Prietene la bine si la greu - 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata
Astept cafeaua de la Reghin

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si eu astept cafiaua de la Reghin (desi nu beau, dar nu refuz eu o cofi calda de la Lavi)

Si mai astept si frapucine si o briosa calda si buuunutzaa de la Italica!! Si completare un gelato da nu mai stiu ce aroma..Ca le-am uitat -ceva cu lapte si biscuiti+ iaurt+ cu pepene galben

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!
Stau si eu la coada la cafea si inghetataaa!!!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, e pe vine atat frapucino, cat capucino, apoi inghetata si ce mai doriti. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, am inteles in mare ce trebuie sa caut. Raluci probabil o sa te rog in pachet si un nenedent de ala, aici deocamdata nu gasesc periute fara discul ala rotund sa nu inghita periuta. Stephy Botezul e pe 26 iunie. Ma antrenez si eu la cusut pentru ca vreau sa ii fac rochia singura, nu gasesc ce mi-am imaginat eu. Va pup pe toate si va multumesc frumos si pentru comentariile minunate la pozici. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Hello si neatza. Apa plata e servita, chiar daca n-o asteapta nimeni. Da va iert ca aveti inca ochii mici fara cafea...

Dana, am vazut si pozele voastre de la botez si de la cununie, ati fost tare faini! Mi-a placut rochia de la cununuie imi inchipui ca ti-a fost greu s-o tot imbraci si dezbraci...

Andre, am avut si eu la ei periuta de dinti mititica si dragutica din silicon, moale pentru gingiute si dintisori abia iesiti, nu am folosit pasta de dinti decat dupa un anisor, (de la chicco cu aroma de capsuni si un pic de fluor ca altfel n-au primit nicicare flor). Si tot asa dupa un an periuta de copii mici (chicco, colgate, aquafresh etc). Periuta aia de silicon am luat-o din Ungaria, cred ca era ABC design sau bebe comfort, nu mai stiu, o umezeam un pic si cu aia frecam un pic. Acu sincer pana la un an nu ma prea agitam, curatam sera la baita un pic si gata, la Timeea a fost mai simplu ca-l vedea pe frate-su si vroia si ea. Ca norocul ca n-au nici o carie, au dintisorii frumosi si curati, oricum nu cred ca-i meritul meu ca n-am insistat in mod deosebit. Au fost perioade lungi cand faceam scandal cand vedeau periuta, abia abia ii convingeam, ma spalam si eu (cu a mea) si atunci se lasau spalati, nu ma lasau pe mine vroiau singuri...

Licurici, ai intrebat de cura. Eu tin deja Monti de fix o luna. Nu v-am spus ca n-am vrut sa fie exemplu de urmat. Cert e ca Teo a crescut 500 de grame luna asta doar cu laptic de la mine, (are 6800, eu zic ca arata beton, cum spuneam cel mai gras copil al meu ) cu toata cura mea plus ceva bicicletit. Eu mai slabut abia 3 kg muncite rau am dat jos, dar reusesc in ritmul asta pana face un an sau mai repede sa ajung de unde am plecat.

Pupilici si merg la treburi.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Hello si neatza. Apa plata e servita, chiar daca n-o asteapta nimeni. Da va iert ca aveti inca ochii mici fara cafea...

Licurici, ai intrebat de cura. Eu tin deja Monti de fix o luna. Nu v-am spus ca n-am vrut sa fie exemplu de urmat. Cert e ca Teo a crescut 500 de grame luna asta doar cu laptic de la mine, (are 6800, eu zic ca arata beton, cum spuneam cel mai gras copil al meu ) cu toata cura mea plus ceva bicicletit. Eu mai slabut abia 3 kg muncite rau am dat jos, dar reusesc in ritmul asta pana face un an sau mai repede sa ajung de unde am plecat.


adicalea pe ascuns matale... Da incoace apa plata ca m-am umflat de necaz..toata lumea slabeste..io nu stiu ce tot indes atatea dulciuri/paneturi in mine
off off...Si daca as da si eu 5 kg as fi cea mai fericita..Atata imi doresc..Mai mult deja e un vis..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Mornin'!

