Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *145*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Multumim Lali. Am observat ca in ultimul timp tu te ocupi de casa noua la dovlecei.
Fetele, astazi sa nu faceti smotru ca e sarbatoare> Inaltarea Domnului si ziua lui Luta, David si Irinel. La multi ani, sa aveti parte de sanatate ca in rest va ocupati voi.
Luto, cred ca mai rar asa prietenie. Dar de vorbit la tel cat de des vorbiti?
Raluk, multumesc. Dar parca iaurtul nu e asa de rau ca si laptele. Tu ce stii?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

lali tu baga mare cu capitolele ca ai ramas de baza.
Eu fiind in recuperari am raspuns si la capitolul vechi dar nu e asa important.
Eu vroiam doar sa va zic ca maine dimineata vin prietenii mei cei mai dragi din cati au existat vre-o data.
Ea imi e prietena din clasa I si am fost si in Brasov la facultate impreuna dar la fac diferite, dar am impartit camera de camin si chefane mostruoase.
Pe el i l-am bagat eu pe gat ...ca ea, fiind genul mai tocilara zicea ca el e genul mai golan....
Au fost plecati cativa ani in SUA si in iunie merg la interviu pt Canada si pleaca. REadaptarea la Romania le este imposibila.
Aceste 4 zile care urmeaza vor fi o fericire pentru mine, nu stiu cand ne vom mai
revedea....nu i-am vazut de ani de zile si probabil ca ii voi vedea peste cativa multi.....
E greu de descris cata bucurie si entuzioasm ma incearca, imi vine sa nu ma mai culc ca sa merg sa-i astept mai repede la aeroport.
Sunt niste pontosi fara margine si cred ca vor urma 4 zile de terapie prin ras si mistocareala de zile mari.
Am sa lipsesc zilele acestea dar am sa revin la voi ca imi sunteti foarte foarte dragi.
Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Ce fain de voi sa va reintalniti! Ma bucur ca esti fericita si ca a trecut faza cu noru si uite ca totul va fi perfect! Distractie placuta ...

Ralukule... Nu este asta raspunsul corect Ma gandeam eu ca e lipsa de ceva dar eu iau si mg si ca, am cam uitat in ultimul timp, e adevarat ... Poate ca ar trebui sa fac ceva analize.
Va las si eu, va pup!
Laleli ,multumim de capitol

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

croco ti-ai amintit de noi cat de dragute suntem ?
hai mai des si zi-ne ce face Amici abramburici.
lullaby plecati in tarile calde mami ? pupa baiatul sa se faca bine si multam de urari, esti o draguta
raluk e fain cand scrii asa mult.....ia de maine sa-i dai lu' Alexutu cate 2-3 mere ca sa fie satul sa poti si tu sa stai mai mult cu noi.
Eu asa o banuiam pe alex a noastra dar nu stiu de ce o face atat de rar....e adorabila si pe gustul nostru, al meu sigur. Ai fost minunata in seara asta. Sa ne mai incanti.
dar din cauza oboselii, eu nu am inteles ceva....de ce te agitai ca a venit sotul cu fata ? trebuia sa o lase singura acasa ?
uka daca nu se moare din asta nu e periculos. Azi am fost la dentist si i-am spus aceasta gluma la baiat.....si nu a ras, cred ca nu avea simtul umorului
Ar fi bine sa te cauti totusi, suna oarecum neplacut. Inima iti mai bate inca, nu ?
hepilica eu m-am prins ......sunt singura care s-a prins: Maia asteapta pana va putea spune "mama te iubesc". pana atunci nu vrea sa te dezamageasca cu franturi.
natalixu baga antrenamente, succes Fragutzoooooo. Inchin un paharel pt fetele mele.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

luto mami am stiu intotdeauna cat de dragute sunteti!atata doar ca nu pot tine pasul cu voi neam!citesc capitolele anterioare ca pe romane, seara cand ii dau amei tzitzi!
sa treaca timpul incet ca sa stati cat mai mult impreauna!

noapte buna fetele!

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

va multumesc ca m-ati ajutat cu norul, va pup si noapte buna

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai ce tuna si fulgera la noi

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Da, chiar nu e pe drum niciun fratior/surioara pt dovlecei?
Sa va zic de al meu. Nu sta toata ziua. In fund nu prea sta pt ca e mai mult in 4 labe si sa se catere de tot ce intalneste in cale. Imi trage deja din priza si numai la locuri periculoase merge. Trebuie sa fiu tot langa el.Peste zi nu sta in patutul lui sa se joace nici 5 minute, se ridica la marginea patului si plange sa-l iau. E foarte marait din cauza dintilor dar inca nu are nici unul.
Am cumparat borcanase cu legume si nici alea nu sunt bune. Deci nu e problema ca nu-i gatesc eu bine.
Croco, tin minte ca am vazut ceva poze cu Amilici si am zis ca e tare frumoasa fetita ta.
Eu ma retrag ca aseara am stat pana pe la 2 ca sa vad episoadele restanta din neveste disperate.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai ce-am adormit la meci sunt obosita rau, e clar!

Hepi vroiam sa-ti zic ca nu e iaurt din ala dulcios. e natur! si mie nu mis ep are fainos, simona. mi se pare chiar bun. l-am luat din carrefour militari. e de-abia intra pe piata din cate am inteles.

bai, deci Natalia busileazaaa????? pfff... bravo neica, foarte tare! si Maia stie unde e ceasu si vacuta!!?!?

noi mergem in picioare sprijiniti... si inca destul de bine na' sa ma laud si eu!!! cum sa raman mai prejos!??! se poate!?!?!?


hai va somn usor



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai Carina rulz! e cea mai tare, parol!!!

acum somn de voie



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Bunaaaaa diiiimiiiineeeeaaaataaaaa soooaaareee!!!!!!

Poftiti la multaaaa proaspata, aburinda si pentru toate gusturile.

Ma bag sa vad ce dixtractie a fost pe capul vostru aseara.

Revin.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput