Batrinei cu barba alba..in fata sfirsitului..

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus- Ei bine, cateii stiu deja cum sa faca toate lucrurile astea, deci nu trebuie sa traiasca la fel de mult…”aicihttp://www.de-azi.ro/prieteni-de-suflet/ sunt poze cu animalutele mele, dintre ele am pierdut cateva: Oscar sr la 17 ani, Aschiuta la 16 ani, fetita la 7 ani,...acuma il am pe Oscar jr care are 15 anisori si este ramolitdevii ceea ce practiciwww.de-azi.rohttp://oscarfriends.wordpress.com/Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.
Ahhhh..Deus i-ar m-a luat jelitul dupa fraza asta...mai adevarat de atit nu am mai citit altceva.sanatate lui Oscar junior, merg sa vad pozele in voie.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Deci m-ati facut sa plang in hohote.Eu o am pe Sela de 1 an insa o iubesc enorm de mult Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
daria tu spuneai ca vrei sa-ti iei un amstaff? ori cine? ca iincurc acum.Cooper un amstaff bun si dulce si blind si iubaret si cel mai perfect ciine pt copii. stiu ca pare incredibil cu toata propaganda si cazurile nefericite datorate tot rautatii oamenilor, prin felul cum i-au crescut..de ati vedea pozele cu el si copii..nu le pot incarca acum de pe computerul asta. am numai pe facebook ceva.daria bucara-te de catelusa, va asteapta o mare si frumoasa iubire, o aventura si o viata cu un membru al familiei.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deusaicihttp://www.de-azi.ro/prieteni-de-suflet/ sunt poze cu animalutele mele, dintre ele am pierdut cateva: Oscar sr la 17 ani, Aschiuta la 16 ani, fetita la 7 ani,...acuma il am pe Oscar jr care are 15 anisori si este ramolit
Deus, esti un om cu adevarat bun. nici nu tre sa mai explic de ce si cum. esti si gata. vad asta in ochii cateilor tai.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui jma
Draga Vikinga, imi pare tare rau pt tine ca treci prin asta. Cei care au avut deja un caine te inteleg f bine ca e greu sa pierzi un suflet drag care e alaturi de tine si-ti este credincios indiferent de situatie. Sper doar ca trecerea sa-i fie lina si sa nu sufere pt ca din pacate prea multe nu poti face.Mult curaj si sunt alaturi de tine in incercarea aceasta…
multumesc. ai vazut poza aia cu aldo si cooper de pe facebook? am pus-o ieri. zi si tu, cite blindete si iubire e acolo..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
offf, vikinga, te inteleg, am trecut si eu de-a lungul anilor prin momente din astea, cu caini si pisici Tocmai de aceea am avut mereu cate 2 animale... ca sa nu-mi fie chiar asa de greu... acum am 3 caini (8 ani, 7 ani si 1,5 ani)Saracul, bine ca nu are dureriIngrid si Cristi 7 ani
si noi mai avem inca unul. tot mos si el..are 15 ani jumate.cooper 10 ani jumate. ricky e micut de stat, ar mai putea sa traisca inca un picut, la rasa lui cooper in carti scrie 8-9 ani maxim. si caracteristica le este caderea asta brusca, imbatrinirea peste noapte. ieri puternic, facea turele mele cu cea mica in carut, cu el si cu cea mijlocie cind era bb si acum cu bb3 bb am facut noi cura de sanatate si frumusete. plimbari lungi sa fie si el fericit si eu cu popou mai mic dupa sarcini:)tare ne e teama ca daca pleaca el dintre noi la scurt timp pleaca si cel mic...practic virsta raportata la marime ii aduce cam la acelasi stadiu al vietii.cit nu s-au inteles la inceput cind l-am adus pe cooper aici pe atit s-au iubit pe urma. se pupau in fiecare dimineata si se ciuguleau.inainte ricky, cel mic nu statea singur in casa nici 5 minute, plingea rau, pe urma in compania lui cooper cind erau amindoi singuri dormea si ricky bustean de nici nu ne auzea cind intram pe usa. atit de mult il linistea puterea si siguranta si relaxarea lui cooper.s-au completat reciproc atit de bine.si mai cred ca cel mic simte ca ceva nu e in ordine cu cooper.dar ei accepta moartea altfel. uhhVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigriBucura-te - slaba consolare! - ca nu are dureri, ca nu ai fost pusa in situatia de a decide tu cind sa plece.Doare ca naiba si n-ai ce face...
da asa e...ce traiesc eu acum ar putea fi mult mult mai dureros daca el ar avea dureri mari si eu ar trebui sa decid ca mai bine e sa sfirseasca. chiar de e un mod de a-l respecta, de a-i oferi o moarte decenta, e totusi cu mult mai dureroasa pt noi.dr mi-a zis ca poate muri oricind poate in seara asta poate in citeva zile, ori cine stie de la singele proaspta primit mai are o sansa, o minune sa treaca vara asta. dar cu valorile singelui lui, la clinica cea mare din hamburg unde doream sa mergem nu i-a mai dat cine stie ce sanse. ca intii am rugat dr sa sune acolo.o spitalizare, o cautare amanuntita cu rmn-uri si punctii lombare, eventuale operatii si mai stiu eu ce investigatii mai agresive, l-ar chinui inutil. eu stiu ca nu mai are putere pt asa ceva. cind era el tinar ohoooo...s-ar fi trezit si din morti. acum e tare sfirsit. de fapt si dr nostru si cei din hamburg zic ca nu ar mai face fata unei anestezii. i-am facut aici ecograf si röntgen, nu are vreo tumoare vizibila.se pare ca e vorba de o anemie severa provocata autoimun. cuplata cu inca ceva plus virsta duc la ce duc..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Imi pare rau insa sti si tu si eu ca e inevitabil,la un moment dat prietenii nostri vor pleca de langa noi.Daisy a mea are 4 ani asa ca e inca tinerica , nu mi-as putea imagina viata mea fara ea,cine ar mai sta de veghe noptile alaturi de mine...Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2pt voi si daisyVreau sa nu mai fiu diferit!!!!
Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

pentru Vik si Deus..
Eu am avut un pisoi, cam ca Pic/Poc (seamana intre ei) ai lui Deus..
N-avea un piciorus si totusi a trait fericit. A murit acu 2 ani, si-a gasit un locsor si s-a dus.
El m-a schimbat, pana sa-l cunosc nu prea dadeam nimic pe animale. A fost un print, efectiv mi-a dat clasa de cateva ori.. sper sa se odihneasca in raiul animalelor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

VIKINGA - multumesc

eu i-am facut lui Oscar sr., care a fost dragostea, mea un blog
http://oscarfriends.wordpress.com/
si mi-am facut un tatuaj...

o sa doara al naibii de tare...in timp o sa ramana amintirile frumoase.

Imi pare rau


devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2448479460059491989EeLOfY
Vik, aici sunt fetitele mele iubite.
Avem un fel de bichon havanese, e fara pedigre si cu cateva defecte, insa cred ca o iubim si mai mult pt astea

Am citit aseara si am vazut pozici si iar m-am umflat de plans

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput