Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neata, fetele!
babytza, te pup!
Eu am reluat antibioticul, de fapt l-am schimbat si m-a lasat gatul. de data aceasta era umflat si cam alb inauntru ... Fetita e in continuare pe Humex si enterolactis si mama lucreaza la tinctura de propolis, o bibileste in fiecare zi.
Per total suntem bine! Am inceput sa ma cam cert cu Sofia ca de atata alint nu prea mai raspunde la "comenzi" din prima sau a doua. Dar ajungem noi acasa ;)

va pupam! sanatate multa!




Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mimihoo ma bucur ca sunteti mai bine Va pup si sanatate multa sa ii treaca repede ( si tie la fel ) Cum merge cu regimul ? Il accepta ? Sunteti pe regim voi, nu ?

Laureta esti mai bine mamico ?

Nikoliciule ce e cu tine mami, ca nu ai scris de f mult timp Sunteti bine ?

Roxi, July ce mai fac puii si sambureii ? Mai dati si voi un semn de viata, poate nu nasteti fara sa stim si noi Va pup

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Nu prea o mai tin pe regim ca nu mananca nimic. Continuam cu lapte HA, dar ii dau cascaval, si i-am bagat iaurtul din cauza candidei. Pana si de mere s-a saturat, mititica.

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mihaela, imi bag si eu nasul, cum face mama ta tinctura? eu trebuie sa-mi fac tinctura de troscot si nu stiu cum se face, pt problemele mele cu gatul care se pare ca au dus la....

Merci mult!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimihoo

Nu prea o mai tin pe regim ca nu mananca nimic. Continuam cu lapte HA, dar ii dau cascaval, si i-am bagat iaurtul din cauza candidei. Pana si de mere s-a saturat, mititica.



Imi imaginez ca s-a saturat mititica ....bine macar ca le papa si pe alea La noi nu stiu cum ar fi daca am avea enterocolita, probabil ar sta nemancat o saptamana

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

tot scriu si tot pierd mesajul

Paula eu i-am dat antibioticul fara sa imi fac probleme, ii dadeam sa pape ceva inainte si dupa ii mai dadeam ceva sa ii schimbe gustul, ca e cam aiurea si atat. Mi-am fixat orele de antibiotic asa fel incat sa fie aproape de masa.
Sper sa nu aveti probleme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Salut,

am ajuns la Bucuresti, mai e intilnirea maine in parc? Elsa e cam cu muci and co, plus ca mi-a facut si ceva febra azi noapte, asa de bun venit, drept urmare nu stiu daca va fi apta de venit in parc maine. Pina maine mai e, asa ca mai vedem, insa nu vreau sa 'va dam' si voua din muci (cu toate ca astia sint de la dinti si nu de la altceva, inclusiv febra).
o zi buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Hello,
Am intrat special sa-i urez Nerantulei, bafta pt. maine! Tin pumnii stransi, insa sunt absolut sigura ca totul va fi bine, mamico!

Denisa, ma bucur ca te citesc si mai ales ma bucur simtind tonul optimist din mesajele tale. Felicitari pt. reusitele piciului!

Corrina, mi-a stat mie inima cand am citit despre ispravile lui Mihnea, dar tie!!! Ma bucur ca sunteti bine in rest, cat despre masaj, facem o escala la C-ta cand venim la mare si se rezolva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

noi suntem... pe aici...

Radu prinde din urma cu mucii. Cred ca trebuie sa-l duc la pediatra si pe el, sa se uite in urechile lui, sa-mi iau de o grija...
A inceput si sa tuseasca nitel, de azi de dimineata.

Teo cumintel isi face aerosolii, isi ia antibioticul, si produce cantitati uriase de muci albi pe care din fericire ii sufla in zeci de servetele. Din fericire nu mai tuseste...

Am mancat un tort de ciocolata.

Acum am bagat la cuptor un fel de drob dar pentru copii, cu carne de pui si legume, sa vedem ce o iesi. Experimentale desigur...

Ieri am avut o zi de rahat, mi-e si ciuda ca am fost invitata undeva si pt ca TL a dormit toata ziua, da chiar toata ziua, nu m-am putut duce. Am stat in casa cu copiii si m-am chinuit singura cu toate, cu aerosoli, cu tot.

De dimineata eram epuizata si i-am zis ca daca o tine tot asa, eu nu ma mai intorc la serviciu. Nici in august, nici ever. Pentru ca dupa o saptamana de serviciu, plus seara cu copiii, sa fiu in we robot, luni voi fi praf cum sunt in fiecare luni de fapt... si la job nu-mi permit asta. Ma rog de fapt as fi praf toata saptamana, daca nu as apuca sa dorm cu radu la pranz din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nerantula, iti tin pumnii pentru maine! Dumnezeu sa va ajute, sa fie totul bine pana la capat!


Mergi la inceput