FIV 274

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta7
Eu simt ca inebunesc pe zi ce trece. Incerc sa nu caut semne, dar nu pot sa ma abtin.E ziua 8 de la ET. Daca nu reusesc nici acum ce ma fac????? E al 5-lea ET si ma inteapa cateodata in burtica, foarte usor, iar sanii ma dor foarte putin si foarte rar. Data trecuta cand am fost la test ma intreaba embriologul daca ma dor sanii, eu zic ca nu, iar ea a inceput sa dea din cap, asa a paguba, de am iesit de acolo plangand.........Ce trebuie sa ma doara neaparat sanii?????
Iertati-ma, dar sunt intr-o stare f. proasta de dimineata.
Pentru toate fetele

broscuta7 Draguta eu iti spun sa nu cauti semne fiindca fiecare reactioneza in alt fel, daca DD vrea sa se intantample minunea se intampla.
Acum sa-ti spun cateva semne de la mine: sanii- nimic, ovare cand si cand cateva intepaturi, Burta- lipita de spate, nu tu imbalonata, nimic, doar o jena putin jos. La cap. mirosuri stateam bine, mergeam pe strada si spuneam ce sa mai gatit prin cartier. La bhcg am avut 240 in ziua 12 de ET. Restul este o alta poveste.
Roaga-te la sanatate fiindca este cea mai importanta restul se vor rezolva mai devreme sau tarziu.

bytzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor! Va multumesc ca mi-ati tinut pumnii atatea fete! Nu a fost sa fie luna asta, dar nu am pierdut nimic, doar o incercare. Am nimerit pe mana profului, pt. ca dr. mea era la un Congres si a fost super finutz. Dr. Cocei mi-a zis ca arata ca un ovocit, insa fara nucleu, erau doar estrogeni si ca se mai intampla. Oricum eram pregatita pentru orice, asa ca mergem inainte luna viitoare, poate nimerim outul bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

ti se da concediu medical pt et 2 saptamani incepand cu ziua punctiei...dar trebuie sa ceri...mie mi-au dat


Cand ti-a dat in perioada asta? Ma gandesc ca s-au mai schimbat lucrurile in acest sens...

Mona40fii optimista, sanse sunt sa ai 2 embrionasi invingatori!

eu sunt in concediu medical acum....
si o super veste azi am avut beta valoare 76....deci o sa am bebe
mi-a dat cm incepand ci ziua punctie..trebuie doar sa ceri ...atat
iti va da 2 saptamani..eu zic ca e suficient

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

angieangie super veste! sarcina usoara si bebe sau bebei sanatos/i

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Angieangie FELICITARI!!! ma bucur mult cand citesc de reusite...o sa iau si eu concediu am intrebat si mi da...sa vad cum fac cu astia la munca cand o sa ma sune ca am lasat lucrarile...ma rog, o sa fie stresant...dar acum zic macar sa ajung acolo, sa raspund bine la stimulare si sa ajung la punctie.

Puppp toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

va multumesc din suflet fetelor
adhnana....sarcina usoara si tie..sa dea Dumnezeu sa ai ce-ti doresti si mai ales sanatosi
anda 82...bafta multaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....ai incredere ca va fi bine


Angie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Angieangie, multe felicitari!!!!!!!!!!!Bravo!!!!!!!!!!Ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Ioana, Maria imi pare tare rau...Va doresc putere, sa o puteti lua de la capat si evident, data viitoare sa fie cu noroc!!!Nu va pierdeti speranta!

Mona ce ma bucur pentru tine! Ai toate sansele sa fii mamica de gemeni!!! Sa dea DD sa dai lovitura de data asta, macar unul sa fie lipicios tare, tare dar siguri nu te superi daca vor fi amamndoi!!!Doamne ajuta!!!

Boo sa fie intr-un ceas bun!!!Doamne ajuta!!!

Adhnana Felicitari pentru gemenasi si sa sa duci cu bine sarcina, pana la capat!!!

Broscuta te sfatuiesc sa stai cat de linistita posibil! Stiu ca nu e usor, dar...Nu exista semne standard de sarcina, si chiar daca apar, ele sunt destul de vagi...Bafta si sa merite asteptarea!!!

Angieangie Felicitaaari!!! Sa ai o sarcina usoara si frumoasa pana la capat!!!

Va pup si multa bafta fetelor care sunt si care intra in focuri!!!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

angieangie BRAVOOOOOOOOO!!!! sa ai o sarcina usoara !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

va multumesc fetelor din suflet...voi stiti ce inseamna asta..si ma intelegeti cel mai bine...sa dea Dumnezeu la toata lumea copilasi sanatosi...




Angie

Mergi la inceput