pentru un parinte e sa fie
copilul bolnav cat de putin..
Azi a mers prima data de-a busilea...dar eu cred ca stie de mai demult...dar nu a vrut..azi a dorit neaparat un prelungitor si desi am vrut s-o opresc s-a smuncit si a plecat singura ,l-a luat s-a asezat in fund...a mers vreo trei metri...si a inceput sa-l roada ...plus ca sta fara sa se tina cu mainile...da numai in patutz....nu vrea sa mearga decat tinuta de manute...deci e capoasa si dAca vrea ceva se mobilizeaza...dau side plus anunt vestea..a mers guritza mea.......


Va pup pe toate....
de ce nu citeste vreun moderator mesaju` meu?discriminare?
Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

am ajuns si eu repede, pana nu se face , sa le urez sarbatoritelor
La multi ani Mirunici terorici
si
La multi ani Karina
Sa cresteti mari frumoase si norocoase! va pupam din tot sufletul pe voi si pe mamici

Lavi, ma bucur ca Raresutul e bine

Picky, ma bucur sa te revad!

Anaela, felicitari pt concurs!

Eumada, felicitari! ai fetita mare de-acum

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

Adina.......petrecere frumoasa azi si sa ne traiesti sanatoasa si iubita de toata lumea

hai sa dau si o ,o perfuzocafea,trabuce si vougue

Ieri a fost superb cu o vreme fara nici macar un strop de ploaiesi distractie la maximazi e liniste deocamdata si cu o fetita mare in casa
Am descarcat o parte din poze ,dar mai am si filmuletele si pana nu descarc tot nu pun nimic...am vazut ca ati scris o gramada..asa ca trec la recuperat
Dar in primul rand va multumesc din suflet pentru urarile piticei mele
sa nu uit a ales cheile de la masina,margelele mele rozsi seringa i-a tot sucit nasa tava cu banii pe la nas dar la un moment dat,cand nu prea mai ramasese mai nimica pe tava,i-a luat si i-a aruncat josasa ctrzgeti voi concluzia

iry multa sanatate sa treaca gatul si te asteptam sa intri pe la noi
lavi ooooooooo, pui micce a zis pediatra????
dana e superba biatin sa-ti zic ca m-am amuzat teribil cum se "juca "ea in nisipcred ca era tare gustos nisipul ala ca tot avea tendinta de a degusta..si ce shocara e ea cu sepcuta intoarsa
carina o sa trimit eu azi PM cu parolasi vezi ca vreau sa vad tunsuliciul
lavi ma bucur ca raresul nu mai are febracand ai timp,intra pe mes ca iti mai arat eu mici artificii de scris..inclusiv cu litere mari
carina ce funny e si dulce asa tunsulici
cuscra multam de capitol nou
anaele uauuuuuuuu ce bine a dormit dariushihihi...felicitrai pentru locul 2si ceva premiu???spor la shopping azi si sa ne arati ce incaltari i-ai luat la puiam vazut si pozicile..mamaaaaaa da ce smecher e cu bandanele alea pe cap

iry propun lira sterlina ca e mai valoroasa decat euroiul
mada felicitari pentru mers
[b]alic
stai acus sa vad ce poza sa aleg pentru album


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:


Neata!
Am venit si eu atrasa de aroma cafelei si a trabucelor

Si la noi a fost suuuper ieri.Au venit cativa prieteni si ne-am simtit tare bine,in special eu care eram in centrul atentiei.Azi vin rudele (socrele care tare ma mai iubeste)'
Sper sa nu stea chiar mult ca noi azi vrem sa ne ducem la Cetatea Neamtului ca nu am fost de mult.
Na,ca a trecut si ziua mea...mai vreau.

maaaaaare la voi.





Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)

"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Buna ziua buburuze,

profitam putin ca doarme Darius si dupa mergem in parc.

Ieri am fost pana la urma la cumparaturi dar din pacate nu am mai stat si la spatiul de joaca ca era foarte tarziu, i-am luat o pereche de adidasi puma si un costumas adidas, adidasii as fi vrut sa fie albi dar nu aveau si am luat pe negru.

Picky, Carina,Alic,Cris multumim foarte mult pt aprecieri si urarile pt lunita in plus a lui Darius, intr-adevar Darius e foarte smecheras cu bandana lui pe cap si toata lumea ii admira ochisorii lui albastrii.
Picky intr-adevar sunt foarte frumosi in pozele acelea toti iar ceilalti doi copilasi sunt Andruta si Raducu ai lui Elena( Nicuratze).
Eumada felicitari pt toate progesele Evei.
Victor Andrei
Am pus cateva pozici de la concurs facute de o prietena.



Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/Darius10Lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

mandrelor da ce faceti????? va coaceti la soare??????
eu am vrut sa fiu blanduta cu dana dar vad ca voiiiiii....cris si irina sunteti rele....las ca si-a cautat-o...cu virf si indesat...deci cu cat o taxam???
cris astept poziciiiiiiiiiiii
mada asta e cu ei cand prind miscarea....tintesc cate ceva si pana nu ajung acolo nu se lasa...o sa mearga...stiu ca dorinta e mare....la noi si doar acum....cand vor incepe sa mearga atunci sa te tii bine
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

FETELE..........PLOUAAAAAAAAAAAAAAAAAAA nu pot iesi cu Eva in parc........

Maine implinim doi ani de la casatorie....si deja intre noi e o minune de la Dumnezeu....o puiutza draga pe care o iubim amandoi ca pe ochii din cap........de sarbatorit...sarbatorim in fiecare zi prin faptul ca putem sa ne crestem copilul...si ca suntem alaturi de ea sanatosi...ne iubim cu bune si rele...sa dea dumnezeu sa fimsanatosi..

Fetelor sa aveti grija de puii vostri.....vedeti ce se intampla in lumea asta?Oare cum ii itne Dumnezeu pe doctorii astia?



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

eu nu mai am loc de sot la computer,oricum vad ca nu prea am de recuperat,pe aici se mai si doarme
cris-ma bucur ca ti-s iesit bine petrecerea,sti ca abia astept pozicile,parerea mea este ca mirunel o sa se faca o doctorita eleganta care-i place sa plimbe cu masinuta,eh ce zici?sunt de acord cu tine in privinta lirelor,asa-dar,inculpata sa se prezinte la datorie
cuscra-pei ce zici sa ne dea toti banii care ia incasat pe carnatoi plus inca pe-atat?
eumada-multi ani fericiti innainte
adina-ceva pozici?sa te credem pe cuvant ca te-ai distrat,ai?

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna, dragele mele,

Noi am avut un wkd plin in care nu prea am stat pe acasa. Sambata am fost dimineata la cumparaturi de papa si apoi am stat la iarba verde o jumatate de zi. Azi s-a trezit sotul cu grija ca nu i-a cumparat lui fi-su cadou de 1 iunie asa ca am plecat din nou la cumparaturi, trebuia sa luam si cadou de nunta unei prietene. Asa ca dupa-amiaza am fost la cununia religioasa a prietenei si apoi plimbare si abia pe la 20.00 am mai ajuns pe acasa. Iar sotul a plecat sa joace fotbal, ca are meci in noctura. Vladut a picat lat, eu sunt franta si nu va spun ca am casa cu fundu-n sus, nu tu curatenie, nu tu calcat...nu nimic....
Avem si pozici de sambata: http://family.webshots.com/photo/2145181720106226777mphiiH
Aaaa, si ne ies si nou maselutele, deja au aparut ceva coltisori din ele.

Astept poze de la petrecerea de mot a lui Miru si a Karinei si cu Adina sarbatorita

Mada, multi ani inainte sanatosi si fericiti, sa aveti parte numai de bucurii Felicitari pt progresele mandrei
Ema, iti trecu lenea? Ce mai faci, bronzata, relaxata? Mai vine tanti la masaj?
Cris, povesteste-ne mai multe despre cum a fost petrecerea? CUm s-a simtit Miru, invitatii, ce cadoute a primit? Si lasa, normal ca arunca cu banii ca o sa aiva asa de multi de o sa-si permita
Anaela, am admirat pe Darius frumos cu ochii superbi Un nazdravan Felicitari pt progrese si pt locul 2 la concurs
Nicuratze, ti-am vazut minunile si tu te zgarcesti sa ne pui mai des pozici cu ei
Adina, cum fu cu soacra? Ati mai ajuns la Cetate?
Picky, o infectie urinara cica e si ar trebui sa fac tratament destul de puternic, dar repet analizele si ma rog sa se infirme, ca altfel presupun ca trebuie sa-l intarc pe Vladut

Fetele, vreau si eu parola de la mail ca sa vad pozicile trimise de Carina

Lavi, ce bine ca ati scapat de febra Bravo Rareselu puternic
Iry, multa sanatate! Cum te mai simti?
DanaMip/b], ce frumosa e Bubu, e dulce tare
[b]Carina
, ma bucura ca se simte mai bine, offf, mititica, ce s-a mai chinuit! Multa santate!

e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara,

La multi ani cu intarziere pentru MIRUNA si KARINA!

ELENA ADINA,La multi ani,sa fii sanatoasa! (scuze ca abia acum iti spun)

Si eu vreau parola,sa vad pozele Carinei,vreau sa-mi fac o idee,ca saptamana viitoare o sa tund si eu mandra

EUMADA,sa aveti o zi frumoasa maine,la multi ani fericit impreuna!

ANNA,am vazut pozele,Vladut arata bestial in tricoul ala,am vazut ca are si numele lui pe el

ANAELA,DANA,DANI,PICKY,REBY,LAVINIA si toate fetele,va pup


(DANI,ce faci,schimbi capitolele si dispari?)

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput