crema anticelulitica/ de slabit cand alaptezi?!

crema anticelulitica/ de slabit cand alaptezi?! | Autor: dilaural

Link direct la acest mesaj

Buna la toata lumea,

noi papam tzitzica de la inceputuri si pana acum (10 luni) si se pare ca o sa mai papam mult timp de acum incolo pentru ca suntem alergica la proteinele din laptele de vaca... alta vaca... aia adevarata

Mami vrea sa mai slabeasca putin si a primit cadou un aparat de masaj (din ala de care-i face reclama la teleshopping) si pt efecte mai vizible ar trebui sa-l foloseasca cu o crema/ ulei de slabit.

Ce ne recomandati? M-am uitat pe prospectul de la Elmiplant si scrie ca NU in timpul alaptarii...

Pupam!

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar cred ca 90% din produsele de la teleshopping sunt niste porcarii, nu sunt profesioniste, nu fac nici 10% din ce se lauda ca fac...noroc ca l-ai primit cadou, n-ai stricat bani pe asa ceva. Aparatele alea de masaj sunt apa de ploaie, frectie la un picior de lemn...en fin. Si daca pe prospectul unui produs scrie ca NU in timpul alaptarii...cred ca toate au cam aceleasi ingrediente.
Dar pana la urma tu vrei sa slabesti sau sa scapi de celulita? Celulita se amelioreaza bine prin electro-stimulare dar are efect si o alimentatie corecta. Poti pentru inceput, pana mai primesti alte sfaturi sau pana te lamuresti cu cremele, sa-ti faci masaj cu zatz de cafea, cam de 2 ori pe saptamana, la dush.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_oana spune:

Eu din cate am inteles,in timpul alaptarii nu sunt indicate cremele anticelulita.Cele mai eficiente sunt cele pe baza de cofeina,asa ca este buna ideea cu zatul de cafea.Oricum mari minuni nu fac,din ce am citit eu cea mai buna metoda de a scapa de celulita este sa faci sport si sa ai o alimentatie sanatoasa(si eu am mari probleme cu celulita )

Andreas-Georgian,comoara mea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

io zic ca poti, nu te ingrijora.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulush spune:

Am auzit recent de la o fata consultant in alaptare ca intalnise o situatie din asta: un bebelus de 2 luni era extrem de agitat, desi alaptatul mergea perfect, ca si tot ce tine de perioada puerpera. La un moment dat, ca ultima incercare, i-a cerut mamei bebeluslui sa detalieze ce face in timpul zilei, pas cu pas. Crema anticelulitica aplicata si facuta pe baza de cofeina ii dadea starea asta nou nascutului, intrerupand aplicarea ei s-a calmat brusc.

asa a fost

poze

mes p’tits riens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

As fi mai eticenta la capitolul creme pe baza de cafea, incl masajul cu zat la baie. Celulita o multumim hormonilor din timpul sarcinii care au crezut de cuvinta sa facem depozite de grasime, ca sa avem de unde sa alaptam..:)
Mai degraba foloseste dusurile alternative calde reci, cat mai extreme ca si diferente de temperatura si cat de mult suporti. Cam 3 -4 repetari zilnice. Iar masajul cu periile "ca ariciul" este iara foarte bun. Foloseste uleiul care ti-a mai rams din timpul sarcinii.
Cum stai cu datul jos de kg dupa nastere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

Incearca sprayurile anticelulitice si antivergeturide la sanosan, firma nemteasca, ex din seria "mom to be". Se aplica si in timpul sarcinii, deci sunt ok in alaptare. Nu sunt f scumpe - cca 15 ron in auchan- si eu sunt f multumita de rezultat.

Mergi la inceput