Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Nerantula - e o perioada crunta pentru tine, te inteleg perfect...eu am 3 luni de cand l-am intarcat si nici acum nu mi-am revenit perfect....imi e dor sa-l tin la piept, ma uit cu invidie la mamele cu bebelusi la san...DAR totodata sunt constienta ca e o etapa prin care am trecut toti si care pt toata lumea are un final...INSA tu mai ai f putin si te vei bucura din nou de respiratia pruncului pe sanul tau. Iti tin pumnii pentru luni, STIU ca va fi bine...chiar daca iti e greu,(acum si intarcat si temeri cu samburica si neintelegeri cu sotul) incearca sa te linistesti, toate trec si....VA FI BINE!!
Feli - uff, da-i bubitele cu pasta de apa si alcool mentolat ca sa nu-l deranjeze f tare....vezi si tu partea buna a lucrurilor...cica e mai bine sa faca boala acum, cat sunt mici pt ca o suporta mai greu mai tarziu....eu am facut-o in cls a 7 a si pt mine a fost groaznic....mi-am acoperit toate oglinzile din casa pt ca mi se facea greata si ma apuca depresia cand ma vedeam
Claudinna - cred ca R este un copil superdotat....pt nici 2 ani stie ff mult lucruri...
Pio - am pierdut eu stirea sau cand faci test? "limpaiciul" de inghetata
Dya - te-ai obisnit la servici?
300 - mai intri pe forum?? nu te-am mai vazut demuult parca...
Ange - nici tu nu mai ai timp deloc?
fug si mai revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Xor m-am obisnuit ca nu am incotro sunt doar 2 zile pe sapt e bine si daca va fi greva generala din 31 mai nu mai merg deloc pana in sept.
Tu cum esti cu serviciul??Sotul tau cum se simte???Scuze daca rascolesc ceva neplacut dar vroiam sa intreb cumnatul tau a avut o boala incurabila?
Cum s-a adaptat Mark cu bona?Esti multumita de ea.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare!!!

nerantula stiu ca ti-e f greu,dar asa cum zicea si babytza zi merci ca i-a fost lui bine,nu a plans dupa tine,a dosrmit bine...ca pana la urma asta e tot ce conteaza sa nu sufere puiul,si sa nu planga dupa mami!!!uite eu inca nu-mi permit luxul asta david inca nu sta cu nicio bunica daca nu e si mami prin preajma,doar sa zic o jumatate de ora asa timp in care sa-l pacaleasca cu ceva si sa se ia cu joaca sa uite de mine

paranoia mea a mers azi pana in panzele albede 3 zile nu l-am mai simtit deloc pe bb mic sa miste si aseara am plans cand m-am culcat...dimineata m-am trezit mai bine un pic dar la 11 dupa ce l-am culcat pe david efectiv nu mai puteam sta asa ca am fugit la dr...n-am gasit dr mea la cabinet era o dr mult mai in varsta si mai nepriceputa cu tehnica ca sa zic asama rog cert e ca mi l-a aratat pe bb ii batea inimioaradaaaaar...doarme!!!no bun,dar doarme de 3 zile??zice sa iau mai mult utrogestan ca uterul este tot contractat si bb nu sta deloc confortabil acoloacum astept sa merg saptamana viitoare la dr mea nu ma iau dupa asta la care am fost aiz,i-am zis sa-mi dea sa-i ascult inimioara si a zis ca nu stie pe ce buton sa apesedeci va dati seama...la un moment dat m-am intrebat daca e dr sau altceva pe acolo



de David si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Nerantula - succes cu intarcatul !! E greu acum dar oricum e mare lucru ca ai reusit sa-i dai pana acum. Si eu ma uit cu putina invidie la mamicile care alapteaza - desi si eu l-am laptat pe Ewdin 1 an si 6 luni - cred totusi ca asta nu-mi va trece prea curand.

Felicic - multa sanatate puiutului si sa treaca cat mai repede

Nushulica - multa sanatate si mult calm - e bine ca bb doarme dar totusi e bine ca ai fost si ai vazut ca bb e bine - paranoia e normala in perioada asta - toate am fost asa

Noi nu alergam, nu ne cataram ca alti copilasi de aici dar noi vorbim!!!! Edwin zice absolut orice cuvant aude, repeta tot si chiar raspunde de unul singur. In multe situatii ramanem gura-casca la el, nu ne vine a crede cat de bine si de corect vorbeste.

Pupam mamicile si numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am vorbit cu Angelynna si sunt bine.Crinuta e racita de vreo saptamana, au descoperit si o infectie urinara dar e sub tratament si sper sa fie bine!
Nu prea mai are timp de forumeala, dar spera sa se elibereze in curand


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna seara!

