**Zmeurici de iulie-august 2009 (40)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Inutsa cine e doamna din mijloc din poza asta?
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/9LuniteTrentoIT#5470289519860214002
tocmai i-am aratat pozele surorii mele si o cunoaste bine.
Sora-mea are un mag. de telefonie mobila, in via Pratti, cellular point se numeste. vin multe romance acolo ca se inteleg mai bine in limba materna, decat italiana.
vad ca ati fost si la Riva del Garda. sa vizitati si Limone, e bestiala statiunea.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Olá tufa
am vazut pozici mumoase rau de tot
noce la multi ani, sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot binele din lume
La multe lunite Maya Raisa,Maria Cleopatra,Clara Maria si Codrin Ioan
intusa ne cam lasa mucisori, vai ca bine zici ca-s pacatosi rau de tot
Noi la capitolul fructe tot din borcanas suntem, piure de mere,pere prune,caise,portocala,banana..cam cu astea ne invartim. I-am dat pepene galben crud si a fost cah, i-am dat avocado cu branzica si a fost bun.
Ieri am mers la plaja dupa ce am iesit de la lucru, tare incantata a fost Patrí dar cand am dus-o la apa si a simtit rece cred ca s-a speriat si a inceput sa planga, dar pe urma se tot uita la apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Noce, LA MULTI ANI FERICITI! Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de baietii tai si ei de tine!

Cum dati voi portocala/mandarina la copii? Scoateti mai intai coaja de pe felii sau le puneti cu tot la coaja la blender? Eu ii mai dau portocala cate o felie, dar scot mai intai coaja de la ea ca mi-e frica sa nu se inece....

Giova, faine tare pozele! Ce-a mai crescut si Edisorul, nu-mi vine a crede, deja in unele poze arata a baietel, nu a bebelus. Ce trece timpul...

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

NOCE, , sa fii fericita si sanatoasa, iar Filip sa te bucure mereu ca acum. Si bafta la bb2!

Pony e frumusel rau Raducu, stiam eu de ce mi-e dor de el

Sunt gata analizele- are infectie cu E-coli. Nu stiu de ce, dar aveam o presimtire ca asta are. Sa vedem ce zice dr azi. Parca mai era o zmeurica care a avut? Am citit ca trece ff greu

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Of ca nu stiu pe ce am apasat si a disparut tot mesajul meu.
Va pup si o sa mai scriu alta data.
Noce,La Multi Ani! sa ne traiesti, sa fii sanatoasa si fericita.
Giova am vazut ce muscata frumoasa ai prins, sa iti cresca mare si sa infloreasca .
Pepitzel carliontat si frumos, poate nu te tunde mama foarte scurt.
Raducu, ma gandesc cum sa fac sa se intalneasca M-C cu tine. Peste cativa ani
Inutza
Gata nu mai stau, la treaba si cat scrisesem si eu
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Noce La multi ani! sa fii sanatoasa si voioasa si fericita alaturi de cei dragi.
Siacob, Nusy, Giova, Pooh, Inutsa, Corina multumim de aprecieri!
Corina imi pare rau sa aud de e-coli.Si eu am avut, si Raducu a avut.Cu tratament am scapat amandoi.Multa sanatate micutei
Daca raducu meu nu papa laptic de bebelusi, o fi ok daca ii dau lapte normal?
la toate si in special la gravidute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

unguras ne incuscrim??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pony e bun si laptele normal, acum e maricel. ai incercat cu lapte de crestere? gen parmalat sau Nestle 1+?
Corinna of ce rau imi pare. sa scapati repede de infectia asta pacatoasa.
Uliiasi au crescut toti...acusi facem anul...ce a mai trecut timpul.

Am cumparat magiun de Topoloveni...un deliciu, ca cel facut de bunica si soacra. El il mananc pe paine cu unt. Binenteles ca si Edi papa in rand cu mine, ii place la nebunie.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Giova nu am incercat.Acum am milumil 3 pe care il combin cu supa sau cu cereale.O sa incerc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuisaTL spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corinna1982

NOCE, , sa fii fericita si sanatoasa, iar Filip sa te bucure mereu ca acum. Si bafta la bb2!

Pony e frumusel rau Raducu, stiam eu de ce mi-e dor de el

Sunt gata analizele- are infectie cu E-coli. Nu stiu de ce, dar aveam o presimtire ca asta are. Sa vedem ce zice dr azi. Parca mai era o zmeurica care a avut? Am citit ca trece ff greu

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)


Corina, imi pare rau.. Sara a avut E-coli digestiv, iesit din prima la coprocultura. Noi se pare ca l-am luat din maternitate. Am facut tratament cu antibiotic vreo luna pana n-a mai iesit la analiza. Cu scaunele ne-am mai chinuit o vreme..of..nici nu vreau sa-mi amintesc Mi-a fost si mie teama sa nu faca vreo infectie urinara...la ce scaune apoase avea...
Eu stiu ca cel putin o luna dureaza tratamentul cu antibiotic...Noi luam 7 zile apoi repetam copro, urocultura in cazul vostru. Sanatate multa Mariei!

Mergi la inceput