Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Matiz bine ai venit. Iti doresc un bebe sanatos si frumos.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

neata burtici ...dupa un weekend odihnitor si relaxant am inceput iar muncile ....am citit tot din urma deci sunt la curent cu noutatile

alinushca nu pot veni la miting pr ca sunt la munci ...si asa se uita astia stramb la mine

Doamne ai grija si de noi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Voi aveti stari de lesin?Ca eu m-am trezit asta-noapte ca ma sufoc si apoi mi-am strigat sotzul ca aveam impresia ca ma prabusesc. Eu am mai avut starile acestea de lesin, nu degeaba am consumat un borcan de miere, dar asta- noapte am crezut ca imi voi pierde cunostinta.

14+
Mami de baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Neata! Ce cuminti ati fost in weekend...


Eu incep saptamana cu paranoia caracateristica, degeaba mi-am propus sa fiu Zen.

Joi si vineri am simti bebele bine de tot, cel putin asa zic eu. De sambata nu am mai simtit nimic. Dubios este ca simt numai la birou, cand stau non stop pe scaun, dar totusi.

Acum m-a luat paranoia. Pana la ecografie (31 mai) o sa inumar orele, nu zilele.


Simona, felicitari pentru rezultate!!! Tu o simti pe bebelina??

MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Neata! Ce cuminti ati fost in weekend...


Eu incep saptamana cu paranoia caracateristica, degeaba mi-am propus sa fiu Zen.

Joi si vineri am simti bebele bine de tot, cel putin asa zic eu. De sambata nu am mai simtit nimic. Dubios este ca simt numai la birou, cand stau non stop pe scaun, dar totusi.

Acum m-a luat paranoia. Pana la ecografie (31 mai) o sa inumar orele, nu zilele.


Simona, felicitari pentru rezultate!!! Tu o simti pe bebelina??

MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 14 +





curaj gaina ca te tai ...te inteleg perfect mi se mai intampla si mie inca...trebui sa mergem mai departe si sa avem sparanta ca totul va fi bine ...trebuie sa fie bine...mai ales ca de acum inainte o sa-l simti din ce in ce mai des pe bebe

Doamne ai grija si de noi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Voi aveti stari de lesin?Ca eu m-am trezit asta-noapte ca ma sufoc si apoi mi-am strigat sotzul ca aveam impresia ca ma prabusesc. Eu am mai avut starile acestea de lesin, nu degeaba am consumat un borcan de miere, dar asta- noapte am crezut ca imi voi pierde cunostinta.

14+
Mami de baiat


Eu am avut o singura data dar rau de tot, nu oriunde ci fix intr-un hipermarket, cand stateam la coada la case. Eram in stare de orice numai sa gasesc un loc unde sa ma asez sa nu cad pe jos...

La mine lesinul a fost insotit de transpiratie rece... horror. Am intles ca o cauza frecventa este scaderea tensiunii.

Off topic: scuze, abia sambata am vazut apelul, eu sunt foarte aiurita cu telefonul, trebuie insistat ca sa il aud si d emulte ori il uit pe la birou, in masina... Era ceva important, am zis sa nu te sun in weekend ca daca era ceva trimiteai un mess.

MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Neata! Ce cuminti ati fost in weekend...


Eu incep saptamana cu paranoia caracateristica, degeaba mi-am propus sa fiu Zen.

Joi si vineri am simti bebele bine de tot, cel putin asa zic eu. De sambata nu am mai simtit nimic. Dubios este ca simt numai la birou, cand stau non stop pe scaun, dar totusi.

Acum m-a luat paranoia. Pana la ecografie (31 mai) o sa inumar orele, nu zilele.


Simona, felicitari pentru rezultate!!! Tu o simti pe bebelina??

MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 14 +




parerea mea e ca taman din cauza pozitiei il simti asa bine pe bebe. si si din cauza "concentrarii" de la munca . la varsta asta a sarcinii nu prea are ce sa se mai intample, mai ales daca nici nu ai antecedente.

beatrice, leshinuri nu am avut decat o singura data in sarcina dar era un loc cu foarte putin aer. poate trebuie sa va aerisiti mai bine camera sau chiar sa dormiti deja cu geamu crapat. pe de cealalta parte la problemele tale cu tiroida nu ma pricep, posibil sa se intample acolo ceva. ask your dr.


Mami de (28.10.2008) si bb2 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi


curaj gaina ca te tai ...te inteleg perfect mi se mai intampla si mie inca...trebui sa mergem mai departe si sa avem sparanta ca totul va fi bine ...trebuie sa fie bine...mai ales ca de acum inainte o sa-l simti din ce in ce mai des pe bebe

Doamne ai grija si de noi 12+


O sa albesc pana nasc . am cautat si aparat sa ascult bataile inimii. In afara faptului ca nu gasit, am intelesc ca se aud de la 4 luni, cand deja il simti bine ca se misca, deci nu ii vad utilitatea...

Rade ciob de oala sparta... acum imi dau seama, tu mergi o data la doua saptamani la eco , asa as fi si eu zen!

Azi noapte am visat ca nu puteam sa ma programez mai devreme la ecografie din cauza ca s-au interzis pana pe 31 mai

MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Nu, Miruna, vroiam sa te intreb cu balonarea ca ma speriase o tanti de la serviciu ca daca am burta tare la balonare, inseamna ca bebe sta strans, nu are loc unde sa creasca, dar sotzul mi-a zis sa nu mai iau in seama toate cele auzite, ca-i normal in sarcina sa te balonezi. Asa cum mai spuneam, ma balonez din orice, nu tine de anumite alimente sau combinatii de alimente.
Da, in Carrefour exista case cu prioritate, pt gravide, etc, dar care nu prea se respecta si asta din vina angajatilor ca nu anunta, nu fac observatii.
Numai de serviciu nu am eu chef azi, nu mai pot!Nu stiu cum unele persoane reusesc sa mearga la serviciu pana in luna 9.Ca am auzit si de astfel de cazuri!
Citeam de Nicoleta Luciu ca dormea mult cat timp a fost gravidutza, 12 ore pe zi. waw!
Weekendul urmator plec la tzara ca nu mai pot, simt ca ma sufoc la oras!Si senzatia asta o am de cand am ramas gravida!

14+
Mami de baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

miruna tu iti dai seama ca eu sunt mult mai dusa daca ma mai apuca paranoia in conditiile in care merg la eco la 2 sapt

Doamne ai grija si de noi 12+

Mergi la inceput