Buna ... si la mine ... dupa ceva vreme ..
Azi am 'semnat' armistitiu cu sotul , cred ca s-o fi gandit ca-s prea multi hormoni in zona, daca eu tot plangeam din mai orice (eu tot zic ca aveam si motive), am fost la cumparaturi, tati a gatit, am dormit in timp de el a iesit cu Gruia afara (cred ca e a doua oara in 20 luni cand se intampla asta), s-au jucat si in casa mult si frumos impreuna, Gruia toata ziua ne striga pe amandoi (pana nu demult numai pe mine, tati era ignorat cu desavarsire), am avut o zi frumoasa! Si, ca sa culmineze, Gruia tot la tzitzi a vrut sa adoarma , am incercat cu povesti si pus pe picioare, s-a ridicat si m-a invitat pe perna

Denisa, felicitari lui Edwin vorbaretul, nu ni-l arati si noua? Fiecare copil e special si evolueaza in ritmul lui si e asa fain cand auzim de unul sau altul ce ispravi mai face sau ce minuni mai spune!
Nusha, te inteleg prea bine cu paranoia, ma mai incearca si pe mine uneori, in ultima vreme mai putin, ce-o drept bietul samburel a si fost zguduit in toate felurile, sper sa nu iasa un copil prea nervos sau anxios ... Pentru uter contractat nu no-spa-ul ar fi mai potrivit? Eu stiam ca utrogestanul are alt rol
Xor Mark se simte bine acum, da?
Babytza , tare as fi vrut sa ne intalnim luni!



Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna seara !


La noi a plouat toata ziua..urata vreme...asa ca am stat bagati in casa...am gatit o ciorba de perisoare, placinta cu mere si seara o pizza, curatenie, jucat.
Am bagat topoganul in casa..si a fost distractie mare.

Nerantula asa da...imi place ultimul post..asa te vrem mamico..optimistaMa gandesc la tine sa treaca cat mai repede si usor saptamana viitoare. Eu sunt sigura ca ai acolo o surioara a lui Gruia sanatoasa

Tzitziri multumim pentru vestile de la Angy. Chiar ma intrebam ce e cu ea. Voi ce mai faceti? cam rar..pe forum in ultima vreme{eu vorbesc }

AlexaM felicitari pentru burtica..ca n-am apucat sa spun. O sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos si papacios!!

Feli sa scapati repede de varicela !! Pup Falkone!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Cristina, multumesc! O sa-mi dau silinta sa contribui si eu cumva la starea mea de bine . In ce priveste amnio, sunt sigura ca rezultatul va fi ok, de procedura imi cam e teama .. dar va trece cu bine!

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

ehee...pt prima data dau eu cafeluta!!!
Dya - cu serviciul incerc usor usor sa-mi intru in ritm...e stresant dar va fi bine...Insa de cand am inceput lucrul, cum ajung acasa eu sau taica-su nu ne mai scapa din priviri si sta lipit de noi...daca suntem amandoi, nu vrea sa iasa afara cu unul singur....nu vrea sa scape pe nimeni....Oricum, il ultimile 2 zile a fost mai linistit cu bona...nu a mai muscat-o asa rau...
Sotul....inca nu pot spune ca e bine....este trist si totodata fff nervos....are un sentiment de frustrare, de ura fata de cineva sau ceva care l-ar fi putut determina pe fratele lui sa faca asta....aud de nenumarate ori pe zi cuvintele: "de ce a facut asta??" si "nu ma pot obisnui cu gandul ca nu mai e"........nu stiu cand va putea sa depaseasca macar putin momentul....
Nu...la autopsie nu i-a gasit nici o boala incurabila dar, afland ce a mai spus pe la unii sau altii se pare ca in mintea lui se cuibarise un gand ca ar putea avea ceva....ce?? nu stim...
Nerantula - mark e binisor...a scapat cat de cat de raceala, mai tuseste doar f putin...
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata

Xor multam de cafea O savurez cu placere, ieri nu am apucat sa o beau ca am plecat de la 8 la olimpiada cu Valentina
A fost ultima etapa, pe municipiu

Nerantula ma bucur sa te vad mai vesela Va fi totul bine, o sa vezi. Tin pumnii pentru maine

Nushulica lasa samburelul somnoros sa doarma si nu iti mai face o mie de griji , va fi bine si la voi
Si eu mergeam la eco ori de cate ori nu il simteam , ca sa imi linistesc paranoia din creieri Ma linisteam instant cand vedeam ca ii bate inimioara

Cristina o mie de pupici Si aici a fost urat afara ieri si nu am iesit deloc cu puiul mic. Doar Tina a fost la o petrecere la restaurant cu prietena ei Noi am bagat ordine si am aranjat hainutele de vara ale soricelului si el pe langa noi scotea si baga in sifonier Era asa de concentrat la ce facea si se uita mandru la noi ca ne ajuta

Soricelul meu are infectie la degetul mare de la picior Ieri dimineata era rosu , aseara avea putin puroi , l-am curatat si am dat cu Baneocin praf, dar azi era si mai mult puroi si asa a plans cand l-am curatat cred ca o sun pe fata la care imi fac eu pedi sa ma duc la ea sa il curete bine, cred e un coltisor care ii provoaca asta si eu nu il pot scoate singura bine. La spital mi-e teama ca il taie direct si poate nu e nevoie de asta.... Sa se faca o ora mai decenta si o sun pe fata.

Feli cum sunteti ? Tot asa vioi si fara mancarimi ?

Lumi cum sunt hunii ?

Mimihoo e mai bine Sofia ?

Paula cume puiul mic ? E ok cu noul antibiotic ? Il ia , are vreo reactie la el ? Pup si sper ca sunteti bine

Ada voi sunteti bine ?


Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput