Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

"126 de zile inseamna 18 saptamani, din care 42 de zile obligatoriu dupa nastere, adica 6 saptamani, deci inainte de nastere raman 12 saptamani. daca nasterea are loc la 40 de saptamani, inseamna ca din saptamana 28 se poate lua prenatalul. dar pentru ca exista si cazuri cand nasterea are loc mai tarziu de data probabila, cel mai tarziu la 42 de saptamani de sarcina, inseamna ca cel mai sigur e sa iei concediul prenatal din saptamana 30 de sarcina"..
Cred ca asta e explicatia..daca sarcina are loc mai tarziu si nu raman acele 42 de zile dupa nastere care sunt obligatorii..

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Buna dimineata!!!

Adevarat s-a inaltat!!!

Multumim Chiciutza pt micul dejun gustos si consistent!!!

Andra, ce dragutzzzzz!!! Eu nu stiu sa tricotez... nu am tricotat decat la orele de Lucru Manual acum muuuuuuuuuuulti ani!!! Succes!!! Sunt convinsa ca o sa iasa o paturica superba pentru ca o lucrezi cu dragoste!!!

Fulguta, felicitari pentru !!!

La noapte voi zbura catre Romania! Drumul va fi destul de lung, voi zbura vreo 6 ore si jumatate, plus vreo 2 ore de plimbare in Istanbul. Vreau sa ma relaxez azi cat mai ca sa nu o supar pe Sofia!

O zi frumoasa si linistita va doresc!!!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Neata burtici! Adevarat S-A Inaltat

Sa avem o zi frumoasa, calduroasa, cu vesti cat mai bune!

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 18+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Buburuza, sa ai un zbor placut spre casa

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 18+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Buna dimineata tuturor!

Tina, cu(24+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buburuza drum bun spre casa..sa ai un zbor linistit.

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Chichiuta, multumim pentru micul dejun, acum il savurez alaturi de o cafea calda!
Iustina e mai bine, bibite noi nu i-au mai iesit, a avut destul de putine, mai multe pe spate, daca trecem si de ziua de azi inseamna ca a avut o forma f. usoara de varicela, fara febra, fara bubite iesite in valuri...acum sper sa nu fac si eu.

Buburuzo, zbor placut si usor!

Klarrise, probabil ca asta e explicatia, se lasa inca 2 saptamani pentru siguranta, pentru ca se poate naste f. bine si la 42 de saptamani in loc de 40.

Va doresc o zi cat mai frumoasa!

Lora, mami de Iustina si 24+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Lora bine ca se simte ok buburuza.. Ai grija sa nu iei si tu. Eu sunt ingrozita de toate bolile copilariei ca nu am facut niciuna si daca o sa faca bebe..nu vreau sa ma gandesc..

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

puneti-ma si pe mine in listuta, va rog.

Carola UM 15.12.2010
DPN 18.09.2010


Multumesc,

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Buna dragelor
Cristos s-a inaltat!
Azi e sarbatoare mare asa ca lasati mai usor munca si incercati sa va relaxati si sa nu va mai suparati.

Lora ma bucur ca fetita ta e mai bine. Ce-a fost greu a trecut inseamna.

Buburuza deabia te asteptam.

Andra harnicuta sa ne arati si noua paturica.


20+

crina cu

Mergi la inceput