King of Pop (15) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, mai aveam un pic si ma uitam la miini, care seamana, daca nu au bratara rosie. Va dati seama ca toti se folosesc de simboluri, mai ales Coca-cola, ca doar Michael facea reclama la Pepsi, cred ca special au fost alese. Am vazut jacheta, dar nu am vazut inscriptia...

Motanik, dar, si eu l-am vazut de multe ori, e simpatic cum se rusineaza. A fost o mare victorie pentru el acel an, a luat multe premii.

Cind am timp mai revad pe youtube filmulete cu el live, in diverse orase, imi place sa ma vad interpretarile aceluiasi cintec in ani diferiti, cu public diferit etc. De fapt, fac asta in cazul multor cintareti, dar Michael este pur si simplu energizant pe scena... na, ca nici eu nu mai pot folosi trecutul.

Pe David Garett il mai vazusem, cred ca e singurul violonist care ii cinta melodiile. In schimb, nu stiam ca a cintat cu Orianthi si asta inca in spectacol. Am incercat sa ma uit la documentarul ala, din pacate nu am inteles nimic. Ce vor sa arate, tu ce ai inteles?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ar trebui pus la mostenire... superb pustiul:







CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

acum pe happy hour - ernest valentino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Fotografii din Herastrau

http://www.herastrauparc.ro/galerie/displayimage.php?album=11&pid=421#top_display_media


Panoul omagial Michael Jackson Lives in Us

http://www.agentiadepresamondena.com/news/34-news/2252-panoul-omagial-michael-jackson-lives-in-us-a-fost-inaugurat-in-prezenta-a-sute-de-fani-.html

www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ce reusit e tabloul!!!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Foarte interesant panoul lui Michael facut din fotografiile fanilor!
Ma bucur ca au fost asa multi oameni in Herastrau...


Ce slab este si Earnest Valentino, deci banuiesc ca-n toata lumea asta s-ar mai gasi 2-3 sosii pe acelasi calapod, care sa faca pe mortu´

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Superb panoul.
Si ma bucur ca a fost asa multa lume in Herastrau.
Frica mea e sa nu se piarda in timp. Vreau sa ramana iubit, cunoscut, incerc sa ma conving ca nu e greu sa se intample asa ca doar avem exemple pe John Lennon, pe Elvis, Pe Hendrix, pe Freddie, si Michael i-a intrecut in timpul vietii ca si celebritate. Doar ca mi-e teama sa nu il uite oamenii, stiu ca cei ce il iubesc nu-l vor uita niciodata, dar sper ca si peste 20 ani sa vorbeasca oamenii despre el, sa ii asculte muzica... De asta ma bucur cand vad ca e prezent in inimile atatora.
Aberez...e tarziu si de asta. Sigur ca o sa fie prezent si peste 20 de ani ca si acum, noi ne vom asigura de asta prin copiii nostri si apoi prin nepoti. Long live the King!


Btw, desi ma repet, mie nu imi place E. Valentino. Poate de la distanta aduce cu M, desi oricine si-ar pune o peruca asa carliontata si o palarie pe cap poate aduce cu el, dar de aproape la fata mie nu mi se pare deloc ca ar semana, asta parca ar fi o papusa prost desenata. Sorry, poate are fane printre noi, dar asta e parerea mea. Si-n plus, l-am vazut la final la Maruta, ce inseamna sa calculezi niste miscari pe care M le facea natural? Cat de aiurea poate sa fie asta....sau poate numai mie mi se pare. Oricum, brrr, nu as vrea sa il intalnesc vreodata, mi s-ar parea mult prea freaky.

p.s. Dana, daca tot mai crezi in teoria ta, ce inseamna semnatura aia cu tribute to an angel? Sau angel la figurat? :)
--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

S

Mergi la inceput