Laviii, nu fi somnoroasa, ca uite, e coada deja la cafia (banuiesc eu ca nu asta e motivul pt care nu ai deschia dimineata[fl
o])

Andre, as vrea si eu un croissant, ceva buuuuun sa mor si la sfarsit..cred ca o frappucina

Noapte de somn buna, copil trezit la 05:30 pt papa, somn inca aproape 2h. Sa va spun ce am facut: dupa ce l-am hranit, i l-am pus in patut pe Tiger (un tigru de plus din Winnie the Pooh) in speranta ca dc se va trezi va mai ramane cumintel in patut. Si a functionat. S-a trezit pe la...nu stiu cand, ideea e ca pana la 08:30 am mai stat in pat, iar el nu a plans in tot acest timp.

fug la o tzitzi mica

La multe lunite Gabi de Evy si Ema de Floricik!!!

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Neata fetele
Is prezenta si eu la capucine ,frapucine si inghe
Saru'mana Andreuta.Deci si tu te apuci de croitorit ,fain.Ce nu face mami pt fetita ei.Acu ma intreb ce fel de rochita iti doresti ... din aceea lunga ,lunga?

_
Ramona , mamica Stefaniei si a lui Iustin
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Hello si neatza. Apa plata e servita, chiar daca n-o asteapta nimeni. Da va iert ca aveti inca ochii mici fara cafea...

Licurici, ai intrebat de cura. Eu tin deja Monti de fix o luna. Nu v-am spus ca n-am vrut sa fie exemplu de urmat. Cert e ca Teo a crescut 500 de grame luna asta doar cu laptic de la mine, (are 6800, eu zic ca arata beton, cum spuneam cel mai gras copil al meu ) cu toata cura mea plus ceva bicicletit. Eu mai slabut abia 3 kg muncite rau am dat jos, dar reusesc in ritmul asta pana face un an sau mai repede sa ajung de unde am plecat.


adicalea pe ascuns matale... Da incoace apa plata ca m-am umflat de necaz..toata lumea slabeste..io nu stiu ce tot indes atatea dulciuri/paneturi in mine
off off...Si daca as da si eu 5 kg as fi cea mai fericita..Atata imi doresc..Mai mult deja e un vis..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici


Pai cu dulceturi si fainuri nu slabesti, stii tu bine. Hai curaj, suge burta, umfla pieptul, baga un Monti, lasa interzisele si in 2 luni scapi de alea 5 kg si privesti altfel lucrurile!. Vezi ca daca nu esti cuminte vin la tine!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Neata feteleIs prezenta si eu la capucine ,frapucine si ingheSaru'mana Andreuta.Deci si tu te apuci de croitorit ,fain.Ce nu face mami pt fetita ei.Acu ma intreb ce fel de rochita iti doresti ... din aceea lunga ,lunga?
Eu in tinerete am cusut tare mult, apoi m-am lasat de meserie ca mi s-a parut mai ieftin sa imi coase altcineva, dar acu ma reapuc, ca ma intristeaza modele pe care le gasesc. Eu visam pentru ea fie pantalonasi din aia bufanti cu palarie gen Scarlet, fie rochita de papusa, umflata cu sarma. Si rosie, dar nu ne lasa preotul nici rosu, nici pantaloni. Material am superb, caut sarma si astept sa am timp sa ma apuc.Vine si croissantul pentru Ralu , uite ca mi-ai dat o idee de mic dejun. Imi amintesc ca dupa o noapte de baute si karaoke, un prieten a mers in zorii zilei sa caute croissante pe aici si i-am zis ca eu nu vreau croissant cu ciocolata, ci ciocolata cu croissant. Mi-a adus un croissant urias, cred ca avea un kil, din care curgea ciocolata de nici eu, mare amatoare, nu am putut manca. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput