Fiv la Cluj 36

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Te pup,ma duc sa continui,spor la treaba si tie,mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

ok.....

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Salut fete dragi
Uratica baga ceai cu miere si lamaie , o frectie cu ceva gen-carmol, alcool sanitar.. si in patuc sub patura sa transpiri pentru a iesi toate cele - hai ca nu te doboara pe tine o raceala ca tu esti cea mai puternica -stiu eu - fate bine ca ai de lucru pentru FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Eu am fost la eco si am vreo 7 foliculi pe stanga ,vreo 3 foliculi pe dreapta dar nu sunt f mari - max de 12 (aprox. la fel erau si miercuri) si endometrul 8,5 -acesta deocamdata e bun nu?-aveti idee cam cat creste pe zi?
Merg iar la eco luni si mai vedem , dr. Micu a spus ca poate pe miercuri punctia.
Ce sa fac sa creasca mai mari outele ca dozele au ramas aceleasi 225Gonal + Menopur75 + Dipherelin 0,1 , oare daca nu cresc asa de bine nu trebuia sa mai maresc un pic doza? dar ma gandesc ca o sti domnul dr. ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Sa va intreb ceva pe fetele mai experimentate- influenteaza cu ceva daca faci spalaturi in aceasta perioada pana la punctie? mie dr. la care am facut acupunctura mi-a spus sa fac spalaturi cu apa de mare din Z12 pana in Z16 pentru echilibrarea PH - poate face rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgetani

Eu am fost la eco si am vreo 7 foliculi pe stanga ,vreo 3 foliculi pe dreapta dar nu sunt f mari - max de 12 (aprox. la fel erau si miercuri) si endometrul 8,5 -acesta deocamdata e bun nu?-aveti idee cam cat creste pe zi?
Merg iar la eco luni si mai vedem , dr. Micu a spus ca poate pe miercuri punctia.
Ce sa fac sa creasca mai mari outele ca dozele au ramas aceleasi 225Gonal + Menopur75 + Dipherelin 0,1 , oare daca nu cresc asa de bine nu trebuia sa mai maresc un pic doza? dar ma gandesc ca o sti domnul dr. ce face
lasa-te pe mana doctorului nu combina nici un fel de med ....endomertul de la 9,10 in sus este bun dar sa intamplat cine a avut de 8 si sa intamplat minunea asa ca stai linistita ....pana luni mai cresc si foliculi si si endometrulDD ajuta

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cat despre spalaturi eu zic sa nu faci cel putin mie asa mi-a zis medicul sa nu fac irigati in timpul trat pt ca sunt anumite bacteri care sunt foarte bune pt fertilzare sau care hranesc sprema iar acestea prin spalare le distrugi ma rog mor sau le elimini ceva de genul asta ....acuma decizia este a ta dar mai bine intreaba medicul

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

am si eu o intrebare....medicul a zis sa ma prestam si noi acasa a doua zi dupa IA dar eu am o durere sau mai bine spus un disconfort....in timp ce umblu simt o presuine oarecare ,intepaturi, in ovare sau nici nu stiu cum sa ma explic mai clar asa senzatie ca si dupa HSG ...ESTE NORMAL?

totusi pe unde umblati?eu ma plictisesc de moarte

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fete frumose!
multam ptr sfaturi!acum sunt in pat,am baut ieri si azi pe putin 10 litri de ceai-mai ales seara!am febra,frisoane-dar vb voastra-am trecut prin altele si mai rele!si nu mi-e de raceala-ptr ca trece-mi-e frica doar de complicatii-acum dupa hsg!insa..o-i vedea!
grasu se intoarce saptamana viitoare-asta daca ii elibereaza buletinul!si cand vine ma duc direct la spital sa vad cand au astia de gand sa-mi faca programare ptr interpretarea rezultatelor ca stau ca pe ace!
georgie..e ff bun endometrul ptr ca eu eram dupa ovulatie si il aveam 12..asa ca are timp sa creasca!cat despre foliculasi-lasa-i sa fie asa-numai sa aiba oute babane si de buna calitate in ei!
bruni-abia astept sa fii in frantia sa vb cu tine!tu cum mai esti?asa repede ai de gand sa treci la alt fiv?nu e bine sa mai astepti un pic?stiu ca e greu..insa-tu stii cel mai bine!si de multe ori trebuie sa ne urmam instinctul!asa ca-va fi bine de data asta!
alinuta-ai grija de tine fata frumoasa si vin-o cu o veste buna!
cristinuta
restul gastii si va imbratisez cu drag!
ma pun la nani-ca ptr organismul meu cel mai bun medicament e somnul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica prin 20 sper sa fiu in frantia..
dr mi a zis ca e suficient sa treaca 2 cm pana la un nou fiv , iar eu m am stimulat cu doze mici, 75 ui.. nu am bagat prea multi hormoni , cred eu , dar nu mai am rabdare, abia astept sa incep..
sa te faci bine, sa vina grasu repede la tine sa nu stai atata singura.. si lasa ca esti pe maini bune, am auzit ca in murcia sunt dri f buni , ti am zis ca o prietena a nascut gemeni dupa primul fiv in murcia.. fi optimista ! d zeu ne va ajuta la toate.
fetelor somnic usor..

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput