HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui elara

am notat.

iubita cred ca ai putea sa le amintesti si de toti banii care se dau in timpul sarcinii pe analize, eco etc... analize care ar tb sa fie gratuite... nu va suparati pe mine ca am zis, dc nu vi se pare ok nu amintiti de ele...


25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_elena spune:

http://spreadsheets.google.com/ccc?k...4QnpZX0E&hl=en
pt cine e din iasi si vrea sa participe la protest ii rog sa semneze....
poate dau si adresa de mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

CAT AM PLATIT EU ACU CATEVA SAPTAMANI pentru analizele prenatale ??

analize sange , tiroida : 8 milioane + 2 milioane si ceva + 2 milioane si ceva =12 spre 13 milioane intr-o luna ( ziua 4, ziua 14, ziua 21) , asta inainte sa ramai gravida

DIANA (bine ca am iesit sanatoasa , multumesc lui Dumnezeu)

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Multe impozite v-am dat
Si voi le-ati evaporat!

Istoria va va sti
Ca rusinea tarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

fetele o intrebare... semnaturile de la petitie vor fi trimise la guvern??? daca da, cum? eu habar nu am dar daca imi spuneti cum le printez si le trimit eu.



25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui grety_niku

fetele o intrebare... semnaturile de la petitie vor fi trimise la guvern??? daca da, cum? eu habar nu am dar daca imi spuneti cum le printez si le trimit eu.



25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"



Da, se salveaza in format pfd cand se considera ca s-a strans un nr suficient. Se printeaza si se expediaza la min muncii in at secr de stat. Ar fi bine sa se ocupe cineva si de aspectul asta maine cel tarziu.

Fetelor, revin cu rugamintea de pe pag 41 sa desemnati un reprezentant sa arunce un ochi pe comunicatul de presa pregatit de noi. Si o modaslitate de contact pe PM.
E cam "urgent". Comunitatile de mamici de pe ambele forumuri sunt mentionate in comunicat ca fiind intiatoarele actiunii, intr-un efort unitar.
Va rog, un raspuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

AM STIUT CA NE FURATI
E TIMPUL SA VA CARATI
SACUL ESTE ACUMA GOL
UAAA MITOCANILOR !


"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Fetelor va felicit pentru ce faceti!
Eu m-am tot gandit ce solutii ar avea guvernul ... si nu pot sa nu ma gandesc la vecini de-ai mei care au firme si in mod sigur nu platesc impozit pe tot ce incaseaza si culmea nesimtirii unii cer chiar ajutor pentru incalzire!!! Sunt convinsa ca daca fiecare ar plati toate taxele (care sunt exagerat de multe, dara sta e alta problem) s-ar rezolva si maam deficitului. Nu gaseste guvernul o solutie sa controleze evaziune??? Despre cheltuielile nesimtite ale guvernului nu mai zic ... sunt convinsa ca cineva are evidenta lor si se pot controla toate contractele ... asta daca vor sa faca asta!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

i-auziti fetelor..boc vrea sa demisioneze...CE CONVENABIL!!!!CE COMOD!!!
RUSINE!!!!!!!!

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irene_24 spune:

Buna mamici!

As vrea sa va intreb daca s-a stabilit calendarul protestelor pt Bucuresti (pichetari, miting etc)? Vreau si eu sa vin cu bebele nostru.

Daca s-a hotarat vreun text pt fluturasi de impartit, as vrea sa ii printez si sa merg in moghioros sa impart, poate vin si alte mame/ tati/ bunici etc

Multumesc mult!

Mergi la inceput