graviduta noua

graviduta noua | Autor: shubulina

Link direct la acest mesaj

Buna seara la toata lumea.Sunt o proaspata graviduta (5 saptamani).Sunt putin ingrijorata si as avea nevoie de putin ajutor. Ieri am avut o scurgere de culoare roz f.f.f. deschis,iar acum am observat 2 picaturi maro pe chiloti.Nu stiu daca are vreo relevanta faptul ca ieri am fost la medic si am efectuat un control ginecologic.Am intrebat medicul despre scurgere si a zis ca e ceva normal in sarcina.Insa sunt foarte speriata,deoarece in urma cu 3 luni am avut o sarcina oprita in evolutie.Mi s-au recomnadat pastilute pt mentinerea sarcinii,insa tot nu ma pot linisti.Cele care sunteti in primul trimsetru,aveti la fel?Nu ma doare burta,sunt numai 2 picaturi pe chiloti.
Va multumesc si0mi scuzati incoerenta,insa sunt foarte speriata/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

shubulina bine ai venit printre noi
stai linistita k si eu am avut.
imp e sa nu curga mai mult si sa fie sange.
nu ti-a dat nici un tratament de sustinere acu??
te asteptam in grupul nostru buburuze de ian-feb2011 aici suntem multe fete care suntem cam in aceeasi perioada cu tine,
schimbam impresii, informatii, ne sustinem,
suntem un grup la inceput de drum si ne dorim toate sa ajungem cu bine la termen cu bbei sanatosi si papaciosi




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Ba da bebelu,mi-a dat.Multumesc pt raspuns.Prefer sa ma alatur voua mai tarziu,cand deja nu mai sunt pericolele atat de mari.Principala mea grija e sa trec de sapt a-6-a,atunci cand s-a oprit sarcina trecuta.Prababil e un prag psihic,stiu ca trimestrul 1 e cel mai periculos.
Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ducem sarcina la bun sfarsit si sa nastem bebei sanatosi si frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

te asteptam cu mare drag sa te alaturi grupului nostru
si sa dea Domnu sa fie bine pana la sf celor 40 sapt de sarcina



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 8+

Mergi la inceput