BV Gabi,Gabitza,Discordia,Marylenac! iun2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Gabriela_s
Sa ai o nastere usoara, o bebelusa frumoasa si sanatoasa!



Theodora 35+ Stelios
AMR 5 saptamani

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Miruna Ilinca de R.Cata

Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa, norocoasa si la cat mai multe lunite!



Theodora 35+ Stelios
AMR 5 saptamani

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Fetelor, Discordia intra acum in cezariana!

Haideti sa o sustinem, ca azi vine si bebelul ei:



Corina 35s+ cu Maria

AMR - mai putin de 5s si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

HAI DISCORDIA



Theodora 35+ Stelios
AMR 5 saptamani

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Neata,

multumesc frumos pentru urari

Am intrat sa va anunt ca mai avem un baietel de liliac!!!


Am primit mesaj de la Marylena :azi noapte la 2,05 s-a nascut bebe Tudor,a avut 3700g.


Nu am mai multe detalii,banuiesc ca se reface momentan.



Bine ai venit bebe Tudor!!!

(cred ca nu mai avea rabdare mami)


Eu am fost ieri la ctrl,toate bune si frumoase,a mai pus 200 g pitica,are cam 3200g acum,mai merg luni sa vedem ce se mai intampla.Cica acum trebuie sa merg la 3 zile la control,o fericire
Pe 4 am DPN si daca pana atunci nu se intampla nimic,vinerea cealalta am de gand sa ma intepenesc in poarta spitalului,cu bagaj cu tot si nu mai plec de acolo fara fata mea (afara din burtica adica)

Cum rezistati pe caldura asta?Mai dau drumnul la aerul conditionat,dar imi e teama sa nu racesc...Iar burtica e parca tot mai grea ,abia ma mai misc.

De-aia nici n-am mai ajuns ieri la babyexpo,ma simteam terminata dupa drumul la spital si inapoi


Care e treaba cu ceaiul din frunze de zmeura?Ajuta???



Mami de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 39+ Alexandra Ioana
--->>>>Mai sunt cateva zile <<<<---
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Hai Discordia!!!

Gabriela

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Ei da,ia uite ce de bebelusi azi pe 28
Era haios sa iasa si a mea tot azi


HAI DISCORDIA!!!



Mami de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 39+ Alexandra Ioana
--->>>>Mai sunt cateva zile <<<<---
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Bravo Marylena, in sfarsit!!! Bun venit pe lume, bebe Tudor, sa fii sanatos si fericit!

Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

fetelor care ati nascut si aveti experienta dati-mi si mie un sfat...tare mult as vrea sa-i dau doar san lui bb dar mi-e frica sa nu slabeasca ca lapte nu am mult, scot 60 ml dimineata,plus ca dupa ce suge 5-10 min adoarme si orice as face n-o pot trezi iar ea nu-i asa fomista ca sa urle ca alti bebei....uneori ma gandesc ca daca o las asa ea rabda de foame nu zice nimica....de aceea am bagat-o pe formula de cand am ajuns acasa pt ca fiind prematur cu 2200 nu puteam sa risc sa mai si slabeasca....acum are aproape 3 kile si inca mai suge cand o pun la piept chiar daca am bagat biberonul de mult....azi dim la 9 nu i-am mai dat formula, a supt vreo 15 min si a adormit...acuma ce sa fac???cu siguranta nu s-a saturat, imi vine sa ,s-a mai trezit la 10 a mai supt 5 min iar a adormit,la urmatoarea trezire ii dau bibe ca nu ma rabda inima sa stiu ca-i flamanda...off .....nana nu stiu cum ai reusit,totusi tu ai si mult laptic...felicitari

m-am intins ca o placinta da sunt disperata ca taare as fi vrut sa-i dau laptic de-al meu
fetele

mamica fericita de Emma Antonia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

fetelor care ati nascut si aveti experienta dati-mi si mie un sfat...tare mult as vrea sa-i dau doar san lui bb dar mi-e frica sa nu slabeasca ca lapte nu am mult, scot 60 ml dimineata,plus ca dupa ce suge 5-10 min adoarme si orice as face n-o pot trezi iar ea nu-i asa fomista ca sa urle ca alti bebei....uneori ma gandesc ca daca o las asa ea rabda de foame nu zice nimica....de aceea am bagat-o pe formula de cand am ajuns acasa pt ca fiind prematur cu 2200 nu puteam sa risc sa mai si slabeasca....acum are aproape 3 kile si inca mai suge cand o pun la piept chiar daca am bagat biberonul de mult....azi dim la 9 nu i-am mai dat formula, a supt vreo 15 min si a adormit...acuma ce sa fac???cu siguranta nu s-a saturat, imi vine sa ,s-a mai trezit la 10 a mai supt 5 min iar a adormit,la urmatoarea trezire ii dau bibe ca nu ma rabda inima sa stiu ca-i flamanda...off .....nana nu stiu cum ai reusit,totusi tu ai si mult laptic...felicitari

m-am intins ca o placinta da sunt disperata ca taare as fi vrut sa-i dau laptic de-al meu
fetele

mamica fericita de Emma Antonia







Tatyana draga, iti dau si tie linkul asta catre un site cu multe filmulete despre alaptare, poate te ajuta - aici zic ca bebe adoarme la san cand nu mai curge, si ca trebuie sa apesi tu pe san ca sa faci 'presiune', iar bebe se trezeste imediat: http://pepsi-flaviaworld.blogspot.com/2008/03/alaptat.html


Cristina, fericita 37+ cu Patricia

AMR 2+

Mergi la inceput