Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Fetelor maine ma duc si eu la eco.... asa emotii am... nu am mai fost de la 6 saptamani. Sper sa fie totul ok. Nu stiu cum oi dormi la noapte caci asa emotii am....si voi tot asa va simtiti inainte de ecograf?

11+
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

si mie mi-a gasit candida infectie minora si mi-a dat tratament de 3 ovule(gynopevaryl). 5 zile pt ca se iau cu pauza de 1 zi intre ele.banuiesc ca daca ti-a fost prescris nu ti-a dat asa aiurea.oricum nu e ok sa tsai cu vreo infectie in timpul sarcinii.



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 14+




Doamne ai grija si de noi 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

mie imi place reteta www.all-food.ro/2009/07/26/supa-crema-de-rosii/" target="_blank">asta ..pt ca e f simpla



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui ukume24

Fetelor maine ma duc si eu la eco.... asa emotii am... nu am mai fost de la 6 saptamani. Sper sa fie totul ok. Nu stiu cum oi dormi la noapte caci asa emotii am....si voi tot asa va simtiti inainte de ecograf?

11+
S-a intamplat minunea mult asteptata!


sunt in aceeasi situatie ca tine, tot maine ma duc, nu am mai fost de 6 sapt si emotiile cat casaa deci cred ca este normal


Mami Andreea 13sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

iar vorbiti de mancare
mi-a venit foame

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

eu toata luna sunt calma dar cand ma imbrac ca sa ma duc la echo ma ia tremuratul..



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Bafta fetelor la eco, sa veniti cu vesti bune !

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Fetelor vad ca v-ati intors la acidul folic , speram ca am scapat de el.

Acidul folic ca supliment nu trebuie luat obligatoriu in sarcina decat de persoanele cu alimentatie dezorganizata sau cu probleme, cum ar fi binecunoscutele varsaturi zilnice .

Dr. meu mi-a spus sa iau daca ma face sa ma simt bine psihic si atat pentru ca legatura intre defectele de tub neural si acidul folic nu este clarificata iar alimentatia oricum este suficienta.

Eu zic sa va straduiti sa mancati corect si atat. La noi medicii se iau dupa orice moda si o aplica orbeste.



MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

fetelor dati-mi si mie cateva idei ....
ce sa mai gatesc, am niste pulpe de pui dar chiar nu am nici o idee ce sa fac

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ukume24

Fetelor maine ma duc si eu la eco.... asa emotii am... nu am mai fost de la 6 saptamani. Sper sa fie totul ok. Nu stiu cum oi dormi la noapte caci asa emotii am....si voi tot asa va simtiti inainte de ecograf?

11+
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Da, toate suntem asa
Eu ma duc de abia in 9 Iunie, asa ca astept cuminte pana atunci si incerc sa nu-mi fac ganduri negre...

15+

Mergi la inceput