MONTIGNAC(139) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Bunaaaa,

bueyyyyy nu mai pridideam cu cititul.
Sa incep cu inceputul...eu nu mai tin Monti de 2 ani, deci daca vreti sa ma tineti in tabel ok, daca nu, nu.Ce data sa dau de inceput ca e...aiurea.

Dar, am raportat luni, 70.5kg parca?

Puisor, am inceput incet cu yoga si alte nebunii de pe wii.Si ma tine glezna nitel.

Eu oricum va urmaresc,pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

tulai-domne da' cat ati mai scris

dau doar datele ca n-am timp nici sa mor
  • am inceput pe 5 mai 2009
  • de la 113
  • am ajuns la 78
  • am dat jos-35
  • vreau la 65
  • deci mai am-13
am uitat ceva ?




NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ymca, eu te vreau slaba si prezenta cat mai des . Ce mai fac piticele? La sport mai mergi?

Hai ca am ametit de tot cu lactatele astea: o data e vorba despre lapte si o data despre iaurt, branza, cascaval, etc. Laptele intr-adevar contine lactoza care e glucida deci laptele integral e complet interzis( combinatie glucido-lipidica) iar cel degresat e permis la mese glucidice. Cat despre iaurt, branza &co acestea se pot manca atat degresate cat si nedegresate la mese lipidice. Adica iaurtul nedegresat e ok si el la mese lipidice doar ca are prostii in el si ar fi de evitat. Iar iaurt sau branza degresata sunt necesare doar la mesele glucidice. Lunga polologhia dar mi-am clarificat si eu niste lucruri

Si sunt alaturi de Andanii cand spun ca daca mananci mult, desi monti,slabesti foarte incet. E experimentat pepropria piele .

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Brindusik, m-am simtit, asa ca intervin: orice lactate pe baza de zer, nescurse, nu se pot combina cu grasimi. Io stiu ca am citit intr-o carte de Monti asa ceva, da' nush sa dau nota de subsol. Deeeci lapte degresat sau nedegresat, aceasta nu e intrebarea la masa lipidica!


monn n-am nici cea mai mica idee despre ce vb...adik ce am intrebat...vb d evremea cand nu intelgeam ce imi spusese puisoru de urda?(adik pe la pagina 13 din capitolul trecut? )
m-am lamurit intre timp...senchiu oricum de intersu impotriva sunculitei mele

puisorule io va spun amandurora si pe tie si lu andani.. ca atunci cand slabesti incet ai mult mai putine sanse cand dupa treci la faza 2 sa nu pui kg in plus daca ai abateri...

acu va intreb eu pe voi montignacelor....ce vreti...sa fiti sanatoase si slabe in timp...daca e ala si mai lungut...sau sa va imbolnaviti de stomac si diverse facand foame...si sa fiti slabe 3 luni pe an si dupa sa va dati cu capu de pereti ca ati avut 2 zile de dezmat culinar
ACU SA VAD OPINII

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas



acu va intreb eu pe voi montignacelor....ce vreti...sa fiti sanatoase si slabe in timp...daca e ala si mai lungut...sau sa va imbolnaviti de stomac si diverse facand foame...si sa fiti slabe 3 luni pe an si dupa sa va dati cu capu de pereti ca ati avut 2 zile de dezmat culinar
ACU SA VAD OPINII

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


sufletul meu perechealeg prima varianta



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya...nici nu asteptam mai putin dela tine (desi o luasesi pe aratura cu violenta mea)

meniu azi:

MD: placinta de mere si de brinza(fara zahar da facuta cu foi de placinta din comert de mama mea ) cu juma de pahar de iaurt 0% cu piersica(facut de je la blender)

G: 2 trufe, o porto
P: salata: 2 rosii, 2 castra, o felie de brinza
G:un mar si lapte cu cacao
C: juma de castronel de bors de pasare(fara carne)..si 3 mici(facuta de mama compozitia fara amidon ca cei din comert )
G:vreo 5 capsuni si ceva struguri


pfff...da am mancat ceva azi...(cred ca mi se trage de la alea 2 trufe)...deci va zic de acu si meniul de maine

MD:lapte cu fulgi
G:un mar
P: salata rosie cu castra
C:bors cu carne de inaripata
G:nush inca ce da va fi una



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Brindusik, m-am simtit la "facut pe desteapta", ca de obicei io-s capu' rautatilor

Puisorule, io stiam (da' verific) ca si iaurtul contine un procent oarecare de zer, deci iaurtul degresat e glucidic, cel nedegresat e glucido-lipidic. Daca te uiti la iaurtul cumparat, face un desht de zer pe deasupra, deci io zic ca si ala nedegresat mere tot la glucidice, cu fulgi, ca un 2% grasime intra, cred, in limita de toleranta a amestecului.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, hai c-am facut pe dashteapta degeaba . Zice ashe in carte: ala cu 0% grasimi la mese glucidice, iaurt natur merge la mese lipidice (cu mentiunea ca e glucido-lipidic, deci unu' mic-mic).

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Brindusik, m-am simtit la "facut pe desteapta", ca de obicei io-s capu' rautatilor


monn io ma autointitulasem ashea...ca de asta am pus " " ...dar acu daca unii se simt si cu musca pe caciula... (eram precisa ca la asta te gandisesi si de asta am sperat ca discutia cu urda era din ce spusesem eu de saratele..si nu de chestia asta )

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, daca tot estem la sondaj, sa dzic si io:
nu-s convinsa ca Monti = sanatos. Adica nu tot ce e Monti e sanatos si nu tot ce e sanatos e Monti, dar pe o mare arie se suprapun. Interdictiile mi se par de bun-simtz (faina alba, zahar, cartofi), daaarrr nu mi se pare OK sa nu incluzi laptele in meniu - laptele integral - sau branza nedegresata (Monti zice ca in faza 1 numai degresate). Iarasi nu mi se pare ok sa scoti morcovul si telina fierte. Asa ca nu le-am scos.
...si ma mir ca inca n-am ajuns la target

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput