Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

ca vorbeati de apa... scria la linkul cu dorna de la baza paginii "stiati ca intre 2 si 3 ani aportul zilnic de apa trebuie crescut la 700-800ml/zi?"

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


am vazut si eu chestia asta...se referea oare doar la apa sau la lichide in general?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:



Si eu pe aici..vreo 2 zile n-am avut net..iar azi mi-se aranja si calculatorul..trebuie sa-l formatez...poate in week-end cand am timp.
La laptop pot sta doar cand doarme Radu..ca altfel incearca sa-i scoata tastele

Suntem bine..doar sictiriti de vremea urata si de vremurile care se anunta in Romanica.

Multa sanatate boboceilor bolnaviori!!

Pup toata bobocimea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Minunea tocmai sa petrecut mai devreme sa trezit ...acum trag sperante ca nu si-a facut tot somnu si poate reusim sa ne culcam pe la 1

Mai claudinna auzi tu "cumpaaaa'

Spuneti-mi si mie va rog Amai, are pe spate in zona cefei ca o iritatie am tot pus-o pe seama transpiratiei....dar vad ca tine de vre-o 2 sapt.si nu trece cu nimic, sunt ca niste brobonele mici iar zona se intinde pe o suprafata de 2 cm.... sa zic.....cu ce as putea sa ii dau?? Va multumesc

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
vrea cineva??
sper ca ati avut o noapte buna


kllemi, cel mai bine ar fi sa mergi cu ea la un dr
intrebai ce mai gatim:
eu i-am facut lui R ciorbita de macris, de loboda, de rosii (conservate), ciorba de perisoare de pui, supa cu galuste...
ca si mancare: piure de cartofi cu sos de rosii, mancare de spanac, mancare de mazare...chiftelute din piept de pui, chiftelute de somon (chiar ieri), shnitel din piept de pui, peste la cuptor...papanasi cu branza de regim si ou...
cam asta in ultimul timp

am in plan niste paste cu branza, un chec cu sunca de pui...mancare de hrisca, mancare de linte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

neatza!

claudina zi-mi si mie te rog cum ai facut chiftelutele din somon...david numananca peste deloc si in disperarea mea sunt dispusa sa incerc orice reteta poate accepta asa

si va urez concediu placut ca am vazut ca plecati sambata

de David si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

intra la mine pe blog, gasesti adresa la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

s-a castigat concursul cu sunetul...
sa caut si eu o caseta prin casa, sa vad daca asha face...sunt taaare curioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

CRema impotriva arsurilor solare: de la Roche Posay, factor de protectie 50, rezistenta la apa, fara parabeni...
Abia am luat-o deci nu pot spune inca nimic de ea, decat ca la farmacie era o promotie si am primit gratuit lotiune de dupa plaja din aceeasi gama. mi-a fost recomandata ca fiind cea mai buna...vom vedea.

O zi excelenta va urez!!

Matei Gabriel 24.08.2008 foto

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

cat ai dat pe ea?
eu ma gandeam sa iau o crema de la Forever, am inteles ca e f buna si pt alergia la soare


LE: asta e pt dupa plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!

noi suntem contagiosi: ori roseola, ori varicela, cred ea.
Lui Vlad i-au aparut de ieri bubite rosii, marimea buricului degetului, reliefata si parca au si un "varf"cu lichid.
Trece doctorul sa-l vada, pana atunci suntem izolati..... Sper totusi sa constate vreo reactie alergica....

Mergi la inceput