Abdomen extra-plat (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ele , ma bucur ca-si revine motanul

In Brazil e soare si frumosss...haideti la cafea

Sa aveti o zi frumoasa

Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Neatza si de la mine !!

Se pare ca frigul si ploaia asta nu ocoleste pe nimeni, oriunde ne-am afla Este un frig si un intuneric si aici... si desteptul de administrator la blocul in care stau a oprit caldura si a trecut la sistemul de aer conditionat pt vara! grrr!

Si pt ca nu e frumos sa stau tolanita sup patura pe canapea sa ma incalzesc am prestat o ora de sala aseara! M-am urnit cu chiu cu vai dar apoi m-am simtit f bine

Caro, ai fost tare simpatica cu povestirile de la nunti! Ce varsta au fetele tale? Sunt convinsa ca sunt asa cum le descrii..o mama stie intotdeauna cel mai bine ;)

Back to work ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Elena, au 7.5 si 5 ani. Evident ca eu stiu cel mai bine, mereu ii zic chestia asta lui barbatu-meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

of ce vreme...ca si englezii vorbim doar de asta fiindca este nasoala rau de tot. Toata ziua a plouat si a fost frig

eu mi-am scris meniul de azi aici
http://www.de-azi.ro/jurnal-nutritie-si-sport-18-mai/
nu va suparati pe mine dar daca le vad ma controlez mai bine:-)

Lumi mai bine sa nu faci experiente inainte de nunta, si mai ales daca te speli des pe cap

Caro sa-ti traiasca dragelesi noi la fel la nunti nasoale o stergem repede:-)

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

m-am indragostit
http://www.maxwettstein.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Deus, foarte sanatos meniul, chiar daca ti-ai facut si pofta cu Starbucks. Si eu mai imi iau din cand in cand.

Raportez menu de care sunt relativ multumita. Dimineata, o banana, si 2 cafele cu lapte degresat. Pranz: mancare indiana de vinete,conopida si cartofi cu orez. Desert: portocala. Seara: inca o portie de mancare indiana si orez.

Sport; urcat scarile

Caro, te duci la nunta?

Ele, sanatate motanului. Sper sa isi revina complet cat mai curand.

Elena, welcome! Pai 0 sau 2 la americani e cea mai mica marime. Nu esti grasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Caro, sa iti traiasca fetitele Si eu am o nepotica de 5 ani si stiu cat de mult poate sa ii turuie gura! E in centrul atentiei mereu

Deus, nu ne suparam chiar deloc! si mie imi prinde bine sa vad un meniu sanatos in imagini. Si pt ca am vazut cafeaua de la Starbucks m-am convins ca esti pamanteana totusi haha! Wow! cum poate sa arate baiatul ala! si mai e si navy pilot si matematician pe deasupra!

Pepene, or fi alea cele mai mici masuri dar pt mine tot largi sunt! Depinde de magazin, dar in general foarte rar gasesc masura 0 care sa stea bine pe mine, majoritatea arata ca si cum ar mai trebui sa pun 10 kg sa incap in hainele alea. Nu vreau sa mai slabesc Doamne fereste, dar eu zic ca la 1.64 m si 50 kg nu sunt nici prea slaba astfel incat sa nu imi gasesc haine! Am zis ca ar trebui sa invat sa imi croiesc singura, si asa nu pierd nici un episod din Project Runway

In seara asta merg la tuns! Am tot avut parul scurt de vreo 2 ani incoace si m-am saturat sa imi inghete urechile in fiecare iarna! asa ca l-am lasat sa creasca si acuma nu mai are nici o forma.. trebuie sa il tund intr-o forma de bob cumva dar habar nu am.. complicat rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Elena, haha, si eu in prezent am 1,63 si vreo 50 kg...si uneori si eu am probleme cu hainele de aici, mai ales la pantaloni.

Bine, si la pantalonii din Ro am probleme ca imi sunt largi in jos dar nu ma cuprind la . Ce-i drept, in talie in prezent am 71

Anyway, ce fel de haine iti cauti? Casual, business casual, office?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

O, da, la pantaloni e jale...am gasit numai 2 magazine de unde imi pot lua, si la alea am surprize cateodata. Sa nu mai zic ca absolut toti pantalonii trebuie sa ii scurtez!
Nu am un stil anume, business casual pt servici si casual in rest
Tu unde locuiesti?

scuze de offtopic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Elena,

in DC

pt. business casual, recomand pantalonii 00 regular de la ann taylor loft ( mai ales cand sunt reduceri ), vezi ca 00 petite sunt prea scurti. si tot pt. pantaloni office recomand express ( tot cand sunt reduceri ), au si forma frumoasa. la blugi eu ma impac bine cu old navy.

na, ca intre timp am mai mancat 2 pumni de cashews cu sesam. yum-yum

Mergi la inceput