BIOGENESIS FERTILITY CENTER(16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am inteles,mersi mult

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Multumesc frumos pt raspunsuri.
Asa o sa fac.

Katyia cum te simti?

Goggy ce face puiutul?

Catalina

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Anca, icsi costa 125 mil. Pe mine tratamentul m'a costat cam 50mil. Bafta sorei tale!Coco, mie perioada de inhibare mi-a placut: am dormit bine, nu aveam nicio emotie, niciun stres. Eiii perioada asta de dupa embrio transfer insa te face cu capu' oricat de zen incerci sa fii. Pup gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Ella asa e...la inhibare e cel mai bine, deja de la stimulare incepe stresul, cate, cum, cat....iar dupa ET........e perioada de foc.....o stiu din pacate.............

Imi tit repet in cap sa fiu pozitiva, sa ma gandesc ca vom reusi, momentele alterneaza, e normal suntem oameni.

Duminica faci o saptamana de la et,nu?

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiya spune:

Coco, multumesc sunt bine.Am fost un pic cam balonata, am avut usoare intepaturi, sani putin umflati si durerosi si pofta de mancare. Astazi au disparut toate mai putin pofta de mancare.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Katiya stiu ca e greu cu simptomele, ca am trecut si eu prin asta, doar ca din ce am citit, sunt sarcini cu toate simptomele si sarcini fara simptome.
Ceea ce vreau sa spun este ca voi doua, tu si Ella sunteti insarcinate acum, tineti puii la caldura, ca in cateva zile ne scrieti beta mare aici.

E f greu, stiu si eu ma lupt cu mine, insa stresul dauneaza f tare.
La mine exemplul cel mai concludent a fost la cateter test unde nu am fost stresata deloc si totul a decurs perfect, pe cand la ultimul fiv (chiar anul trecut pe vremea asta cred ca facusem et.....)eram ca un arici, cu colul spasmotic si vai mama mea.

Acum mi-am propus sa fiu total diferita si sa ma relaxez la maxim.

Chiar voi cat stai acasa, la canapea?

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

da Coco, duminica fac 1 saptamana de la ET. De luni ma duc la serviciu, e bine ca nu voi mai avea timp sa ma analizez atat! Oricum de ieri am inceput sa fac scurte iesiri pe afara, ajuta si asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiya spune:

Astazi o sa ies la scoala cam 3 ore, maine la fel si de luni la munca.
Dar nu am stat numai in pat, am mai avut si diverse activitati prin casa.
Sa te auda Dumnezeu si sa venim toate cu beta mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

O plimbare usoara nu strica, primele 3-5 zile sunt critice am inteles.
Depinde f mult si de cum e la servici.
Eu lucrez f departe de casa, plec la 7 vin la 8, acolo e un stres si un balamuc maxim (productie, achizitii, etc)...

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Coco, deci ai luat startul fara mine? Eu fac prima inj cu Diphe maine dimineata ...

Daca vrei sa iti pozitivezi gandurile, gandeste-te la criza ... la mine a functionat ... o reducere de 25% a salariului meu dar si al sotului, nu ne va mai permite un alt FIV ... poate doar in 2011-2012 ... asa ca trebuie ca acest FIV sa fie ultimul ...

Si oricum voi fi mult mai optimista cand Ella si Katiya ne vor anunta rezultatele pozitive ....

Katyia,Ella, eu am incercat in perioada de dupa ET toate variantele, ca de, am experienta in FIV-uri .... cand mi-am reluat activitatea la 4 zile de la ET, am avut un beta usor pozitiv, sangerari, iar in final am ramas cu resentimentul ca ar fi trebuit sa stau linistita in patut .... cand am incercat varianta cu repaosul la pat, a fost foarte stresant, pt ca am exagerat, iar stresul a fost pe masura ... am trait atunci multe depresii si temeri ... in concluzie, trebuie gasit un echilibru ...plimbarile usoare ajuta foarte mult ... in general activitatile care va relaxeaza si va fac placere ...

Io vorbesc, la teorie sunt buna ... Doamne, cand ma gandesc la perioada de asteptare ma apuca disperarea ... Dar va am pe voi, sa va stresez ....

Coco, eu la primele 3 FIV (cu Dr Dracea), inainte de ET cu o ora, luam cate 1 diazepam si un supozitor uscosin ... te relaxeaza foarte mult ...

Mergi la inceput