Hai REMY_MV! Bv MIRA,NANA,FLORY mai-iun2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Un capitol plin de vesti bune!
M-am bazat si eu pe ce a spus Basescu ca nu se atinge de indemnizatii crestere, dar cica deja exista la Min. Finantelor proiect pt ajustarea acestora.

Dupa ce ca m-a lovit cu reducerea pensiilor si a salariilor, asta ar fi lovitura in moalele capului!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Rocsy, deie Domnul sa ai tu dreptate, dar eu ma astept la ce-i mai rau. Plus ca, din ce a zis Basescu ieri, retinusem ca nu vor umbla la alocatii, sigur a zis si de indemnizatii?

Anca 35+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Flory- felicitari pt nasterea printesei Diana! Sa ia cat mai repede in greutate!
Nana, Mira, Remy- tinem pumnii pt maine!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ania_ania spune:

Fete dragi, va pupam pe toate!

Va multumim din suflet pentru galerie, sunt in urma rau, nu am mai intrat de cand am plecat catre spital, adica de 1 saptaman. Scriu repede, caci se trezeste Eva in curand, sper sa pot recupera cu cititul de azi incolo.

Noi suntem bine, am ajuns acasa la 2 zile dupa ce am nascut, adica pe 5 mai....Culmea-culmilor, Eva, care era pelviana - motiv pentru care se decisese cezariana programata pe 3 mai - SE INTORSESE, acum era craniana.....si in spital era o nebunie.....desi eram programata sa intru in operatie dimineata, am intrat in sala abia pe la 6 seara Municipalul plin, urgente, etc

Ideea e ca mai-mai sa nu mai vrea medicul meu sa ma bage in cezariana (am crezut ca nu aud bine, eram in stare sa ma bat cu toata lumea, dupa ce statusem ca pupaza in varful patului pana la 6 seara si le vazusem pe toate cum intra - ies in /din operatie ....si eu abia mai stateam.

Pe scurt, decizia de a intra totusi in cezariana a fost mai mult decat inspirata, pentru ca Eva a avut "nod adevarat de cordon" - nu am mai auzit termenul asta pana acum, dar medicul meu s-a felicitat pentru ca a intrat totusi in operatie si nu a optat pentru nastere naturala (desi era tare indoit dupa de a vazut ca Eva se intorsese)


Trebuie sa fug, Eva s-a trezit (ne supara colicii.... ) - am pus ceva poze pe webshots si mai revin cand ma mai lasa printesa

pupici la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Intru si eu sa o felicit pe mamica Flory!!! Felicitari si sa ai o bebelusa sanatoasa si sa creasca repede si frumusica, si tie recuperare rapida!





Pt fetele de maine!
MIRA, NANA SI REMY-MY!!!!!!!!

Tinem pumnii pt maine, curaj va fi bine!!!



Cornelia
37+ cu Emma

Be gracious to everyone,good company to many, known to a few, companion to one, enemy to none!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Uff , am lungit pagina!!!

Cornelia
37+ cu Emma

Be gracious to everyone,good company to many, known to a few, companion to one, enemy to none!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Ania, dragute printesele tale amandoua!

Am pus si eu poze cu culcusul bebelusei , gata pregatit!

http://family.webshots.com/photo/2441016730105580295lzVfGm

Cornelia
37+ cu Emma

Be gracious to everyone,good company to many, known to a few, companion to one, enemy to none!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

HAI NANA!!! Tare dragute pozele tale! Frumoasa burticuta si mamicuta!

HAI REMY_MV!!!

Rocsy, cred si eu ca bebita e gata de start, dar maine vb cu ginecoloaga.

Marylenac,dana81

Flory_blanca, felicitari pentru minunea mica! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine, sa cresteti mari si sanatoase! Tie, mami muuult laptic!

Am fugit dupa copil la gradi!








www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Dragelor, poate nu am citit eu tot, am trecut cu vederea dar oare ce mai face Carla si mazarichile ei?


Mami de Matei nazdravan si Tudor, 38 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

si referitor la replici, am "stocuri" facute de la primul copil, la cate "sfaturi" am auzit, am fost nevoita sa le spun. o sa vezi si tu ca toata lumea din jurul tau la un moment dat o sa stie mai bine decat tine cum sa-ti cresti copilul .
_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (4w* to go!)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba


Vivela, m-ai distrat cu replica-raspuns
Mai vreau exemple, sa am si eu arsenalul pregatit


Corina 32s+ cu Maria

AMR 8s- si apoi...

Mergi la inceput