Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Si eu la fel, vin oricand numa sa nu ploua
Mara poate are colici? ca si e Yannis l-au apucat din senin crizele alea de plans de cand dam infacolic nu mai avem probleme

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


Stiti cum zic sa facem cu IOR-ul?

Daca maine e vreme frumoasa ne hotaram dimineata la o ora si ne vedem in parc. Si tot asa pana vineri in caz ca ploua miercuri si joi.

Nu stiu daca-s colici sau nu, dar stiu sigur ca mai aveam putin si plangeam la unison. Cert este ca dupa ce i-am turnat pe gat niste gripe water a adormit instant (cam in 20 de secunde).

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

multumim de cafea,dragele mele matinale iulenca si catalutza

la multe lunitze pufuletilor de azi:
andrei
petra
irina

multumim de tratatie,catalutza,toate cele bune printesei tale!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata! Ca buna...

Lucia, votat! Sa stii ca intru si eu in competitie, dar sa aleg poza (Alicredoooooooo, pot sa fur si eu o idee de la tine? Platesc copyright).

Cris.dogarel, aseara, printre jobhunting si actualitati am realizat o chestie foarte importanta: ce fac cu ce e p=acilea, pe la romanica... creditele mai ales...

Ayanna, ai dreptate...
Decenuela, si tu ai...

Dar fiecare e in dreptul lui. Iar in dreptul meu pot sa spun ca aceasta mizerie de suma nu acopera rata pe care o am la garsoniera cumparata pentru serviciu. Deci copilul meu timp de doi ani (daca as sta acasa) ar trai exclusiv din banii lu' tat-su, ca si mine de altfel. Stiu ca intr-o familie nu se pune problema asa, dar eu de cand sunt nu am dat explicatii pentru cumparaturi (sa nu intelegeti acum ca imi cumpar zilnic cate un frigider sau cine stie ce...) si nici nu am cerut bani. In linkul pe care l-am pus poate ati citit cum lumea intreaba" Dar nu te-ai gandit ca poate o sa se intample sa iasa alta lege?" M-am gandit, dar ce aveam de facut? Sa nu mai lucrez si sa astept sa iau 600 de lei si sa ma bucur... ca daca n-am dat nimic si iau 600 de lei e bine.

Bea, am vazut ca ai pus un link dar nu duce nicaieri. Ne rugam pentru fetitele prietenei tale.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

La multe lunite Petra, Andrei si Irina !!! Multumim Catalutza pentru tratatie.

Iulenca, felicitari ca stii sa faci ceva care nu poate fi impozitat!

Mamidepuiuti, ce sa zic... neuronul meu refuza sa se gandeasca la asemenea aberatii... noi sa fim sanatosi, macar tu pleci sigur si stii unde! Eu pendulez intre Europa de vest si Canada (problema e sotul care are ase-ul ca as alege Canada fara sa ma uit inapoi).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Deci copilul meu timp de doi ani (daca as sta acasa) ar trai exclusiv din banii lu' tat-su, ca si mine de altfel. Stiu ca intr-o familie nu se pune problema asa, dar eu de cand sunt nu am dat explicatii pentru cumparaturi (sa nu intelegeti acum ca imi cumpar zilnic cate un frigider sau cine stie ce...) si nici nu am cerut bani. In linkul pe care l-am pus poate ati citit cum lumea intreaba" Dar nu te-ai gandit ca poate o sa se intample sa iasa alta lege?" M-am gandit, dar ce aveam de facut? Sa nu mai lucrez si sa astept sa iau 600 de lei si sa ma bucur... ca daca n-am dat nimic si iau 600 de lei e bine.



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


idem

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fetele (Miremia si Alexutzzza) ce e hambarului ca de mult ma chinui sa intreb (daca puteti sa raspundeti, ofc).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am uitat sa va spun ca am terminat cartea! Sunt fericita ca a fost frumoasa pana la urma!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele (Miremia si Alexutzzza) ce e hambarului ca de mult ma chinui sa intreb (daca puteti sa raspundeti, ofc).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Pe str Hambarului este Agentia pt prestatii sociale. Acolo merg pt a face modificari la dosarul de indemnizatie (sa duc extrasul de cont).

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Onitza, iaurturi probiotice sunt activia si inca unul care imi scapa acum, dar se gaseste de obicei langa activia la rafturi. Nu au treaba cu bio sau nebio... e ceva legat de culturile active cu care sunt imbogatite. Poate sunt alte fete care sa iti explice mai bine.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele (Miremia si Alexutzzza) ce e hambarului ca de mult ma chinui sa intreb (daca puteti sa raspundeti, ofc).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Str Hambarului e pe langa stad National si e Sediul central raspunzator de indemnizatiile CIC. Miremia nu a depus la dosar extras de cont , merge akl sa depuna sa vie alocatia pe card iar eu vreau sa vad daca e gata decizia sa vad cati bani iau in CIC ptr ca am avt venituri din mai multe surse si de la sect 4 mi-a zis ca pot astepta mult si bine decizia acasa ca mai bine ma duc la 2 luni de la depunere in Hambarului sa o semnez si gata

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput