HAI Ela_anda! BV Veronicach,Remy, Cusa iun10 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

La multi ani ! Lenabum Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi, nastere usoara...


Mami de Matei nazdravan si Tudor, 38 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

va multumesc din suflet pt urarile voastre
sa dea d-nul sa fim sanatoase si sa avem nasteri usoare si la termen
de cand vam descoperit zilele trec mai usor

baiatul meu (flacaul meu) FLORIAN-CRISTIAN implineste 12 ani /21 .05----nu a vrut sa se nasca de ziua mea de nastere a vrut de ziua onomastica, care pt noi este o zi de 3 ori speciala
neam logodit pe 21.05.1993
am avut nunta pe 21.05.1994
amn nascut copilul pe 21.05.1998


+33 bianca maria
AMR 7 sapt poate mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Yoyoyo, felicitari! Bine-ai venit Sofia. Sa fii sanatoasa si cuminte
Cristina, felicitari! Bine-ai venit Seby. Sa fii sanatos si sa cresti frumos!!!
Nana ce frumusica e Adelina, si ce senina e, sa-ti aduca numai bucurii!!!
Lena Sa ai o nastere usoara si la termen!!!Muuulti ani fericiti
Parca pe Nati nu am vazut-o...esti bine?
Rocsy mie mi s-a parut ca ceaiul de la Fares pentru stimularea lactatiei chiar facea minuni.Poate era autosugestie dar crede-ma ca m-am chinuit cam 2 saptamani sa curga si la mine ceva din sani erau uscati, si am luat pastile,ceaiuri la greu si bere fara alcool si asa am reusit sa alaptez mixt 3 luni.

33+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

BINE AI VENIT DRAGA SEBI

FELICITARI MAMICII CRISTINA

Sa fiti sanatosi si voiosi si sa va bucurati de minunata relatie de iubire ce incepe de azi!
Refacere usoara draga Cristina!

Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Buna dimineata mamici si burtici!

Lia, multumim de vesti!
Corina, multumim si tie de vestile despre Mira si de initiativa cu pozele floricelelor noastre de liliac. M-am si grabit sa-l trec pe Tudor in album
Artu, vazut si placut carurul Sabinei! Sa va bucurati de el!

Eu nu-s deloc in forma azi, nu am prea dormit, m-a durut toata noaptea un san si inca ma doare, e o zona pe care nici n-o pot atinge, nu pot ridica mana, ma doare si daca ma aplec, cumva..Nu stiu daca o fi ceva serios sau doar s-o fi blocat vreun canal galactofor, parca nu-mi vine sa merg in nebunia de la Giulesti (la dr meu) pt atat lucru..Dar nici nu pare sa-mi treaca...Ati mai patit asa ceva?


Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Neata si de la noi!
Bravo, Cris! Bine ai venit, Sebi!

Bravo, Yoyoyo! Bine ai venit, Maria Sofia!

Bravo, Ioana! Bine ai venit, Sonia Alexandra!

Anca 36+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Lia, Corina - multumim pentru vestile despre floricelele de liliac!

Sorana - am patit si eu ceva de genul asta cu Luca, doar ca mi se formase o galma sub axila. Nici mama pompei nu mi-a rezolvat problema, doar Luca cand a supt. Tu, daca nu il pui pe Tudor la san, ai mare grija sa nu dai in mastita. Poate un masaj la dus, sub apa calda sa ajute. Alte remedii nu stiu, ca nu am avut nevoie. Ai mare grija!

Anca 36+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Un capitol plin de vesti bune!

La multi nai! sarbatoritilor de azi!
Yoyo, Cris- Felicitari pt bebei! Sa creasca mari, sanatosi si frumosi!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza09 spune:

Buna dimi,

LA MULTI ANI LENABUM!!!Sa fi sanatoasa, iubita si nastere usoara

Cris felicitariBine ai venit pe lume Sebi sa fi sanatos si voios

Artu plimbari cat mai frumoase cu noua achizitie asa cum vroiai tu cu rosu...si noi am luat carutzul si port bb-ul secondhand dar suntem f multumiti de cum arata ambele si de oferta mai putin de jumatate din pretul unui nou...

Sorana sper sa treaca cat mai repede problema cu sanul buclucas

Si la noi au fost schimbari de temperaturi destul de mari si cam racoare asa ca sotzul si Cristina au prins o raceala, pe fata am doftoricit-o aseara un pic avem un spray bun pt gat mai ales pt inflamatii sa speram ca nu ajunge la infectie sau alte complicatii si e doar o raceala usoara...in rest despre noi la fel foarte greu ma deplasez trebuie sa ma opresc tot timpul si greutatea care apasa eu simt capul fff jos, am inceput sa bem si ceai de frunze de zmeura sa vedem poate cine stie ajuta la ceva asa am citit din recomndarile altor mamici si de la cursuri,,,despre cel de lactatie am rugat-o pe mama sa-mi aduca desi la Cristina nu am luat nimic de genul asta dar sa am o cutie de rezerva, adevarul e ca pe vremea aia eram mai hippie si a fost super bine sper sa fie la fel si cu Luca...sanatosi si pupaciosi sa fim

O zi faina

36+ Luca Octavian+ Cristina 12.01.1999

AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Am uitat sa va zic: azi la 18 ma duc sa ma intalnesc cu o pediatra pt printisorul meu! Mi-a fost recomandat-a de o cunostinta si mai e si la dispensarul din comuna, la distanta de 2 strazi! Daca ne si placem e perfect, caci daca ma intorc la munca la 2-3 luni ale lui bebe, mama va fi responsabila cu mersul la vaccinuri!

33+

Mergi la inceput