Pufuleti ianuarie-februarie 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Asa e Ruxita...ai mare dreptate...trebuie sa ne sustinem copii...si eu imi aduc aminte cum trebuia sa luam note mari la scoala...sa nu se faca parintii de rusine cu noi...
Apropo de greutate...eu sunt de mult supraponderala...mama e slaba...si cand imi zicea ca sunt grasa...cand ca de ce nu mananc...plus ca pe strada, cand mai vedeam o persoana plinuta, zicea...ia uite saraca...iar eu: dar uita-te in curtea ta...eu cum sunt???
Eu nu cred ca poate fi vorba de obezitate pana la varsta de 2-3 ani...cand se incepe cu dulce, bauturi carbogazoase,etc...eu si daca renunt la dulce(ca bauturi carbogazoase beau rar) tot nu slabesc...am fost si la sala...nimic...tin sa mentionez ca m-am ingrasat in urma unor tratamente medicale destul de dure...dar asta e...vom vedea ce va mai urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Cris.m, bine ai revenit

Ruxita, sa poarte sanatoasa tinuta de bal si sa se simta ca o printesa.


Gata s-a trezit gangania mea de baiat.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Ruxita, unde ai gasit-o lume buna asa lipsita de tact? A facut scoala cu dr. House sau ce? Foarte bine ca o sustii pe Ela!
Cat despre cea care si-a indopat sugarul cu ciorba... eu inca sustin ca in tara asta e prea simplu sa devii parinte. Ar trebui sa se dea macar o declaratie pe propria raspundere, nu asa... care cum i se pare mai face un plod.
Felicitari pentru crestere!

La fel si lui Teodor al Luciei!

Mariucasara si mie imi place Moldova. Din pacate dupa mai multe esecuri si semiesecuri am hotarat sa nu mai mergem in tara decat in week-end-uri. Si la mare nu in Mamaia si nu in sezon.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

miremia, multumim pt capitol!

oani, ayanna, miremia, al3csa, multumesc mult pt noile info!

Annaiss, mandruta, alexutzzza, lorex, haircut, ayanna, multumesc pt raspunsurile ref LP!

mamidepuiuti, 14 cm? Uau, ce baiat bine crescut ai!

catalutza, mersi pt link si pt info!

mandruta, aoleu, ce soacra ai...

cristies, ce m-ai dezumflat cand mi-ai spus ca lm si lp au cam aceleasi calorii... Nu stiu ce sa fac... Vad ca gargaritzul nu se dezminte, e precoce in continuare! A mea e abia in faza de abdomene (si acum, de urlete... ).

ratusca, felicitari pt dintisor!

dandana, ce-a crescut Dragos! Bea, si Ivan a crescut super!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Buna ziua!
Am vazut ca s-au schimbat parolele, vreau si eu PM, va rog

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

evyme, ai pm.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

voi cum le dati la bb altceva in afara de laptic de la titi?Azi a avut diaree fiul meu si eu si m-am chinuit sa-i dau un pic de ceai si smecta,de mi-au iesit peri albicu tetina isi face scarba si varsa Cu lingurita scuipa tot nici apa plata nu o accepta

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Am aruncat un ochi la contul nou si am admirat super pufuleti de oani, mamidepuiuti, Bea, mariucasara, Ruxita si al3csa!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:


Citat:
am citit mai pe sarite...timpul e de vina...
Ati reusit sa faceti vaccinul BCG?

Claudia Nicoleta 09.02.2010



Noi l-am facut ieri. Ne-au sunat de la maternitate. Intre fetele noastre e dif. de 2 zile. A mea e pe 7. N-am avut timp sa-mi fac semnatura. De obicei scriu cu o mana - stanga - cand adoarme in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cristies nici noi nu mergem la Mamaia nici picati cu ceara. Anul trecut am mers la 2 mai si mi-a placut f. mult. Mie mi-e frica sa zbor si nu ma convinge nimeni sa ma urc in avion. Poate cand mai cres copiii si nu mai au nevoie de supraveghere continua sa si sa ma urc in avion. Iar cu masina e mai greu...

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput