Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

piraterie cum spune Iileana (sincer, bravo ca o eviti, io-s mai pacatoasa),


Ingrid, poate ca n-as evita-o, daca m-as pricepe :)))), faceam doar haz de necaz.....

Cred ca daca cel cu Dickens ti s-a parut deja bunicel (eu pe asta nici nu i l-am aratat lui fiu-miu, mi s-a parut absolut gratuita si fortata partea horror, iar rezolvarea finala cam expediata), de-aci incolo o sa tot ai surprize placute. Asa, cam pe la The Empty Child ...

Denizel, sint atit de multe episoade ca se socotesc si cele de la 1900 toamna. Insa "epoca moderna si contemporana" incepe de la 157 din lista aia.
Da, in acest moment pe posturile TV din ro. se difuzeaza serialul. http://www.port.ro/pls/ci/films.film_list?i_text=doctor+who&i_area_id=17
Human nature si The Family of Blood sint doua episoade legate, parti ale aceleiasi istorii. Nu, nu se da din cind in cind , dar poti sa le vezi chiar acum pe youtube, incepind de-aci: http://www.youtube.com/watch?v=jUAsrY3Pleo .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mey si mie imi place sau mi-a placut "Dr.Who"!

E asa controversat sau...?

A fost o perioada cind a fost transmis si in Romania acum vreo 10 ani cred.apoi l-am revazut in Germania,pina s-a schimbat actorul principal!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, Ileana, multumesc!!!

Haide ca am inceput sa ma dezmeticesc. Am citit pe wiki despre Dr. Who. Ohooo, ce istorie... :). Imi e putin jena ca nu am auzit pana acuma de el .
Da' pricep ceva din Human nature daca nu am vazut nici un episod?
Nu mai bine o incep, ca Ingrid, cu primul episod?
Ce ma sfatuiti?





Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Denizel, oricum si episodul 1 sezonul 1 incepe brusc si dintr-o data. Ca doar n-o sa te-apuci sa vezi toate cele 150 de episoade de dinainte de 2005 . Cu ceva wiki te lamuresti care ce e si cine ce vrea de la lume si viata.
Asa ca... cum vrei.
Poti sa te apuci cu episodul de azi de pe AXN, ca-i cu pisici .
"Vaaaai, , dar sint pisici!!!" zice Rose. "Nu te mai uita asa mirata la ele, iti dai seama ce ciudata le pari tu, roz si cu par blond" o dascaleste Doctorul :))))). Dap, un ordin de calugarite ce "tin" un super-spital dar...la naiba... tot pisici sint ;)). Ca urmare, unul dintre personaje o si trimite pe una, la nervi "stii ce? Ia mai du-te tu si joaca-te c-un ghem" .
E un episod dragut, in "standard", sa zic asa. E respectat dozajul clasic de fantezie, umor, urmariri cu sufletul la gura, nitel thriller, plus doza obligatorie de substrat filosofic pozitiv si emotionant.


Andacos, nu-i controversat, incercam doar sa stabilim daca e "pentru copii", cum zice Ingrid, sau "si pentru copii", cum zic eu.


P.S. Da' de ce sa-ti fie jena, Denizel? Pina la topicul violet nici eu nu stiam ca exista asa ceva pe lume, si uite acuma ce de-a pareri am si cum mi le mai dau pe DC ......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Poti sa te apuci cu episodul de azi de pe AXN, ca-i cu pisici .
"Vaaaai, , dar sint pisici!!!" zice Rose. "Nu te mai uita asa mirata la ele, iti dai seama ce ciudata le pari tu, roz si cu par blond" o dascaleste Doctorul :))))). Dap, un ordin de calugarite ce "tin" un super-spital dar...la naiba... tot pisici sint ;)). Ca urmare, unul dintre personaje o si trimite pe una, la nervi "stii ce? Ia mai du-te tu si joaca-te c-un ghem" .



www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details




Ei, nu, ca asta le intrece pe toate . Iti multumesc, Ileana, ca m-ai luat tandru de manuta si m-ai dus inapoi, la starea initiala: cea de confuzie totala :))))).
De unde stii tu ce episod o sa fie azi?
Bine, de stiut, tu stii cam tot de felul tau , dar AI AJUNS SA STII CHIAR SI replici din film???????????? :))


Mai, in contextul pe care mi l-ai relatat, replica "ia mai du-te tu si joaca-te c-un ghem e su-per-ba!!!!!
Io zic sa vad si eu cateva episoade si s-o punem apoi de-un club Dr. Who ceva :D.

A, la ce ora e serialul? Azi ajung acasa dupa 21. Sper sa nu fie inainte de 21 . L-as pune la inregistrat, dar nu stiu cum functioneaza instalatiile din jurul teveului. Si nici nu voi sti vreodata .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Stiu pentru ca l-am vazut aseara, Denizel .







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Eu l-am vazut aseara pe al patrulea. Hm. Sotul ma intreaba daca am patit ceva. Dar se uita cu mine, desi are serialele lui. Probabil ca spera ca si mine la o minune.
Iileana, am zis ca si ala cu Dickens e asa, mai de toddleri. "Mi-a placut", spuse ea cam cu jumatate de gura...
De ce se schimba actorul si cand? Mi-e simpatic asta, figura clasica de englez.
Denizel, mai bine de la primul episod. Intelegi mai bine parcursul. Desi, sincera sa fiu, am vazut si alte seriale, Californication de ex., de la mijloc si am suportat foarte bine.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

De ce se schimba actorul si cand? Mi-e simpatic asta, figura clasica de englez.

Pentru ca se regenereaza periodic, ca orice Lord al Timpului. :p

(daca asta ti-e simpatic, stai sa-l vezi pe urmatorul, a 10-a "intrupare" :). E imposibil sa nu te indragostesti de el :)))))


Tz-tz-tz, Ingrid, constat ca nu ti-ai facut lectiile .
Pai aliens-ii din ep 4, aia cu fermoar pe frunte , era cazul sa-i stii de pe Cartoon Network. Voi nu va uitati la "aventurile lui Sarah Jane Smith" (e un spin-off)? Mie imi explicase fiu-miu tot ce trebuia stiut despre ei :))))))))).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Eu si sotul suntem fani dr who, eu mai mult fan tennant asa ca de cand dr nr 10 a devenit dr nr 11 sunt cam trista. Dar de ce sa nu recunosc, si pustiulica e simpatic si are stilul lui original.
Aseara am vazut episoadele cu ingerii plangatori (ca tot a pomenit iileana de blink), alea noi, daca am timp azi-maine vad si restul si sunt la zi.
Dar tot mai suspin dupa time lord nr 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

deci :

- episodul cu pisici nu l-am vazut, deoarece s-a difuzat la ora 17 (asa scrie in programul AXN SciFi de pe net)

- dr. Who e numai miercurea?

- m-am lamurit cine e David Tennant .
Puteti pune o pozica a lui Nr. 10? Stiti... confuzia totala... :))

- mi-am amintit ca am vazut in vara trecuta in vacanta, un ceh care semana perfect cu D. Tennant si care cred ca era fan Dr. Who, deoarece avea perciuni identici cu ai lui Time Lord (am folosit corect termenii, da? :))


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput