Batrinei cu barba alba..in fata sfirsitului..

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Vik, acum am vazut si eu subiectul si l-am citit printre lacrimi. Sper sa isi revina Cooper si sa mai stea cu voi.
Am vazut pozele puse pe link si cum a crescut Aldo cu el, ultima poza m-a facut sa pling, acolo unde il imbratisa si se apleca sa il pupe.
Sanatate multa lui Cooper si pe tine Vikinga luptatoare te pup cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Da, in mainile mele; a rezistat si asteptat tocmai pentru asta, si sunt sigur ca l-a ajutat ca am fost acolo. Avea febra mare si nu mai manca deloc, doar apa.

Numai bine, :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vik, ce va face Cooper ?

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Asta voiam sa intreb si eu,ce mai face,cum va mai e?

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

a inviat din morti, serios. merg acum la dr, stiu de pe acum ca dr va ramine rezervat, asa fac toti dr de pe planeta asta:) in asemenea momente.is tare curioasa care-i sunt valorile singelui. a mincat tare bine, daca o tine asa are o sansa.ii fac ficat de vita fiert asa 2 clocote si ii pun si din supa aia. ce instínct la ei, ca exact numai asa ceva vrea. nu se uita la conserve si alte minunatii pt catei.revin pe seara!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ma bucur mult.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Vik, sa fie bine in continuare! Ma bucur si astept vesti numai de la bune in sus, da? Dragul de el....

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Dr se astepta in cel mai optimist scenariu ca valorile singelui sa-i fie stabile, caderea sa-i fi fost stopata. Insa au aratat o crestere cam mare pt experienta lui si a trimis proba de singe la alt laborator, pt ca in aceeasi zi ii daduse si o greseala de sistem pe masinaria lui. Asa ca pina poimiine cind vin rezultatele de acolo nu vrea sa dea nici un pronostic, dar cum a luat 800gr in greutate si starea generala e mai buna chiar si cu ochiul liber, zice ca o sansa exista. Ar fi si mai fericit daca ar fi fost posibila o noua transfuzie in urmatoarele zile, dar cum asa ceva nu se poate, asta e, il hranim si il iubim si daca mai are putere ar putea sa-si mai traiasca linistit pensia de senior:).Mai zicea ca oricum chiar f concludente nu sunt rezultatele de azi pt ca singele proaspat al labradorului, in caz de o boala agresiva careia corpul lui cooper nu-i poate face fata, ar fi si acesta "mincat" in cam citeva zile-o saptamina. Asa ca saptamina viitoare , luni-marti o sa-i repete analiza si abia atunci va mai putea elimina din factorii negativi si va putea sa mai scada si doza de cortizon.Acum eu cum imi stiu ciinele, pot zice ca diferenta cea mare e in primul rind in atitudine. Acum vrea sa traiasca, i-a disparut apatia si chiar de e slabit reactioneaza in jur altfel, nu mai e pierdut asa in drumul lui spre liniste. Reactioneaza la usa frigiderului si asta zice totul:)) Ca nu e numai apetitul fals dat de cortizon, are pur si simplu alt interes fata de mincare, mirosuri prin bucatarie, asa treburi ciinesti adica:)Eu stiu ca tinar nu mai poate fi la loc, dar daca organele interne sunt fucntionale, inima buna, ar fi fost si pacat de singele labradorului daca nu s-ar fi urnit si el putin din loc. Nu are cancer ori alte boli vizibile grave, cel putin nu detectate, numai nenorocirea asta de anemie severa autoimuna, boala cu care se lupta tinereii, pt seniori e jocul asta greu.Pina una alta ne mai bucuram si noi de el si el de noi si de inceputul asta de vara.Va multumesc tare tare mult pentru sprijin.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
Reactioneaza la usa frigiderului si asta zice totul:)) Ca nu e numai apetitul fals dat de cortizon, are pur si simplu alt interes fata de mincare, mirosuri prin bucatarie, asa treburi ciinesti adica:)


Asta e semnul cel mai evident de intremare. Tin pumnii sa fie bine!!!

P.S. am vazut linkul cu poze...e clar ca trebuie sa mai savureze vara din sezlongurile a la Sylt!! Iar Ricky??? Citi ani are, ca-i batrinel si el!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Vik, acum am vazut si eu subiectul si l-am citit printre lacrimi. Sper sa isi revina Cooper si sa mai stea cu voi. Am vazut pozele puse pe link si cum a crescut Aldo cu el, ultima poza m-a facut sa pling, acolo unde il imbratisa si se apleca sa il pupe. Sanatate multa lui Cooper si pe tine Vikinga luptatoare te pup cu mult drag! live and let live
merci Alice, golanelul vostru tinar ce mai face:)? mai roade carti:)? pune si tu o poze cu el.ce frumosi is ciinii in compania copiilor, pur si simplu se potrivesc unii cu altii, de aia toti copii vor catei ori pisicute.fetele dariei sunt mortale asa-i poza asta e deosebita si inca mai am multe de gen, un ciine tare tare bun, echilibrat, nu se simtea stresat de galagia copiilor, nu se speria de miscarile lor bruste, ba din contra in asa companie dormea el cel mai bine:). ricky de ex evita copiii si galagia lor, cind avem mai multi copii pe aici se ascunde sub pat, singurul loc unde nu incape nimeni inafara de el. bine pe de alta parte ciine de paza adevarat, sceptic la straini, trebuia el sa-i miroase si sa-si dea acordul, nu se putea nimeni certa in preajma lui, mai ales cu mine ca deja venea in apropierea mea si astepta sa vada ce si cum prin zona.ei cum sa-l las acum cind poate el avea nevoie doar de ceva ajutor si sustinere din exterior.cine stie.acum pt cei ce nu au avut animalute de casa astea-s povesti, dar cine ii are ori i-a avut ma intelege, sunt sigura:)Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput