Gravidutze si mamici de Cluj - 160

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Raluca iti doresc multa putere sa treci peste momentul acesta greu sper sa fie totul bine. multa sanatate
Meli multa sanatate lui Timea.
Vad ca apar retete pe aici eu am facut ieri un salam de biscuiti si din pacate l-am ratat din cauza unor biscuiti nu am citit pe pachet si erau cu miere, au un gust oribil. am pus si un pachet de petit beurre, speram sa acopere gustul, dar nu
Imediat imi vin niste prieteni de la cluj. au doua fetite dragalase
Va pup

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
12.05.2010-65.7 kg
Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana,mami de Patrick si Sara,Oana-voi cum stati cu mucisorii?mergeti la gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Meli, l-am dus pe P la cresa cind avea putini muci si nu a mai tusit deloc seara la culcare. Dupa 3 zile de cresa, vineri, iar avea muci, dar dupa joaca/alergare ieseau mai multi, in rest nu avea. Azi a fost chiar bine,i-am pus la greu apa de mare si picaturi Maxitrol de 2 oeri pe zi(ceva picaturi oftalmologice, recomandate in loc de Betabioptal, care au gust oribil) care se dau in caz de muci verzi persistenti.

Raluca, unde te internezi? Pentru cit timp? Sa se prinda bine bebe!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana-si maine mergeti asa?dar e normal sa fie pe terminate raceala si sa aiba muci? ca la mine raportandu-ma, eu am muci cand sunt racita, nu? asta-i faza de inceput, ce dracu....nu mai inteleg.sau asa e normal? sa treaca raceala si sa mai aiba mucuti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Raluca, ne gandim la tine si la bb miculut sa fie bine!
Meli, pana la urma cu ce ati tratat tusea?
Ioana, eu tura asta i-am dat betapioptal. la cat sunt de rele, functioneaza ca amenintare pt diverse legate de imbracat..sa nu ajungem sa punem iarasi in nas picaturi. Ioi..mama rea ce sunt!

ieri au venit de au montat patul baietilor..va dati seama ca a trebuit facut curat apoi in toata casa (bine, oricum era necesar).
ma gandeam ca ieri ar fi trebuit sa o chem pe tanti la curatenie. cum-necum am facut noi cate ceva..eu am obosit de numa..
as fi avut teoretic chef de prajiturit, dar practic n-am putut misca nimic.

Mihaita e tot mai puternic si se misca cu burta cu tot. am avut si o noapte in care m-a tinut treaza pana la 2 cu dansul...

pt mine e minuntata vremea asta rece si ploioasa :) caci de la caldura mor, ma umflu etc etc

Paula cu Mihai 31+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 8 saptamani de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Meli, raspund si eu chiar dc nu eram in enumerare..dar avand copilu bolnoav sapt asta.
mai, de data asta, uimitor, s-a vindecat de tot-tot! nu tu tuse, nu tu muci, nimic nimic. cred ca a contat f mult ca am facut tratament imediat. adica duminica seara au aparut primele simptome, iar luni seara deja facea trat. recomandat de medic.
dar eu l-as duce dupa 9 zile de stat acasa cu urme de muci.

Paula cu Mihai 31+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 8 saptamani de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Victo-ms mult re raspuns, esti o dragutaasa ma bucur ca imi mai dati sfaturi, noi suntem cam la inceput de raceala si mi-e groaza de tot, nu stiu cat s-o protejez si cat e bine s-o las sa-si faca imunitatea...dar cred ca o las si eu, dupa-masa asta chiar deloc nu a tusit...acum mi-e frica ca daca doarme acolo, cand se trezeste, n-o imbraca imediat si poate iar raceste...si ca atare ma gandesc sa n-o las la somnic...dar daca-mi face iar o criza de plans?din pacate incep sa simt si eu primele semne de raceala, cu cursul nasului si zgariat in gat, incerc eu cu apa cu sare gargara, oscilococcinum, vitamina c, sper sa fie ok...noi ne-am tratat asa-2 zile doar ser+adrenalina,de 3 ori pe zi dupa care inca 3 zile de flixotide dimineata si seara cu ser si la amiazi era ser cu adrenalina.plus vit c, si luam iar beres plus pt cresterea imunitatii.poate voi v-ati revenit asa de repede si pt ca , cum ai zis si tu ca ai observat ca racelile sunt tot mai simple...
-deci zici ca baga in burtica, hihi, si la mine se simte din ce in ce mai tare, asa mi-s de dragi miscarile astea, asa ma gandesc cum zicea Gaby ca deja mi-e dor ca nu le voi mai simti in curand,hihi.
-cate kile ai achizionat?eu de o vreme parca-s nebuna dupa cioco si orice care e cu aluat.parca nu ma pot stapani...asa ca am ajuns la 59,5, am pus 8 kile, rusinica, asta e, dam jos dupa...

Meli27+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Victo-la noi betabioptalul e un adevarat dezastru, in sensul ca e tare amar si nu sta deloc, urla si n-o pot tine, deja cunoaste sticlutaapropo, daca sticluta e deschisa dar tinuta la frigider , cat e valabil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Meli, sa-ti zic cum e la noi...Eric a dat primele semne de raceala joi...azi deja e f bine, aproape a trecut de tot...desi azi noate a tusit f mult, pe la 5.30 dimineata i-am facut un ceai de tei cu miere, si spre surprinderea mea a adormit pe urma inca 4 ore fara sa tuseasca deloc...si a dormit f bine...

pt muci noi doar apa de mare am folosit, nu suntem experti in raceli, din fericire...asa ca n-am altceva acasa pt muci...in rest, i-am dat oscillo si coryzalia...atat..

sanatate multa!

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu Filip

bb Filip,sper sa te tin in brate peste 4-5 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Fetelor, va multumuesc mult ca va ganditi la mine, imi prinde tare bine.
Ioana la Gine 1 ma internez pentru o saptamana, trebuie sa-mi faca analize de coagulare si sa stau cuminte in pat

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 5+

Mergi la inceput