FIV 274

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Salutare,

Am un mesaj de la Ioana, ea nu va poate scrie azi. A fost la punctie dar din pacate foliculul care se formase luna asta nu avea ovocit. Deci nu a fost sa fie din pacate.
Mai multe detalii a spus ca va da ea maine.


Eu am facut transferul ieri, cu 3 embrioni. Unul avea 4 celule si ceilalti cate 2. Numai astia au fost, nu am avut ce pune la congelat. Acum incepe numaratoarea inversa ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete,
S-au fertilizat ambele ovucite..
Le introducem maine la 48 de ore...
Sunt asa de fericita...ca nu ma mai asteptam la 2 din 2...
Ioana, Doamne ce neplacut e...si eu am patit-o luna trecuta..Mult curaj..
pup si multumesc de incurajari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Pentru mine FIV 2 a fost tot un esec...
Ioana: Imi pare tare rau, te imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ioana, Maria...imi pare nespus de rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Catalina:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Maria08, stiu ca orice as spune e de prisos, dar imi pare sincer rau...Ce pot sa-ti spune e ca trebuie sa nadajduim la Dumnezeu ca intr-o zi vom fi si noi mamici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dob spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Adhnana, felicitari pentru germenasi!!!
Maria08 hai si tu cu o veste buna!!!
Mona, Ioana va tin pumnii!!!
Rox_dob ce protocol faci?


Fetelor, eu o sa incep tratamentul probabil de duminica, insa sunt tare trista ca mi-a spus proful ca am un folicul restant, insa cu toate astea mi-a dat sa incep tratamnetul. Si nu stiu ce sa fac...eu stiu de la inseminare cand mi s-a mai intamplat chestia asta ca am facut pauza o luna cu AC.


protocolul lung
si mie mi-a zis proful la fel ,ca am un folicul restant de 17 mm- asta intamplandu-se in ziua 21.
mi-a zis ca nu e chist ,e doar un folicul care este gol si se resoarbe

de ce ?nu e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:


Off Ioana, imi pare rau...
Rox_dob, ce sa zic..daca profu a spus ca putem incepe...stie probabil ce spune. Mie mi-e frica sa nu se transforme intr-un chist mare...am intrebat-o pe asistenta si mi-a zis, ca daca se transforma in chist nu-i problema ca-l punctioneaza.

Fetelor, ajutati-ma va rog...De obicei inainet cu o zi ca sa-mi vina menstra in toata regula, am asa o scurgere fff usoara...o pata rozalie maronie...Asta se considera prima zi de menstra oare???? Intreb cu disperare pentru ca desi ma asteptam sa vina spre sf saptamanii...m-am trezit astazi cu ea si nu stiu dc sa consider ca prima zi de CM...am uitat sa intreb dr despre asta...sunt asa emotiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Anda82,
Prima zi de CM este prima zi de sangerare...care pateaza tamponul cu abundenta CM ...
Daca sangerarea serioasa..incepe dupa orele amiezii 16,17, ziua urmatoare este considerata ziua 1
Daca sangerarea serioasa incepe pe la 12,13, chiar si 14....atunci aceasta este Z1...
Multa bafta...si incearca sa nu te stresezi...daca poti
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82


Off Ioana, imi pare rau...
Rox_dob, ce sa zic..daca profu a spus ca putem incepe...stie probabil ce spune. Mie mi-e frica sa nu se transforme intr-un chist mare...am intrebat-o pe asistenta si mi-a zis, ca daca se transforma in chist nu-i problema ca-l punctioneaza.

Fetelor, ajutati-ma va rog...De obicei inainet cu o zi ca sa-mi vina menstra in toata regula, am asa o scurgere fff usoara...o pata rozalie maronie...Asta se considera prima zi de menstra oare???? Intreb cu disperare pentru ca desi ma asteptam sa vina spre sf saptamanii...m-am trezit astazi cu ea si nu stiu dc sa consider ca prima zi de CM...am uitat sa intreb dr despre asta...sunt asa emotiva...

Anda, pentru inceperea tratamentului, Z1 se considera ziua cu scurgere abundenta.

Moshulik +17

Mergi la inceput