Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna seara,

La multi ani Eleneor si Constantinilor!!La multi ani Lavi, Monica, Ralu, Tina!! Sper ca nu am uitat pe nimeni.

La multi ani si fulgusorilor nascuti intr-o si de 21!!!Va pup sa fiti sanatosi!

Smarandita Multa sanatate lui Timi!!

Diana ai niste copii reusiti, foarte frumoase pozele de la petrecere!

Am vazut poze cu bebei frumosi: Sabinuta cum sta ea in fundulet, Alex care se stramba la morcovel, David in scauneluo din cadita, dar nu am comentat pt ca vroia bebe Robert sa scrie si el la tastatura.

Cristina_boc multa sanatate puiutului!Am votat puiutul!

Dozz mobilizeaza-te cu pozele pt ca suntem curioase sa te cunoastem.

Am vazut ca se tot vorbea de sarmale cu smantana eu o sa mananc maine pt ca e pomana bunicului sotului. Parca nu am destule kg in plus!

Cam atat mi-am adus aminte din ce am citit!!

Am pus poze noi la semnatura!!



mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Smara, ti-o zis Monis cum e cu baghetele. Incerc maine sa-i aburesc niste dovlecel si niste morcovel, poate si cartof dulce poate poate papa asa singurica. Azi reusisem s-o mai fac sa pape combinand cerealele cu lapte si legumele. A iesit ceva oribil dar ea a mancat totusi cateva lingurite si apoi pas. Am incercat si orez cu roscove, tot asa ia cateva lingurite, apoi combinatia "delicioasa" cu legumele si apoi a varsat tot. Dupa care senina a ragait. Adica mami degeaba ma inghesui ca eu nu gatasem de scos aerul de la sanul de acu o ora. Revin si maine cu o relatare in direct de pe frontul de diversificare.

Raluci, multam de mail da stau si ma uit la el ca word-ul meu ii dinala mai de pe vremea dinozaurilor si se scobeste in crestet si-mi da mesaj ca el n-o mai vazut asa ceva. Inteleg sa tu ai office dinala smecher, of, of mai mai. Sa vad maine ce pot sa gasesc pe net sa rezolv problema ca tare ma roade curiozitatea.

Dana sa stapaniti sanatosi noile achizitii!

Andre borcanasele le folosesti cum vor muschii tai culinari: ca atare direct din borcanel in gurita lui bebe sau in combinatie cu alte chestii gen cereale, alte legume, fructe etc.
Mey, eu am tzatze dinalea smechere model '78 desurubabile, nu stiai?

Deci deja aberez. ma tarasc spre patul conjugal dupa dus si mulsul de la miezul noptii. Pupilici!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Si haideti sa va povestesc.....
Astazi fiind ziua mamei,am copt eu surpriza:mergem sa o vizitam fara sa-i spunem! Am gatit-o frumos ca pe o domnisoara ce este si am rugat-o sa nu faca `cachi` in masina,sa faca ori acasa,ori dupa ce ajungem la mamaia. Daaa,si ea m-a ascultaaaat de n-a mai putut. La jumatatea drumului a devenit tacuta,ca de,necesita concentrare treaba! Si asa iz de Channel veneaaa....La prima benzinarie am oprit,pus paturica pe bancheta,pus copil pe paturica si trage blugii. Fetelor,pana la degetele de la picioare,era PLINA!!! Nici nu stiu cate servetele am consumat,nu mai stiam unde sa sterg intai. Sa va spun cum eram eu? Si sub unghii aveam! Sa va spun ca nu aveam sosete de schimb?
Asa a ajuns la maica-mea sa poarte o pereche de sosete de-ale ei,de ziceai ca are jambiere!


Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Nu e inca 12, asa ca pot spune inca LA MULTI ANI tuturor celor sarbatoriti azi,mamici/ fulgusori! Cate o floricica pt doamne si un bibi pt puiuti!

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Andre, mie pediatrul mi-a recomandat Hipp-ul (in acelasi timp mi-a dat de inteles ca toate sunt bune, doar ca astea sunt mai renumite). La noi au o gama diversificata tare. Eu nu amestec nimic...le cumpar deja combinate. De exemplu astazi i-am dat doar legume (un borcanas ce avea un piure din mai multe legume: morcov, dovlecel, porumb si rosie). Maine ii dau un borcanas ce contine orez cu legume si carnita de pui. La inceput cumparam borcanse ce contineau o singura leguma. In momentul in care am vazut ca accepta usor am inceput sa cumpar si combinatii.
Am incercat sa ma uit pe pagina Hipp din Italia...am gasit foarte putine produse fata de ceea ce gasesec eu aici.
Dar de combinat le poti combina cum vrei tu.
Smaranditza, inteleg perfect prin ce treci. Sanatate multa puiului.
Lumi, sa iti traiasca mama.
Ti-a facut-o astazi mandra.

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna seara pt inceput,la primul mesaj m-am grabit si am uitat sa va salut,

Eu sunt cam ingrijorata pt ca nu am reusit nici azi sa recoltez pipi pt urocultura si chiar nu stiu cum sa fac .Multumesc mult pt incurajari. Sper ca maine sa reusesc.

Lumi: am ras cu lacrimi ,parca o vad pe fetita ta cu sosetele lu' buni,bine ca v-ati descurcat!

Diana: ai niste copii tare reusiti!Bafta multa pe frontul diversificarii.Cred ca cu cat sunt mai atasati de titi ,cu atat e mai greu pt ei sa accepte alte alimente.

Smaranditza:sanatate multa lui Timi! E tare greu la prima raceala..Incearca si altceva la beibicook,poate un cartof dulce/dovlecel ,iese piureul mai cremos,fata de cel de morcov. Eu i-am facut azi piure de cartof obisnuit si cartof dulce, a iesit fff bun. Noroc ca mi-a lasat si mie un pic.

Ar mai fi de scris dar sunt rupta de oboseala, mi-e teama sa nu adorm cu laptopul in brate.

Va pup.
Noapte buna.



Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Salut!
Va scriu si eu ceva, ca nu reusesc sa mai recuperez

In primul rand va multumesc din suflet pentru urarile de ziua lui Dominic si a lui Mateo, (aseara facusem si lista cu nume, dar azi nu o mai am) va pup pe toate si va imbratisez.

Urez si eu cu mare intarziere La multi ani copilasilor Dianei, sa fie sanatosi!

La Multi ani si mamicilor si fulgusorilor care s-au serbat!

Noi trebuia sa facem astazi vaccinul dar Mateo este bolnavior, cu febra si mucisori, deabia respira saracutul,asa ca am amanat pe saptamana viitoare. Am vorbit cu dr despre diversificare, si zice sa incepem cu fructe albe, sa nu ii dam fructe rosii deocamdata, apoi cu legume... Am intrebat de banana,(din cate stiu eu e si ea alergena si se da mai tarziu) a zis ca e ok. Am intrebat de iaurt, si a zis ca atata timp cat e alaptat nu e nevoie de alte lactate...(aprpos de intrebarea ta Monis cu branza calcica) , de branza nu am mai intrebat in cazul asta, dar o sa facem o noua programare sa vorbim mai detaliat despre diversificare. Ca si Fe exclus. Vitamina D exclus, zice ca se gaseste in laptele matern si nu e nevoie...aici sincer m-am bucurat nespus ,pentru ca eu uit sa ii dau cu saptamanile, si asa m-am simtit si eu mai bine.... Nu a vrut sa il cantareasca, masoare, cica trebuie o altfel de programare pt asta..,dar maine ma duc sa il cantaresc la farmacie, sunt f curioasa sa vad cat cantareste grasul meu.
Aaaa, si inca ceva, zice dr sas nu fac legumele si fructele pasta/lichide, ci sa le las cumva semi sa se pastreze fibra, asta nu am mai stiut-o, dar numai eu stiu cat ma chinuiam cu domi pe la 1 an sa pape si el mancare de la borcanele care continea bucatele mici, statea cu mancarea in gura minute bune fara sa o inghita, cred ca astepta sa se topeasca si uite asa trecea ora pana manca si el ceva...bine ca mi-am amintit.

Pun aici niste poze proaspete cu tortuletul facut de mine pentru Dominic, dupa reteta data de Shtepfy

Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

'Neata! Nu s-a trezit nimeni?
Va ofer o de la Satu Mare!
Mie nu-mi vine sa cred: dupa vreo 10 zile de ploaie a iesit in sfarsit soarele!!!
Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata!

Dau si eu cafeluta,si servesc si din cea de la Satu Mare!

Mihamora,ma bucur sa te vad! Sper sa treaca mucisorii repede.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multe lunite gazuta mica si frumoasa Andra de Shtrumfy!

Unde sunteti,fetelor? Eu am pauza de la `sefa` care face nani,dar uite ca nu am cu cine vorbi...

Am facut din nou suculet de morcov cu sfecla rosie pe care le voi amesteca cu mar si un praf de cereale,am fiert legumele,astazi fac morcov cu patrunjel si dovlecel.Sa vedem ce parere va avea pisicioasa. De maine cared ca amestec marul cu branzica,parca tot are coastele `evazate`



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput