Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13deci sa fac cum spune Andre? adica cata apa+otet pun impreuna cu uleiul ala in casuta de balsam? parca as vrea sa inlocuiesc de tot balsamul, e si scump si chimicosSi inca o intrebare de baraj, alea cateva picaturi de ulei esential in loc de balsam nu pateaza rufele?nu se pierd oare pe traseu pana la cuva cu rufe, fiind o cantitate mica si nu mai ajung sa parfumeze rufele?
Poti incerca sa faci asa si apoi decizi daca iti place sau nu. Otetul trebuie sa fie dublu fatza de apa, picaturi pui in functie de cum iti place, pe mine de exemplu ma doare capul daca pun 5 picaturi, merg cam pe 2. Stai linistita ca nu pateaza nimic, doar nu "imprastiam" pe aici retete care pateaza. Limoncello e o bautura cu multa lamaie si alcool, nu stiu de inghetata. Italienii o beau vara ca digestiv, eu o beau non stop. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara fetele
Vin sa ma plang si eu...de 4 zile nu ma simt bine deloc, am ameteli de nu pot sta in picioare de dimineata pana seara cateodata (ca acum) asociate cu dureri infernale de cap(care nu-mi trec nici cu antinevralgic), care se accentueaza ff mult (ambele) daca ma aplec sau las privirea in jos....O sa ma duc la med de familie miercuri ca nu mai rezist.Am ajuns sa-l pun pe sot sa stea cu fata ca eu nu ma pot tine pe picioare

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SIMINA nu cumva ai tensiunea mica sau esti anemica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Tina

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

SIMINA nu cumva ai tensiunea mica sau esti anemica?

Lidia


Le am pe amandoua. Si eu si fata avem anemie

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SIMINA ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna seara mamici dragi!

Andre, esti super ingenioasa, multumesc mult, o prepar si eu. Am o sticla de Limoncella (apropos de ce este feminina de data asta?) in congelator si il beau cu Prosecco, super bun

Eu am cunoscut cel putin doua mamici care alaptau si care au renuntat din motive neintemeiate. Asta e viata, cine a zis ca e dreapta?

Tina, Laurici, eu acum cinci ani am primit un telefon care-mi anunta ca tatal si bunica mea nu mai sunt iar viata mamei atarna de un fir de ata. Nimic nu este mai important decat relatia sufleteasca cu familia, in special cu parintii. Iar timpul a devenit asa zgarcit incat nu tb irosita nici o clipa de implinire sau plangand.

Mai se organizeaza vreo petrecere, ceva? Beutura este, mancare asemenea, mai lipseste compania
Va astept!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, prestam ceva frapucine sau capucine in cap? laura - andreea Imi pare rau pentru pierdere Nu e "limoncella", e "limoncello", tot masculin, de fapt nici nu stiu de ce au inventat astia femininul, ca aici e totul masculin. Hai fetelor la o saptamana frumoasa si plina de informatii. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata

tina

simina si mei devreme nu te poti duce la doctor?

pup u all

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

neata

tina

simina si mei devreme nu te poti duce la doctor?

pup u all

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Neata

Nu, ca astazi nu servesc "duoamnele" munca ca-i sarbatoare , si au program decat luni-miercuri si vineri dimineata

Fimea s-a trezit si a inceput sa scrasneasca din dinti si uite asa si-a taiat gingia de sus si si-a umplut gurita cu sange

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput