Laparoscopie 13

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexloves spune:

Buna
A auzit cineva de dr. cristescu de la giulesti?
Luni am programare pt laparoscopie - chist dermoid....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Fetele, buna!!!!
Acuma am ajuns si eu!!!!
Speranta2, dl. dr. ALBU este un doctor bun!!!! Nu pot sa-ti spun sigur ce operatii face, asta trebuie sa-l intrebi tu sincer si la obiect cand ajungi la el!!! Pe mine m-a trimis la el o alta doamna doctor tot de la Medlife, d-na dr. Deliana Predoi!!! Am sunat-o si i-am zis ca am un chist dermoid si ca as vrea daca se poate si este ok sa-l operez laparoscopic!!! Ea mi-a zis ca nu opereaza laparo, dar ca o sa vorbeasca cu un anume chirurg Radu...Si eu atunci i-am zis sa vorbeasca cu dl. dr. Albu Dragos, pt. ca citisem pe net, pe forumuri multe lucruri bune despre el....Si, atunci d-na Deliana nu a mai vorbit cu cine vroia ea, de fapt, si m-a ascultat pe mine!!!! Si a vorbit cu dl. dr. Albu!!!! I-a zis ca am un chist dermoid si ca vreau laparo!!!!
Cand m-am dus la el, i-am aratat mapa cu analize, eco, etc...si apoi mi-a facut o eco tranvaginala!!! Si mi-a zis ca el nu recomanda laparo...Ca este un chist plin cu grasime, par, etc...si ca daca se sparge in burtica se fac aderente...si ca este o operatie foarte delicata...ORICUM LAPARO DE CHIST DERMOID NU FACE ORICINE!!!! TREBUIE UN DOCTOR CU MULTAAAA< MULTAAAAA RABDARE SA SCOATA TOT CHISTUL PLIN CU PROSTII PRINTR-O GAURICA DE 1 CM cat are un canal de la laparo...E cam delicat si trebuie curatat bine locul si ...in fine, el nu face laparo de chist dermoid si ca face clasic, dar ca nu ma opereaza el ca e bine sa ma opereze d-na Deliana...Alta consultatie....alti bani.... Ar fii al 6 medic care ma consulta... Fetele, m-am SATURAT!!!!
Cam asta a fost!!!! In final, am fost ca sa imi zica ca am chist dermoid??? Asta mi-au zis si ceilalti 4 medici dinainte!!!
ORICUM, ESTE BUN PE INSEMINARI...FIV-URI, chestii legate pe sterilitate...din cate am inteles....Trompe desfundate, chisturi functionale prin laparo....e un doctor bun...si cautat....
Ellyshor, am o dilema!!!! Nu stiu care esti tu din lista mea de mess???Ai incercat sa-mi bagi adresa de mess in lista ta???
Afara...se pare ca iar vine furtuna...si daca vedeti ca dispar si nu revin in maxim 10 minute...sa stiti ca mi-i s-a oprit curentul...ca eu stau la curte si cand vine furtuna si sunt fulgere...cade lumina....
Ellyshor vreau sa te intreb...ai zis ca ti-a facut o chestie de coagulare in mana...in vena???? Prin branula???? S-au separat????
A doua zi ai plecat acasa???? Adica acasa...acasa....
Am multe sa te intreb....Dar, acum am asa multe in cap ca nu mai stiu nici ce vreau sa te intreb...
Jaguar... ce face felina mea????
Pogonici, vreau si eu in BORA BORA ca m-am saturat de MUCI...adica de starea mea de MUCI....
Fetele...ma duc sa fumez...
APROPO.....e vreuna fumatoare????? A fumat inainte sau dupa operatie...ca eu de emotii cred ca le sudez in ziua operatiei...
Am de ales....dl. dr. TUTUNARU sau dl. dr. STOIAN de la Gynecoland???????????????????
Ma duc sa trag o tigara....ASTEPT VESTI DE LA VOI.....
Daca nu mai vin...inseamna ca nu mai am curent....
Oricum, vin repede, doar cobor, ies, fumez si vin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Heyy....da, am adaugat adresa ta in lista de mess.
Din cate stiu eu nu te lasa sa fumezi nici in ziua internarii si cu atat mai mult in ziua operatiei. Eu nu sunt fumatoare

M-ai innebunit cu anticoagulantul....scumpa mea....mi l-a facut in antebrat....sus...unde se facea vaccinul in scoala. Nu te mint cu nimic.....NU M-A DURUT DELOC!!!
Direct in brat l-a facut....pt ca se face cu o seringa din dotare mica(asa e ambalat anticoagulantul)...si are un ac subtire de abia il vezi. Chiar nu doare....zau nu te mai stresa!

Cat despre chistul dermoid...stiu ca e greu de operat laparoscopic, dar pe mine Niculescu m-a operat cu diagnosticul asta. Bine, la mine a fost si mic...de 2 cm. Norocul meu a fost ca la laparoscopie a vazut ca nu era de fapt dermoid...era seros cu un continut un pic tulbure....si de aia se vedea la echo ca fiind de tesut.

Parerea mea sincera e sa mergi la Tutunaru. E super bun pe ceea ce face, are experienta si stiu ca se baga la chestii din astea mai grele.
Offfffff....sa scapi si tu o data de stresul asta. Imi pare rau ca te ametesc toti dr astia...
Vb mai multe pe mess....despre ce vrei tu.



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leopard13 spune:

Ellyshorul meu scump si drag....Abia acuma, fug repede la o tigara....ca imi ploua in gura...
Dar, unde esti in lista mea....
Repet adresa de mess....

cheetah1977t@yahoo.com


Fetele, pupici la toate!!!!
Ellyshor, fa ceva, zii ceva ca nu te gasesc in lista mea...UNDE ESTI????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

id-ul de mess e la fel cu userul de pe forum.
Nu mi-ai dat add....de aia nu ma vezi. Sunt online.

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

notasem gresit id-ul de mess. Ce te-a mancat sa mai pui un "t" dupa anul nasterii????

Acum gata...astept raspunsul tau la request

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor asta noapte am visat ca eram inainte de op.si mai era putin..deja miau venit in fata ochilor toate acele imagini dinainte de operatia din 2008

cine mai are HIDROSALPINX????????????????

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Pogonici, vezi ca e un topic chiar pe aceasta tema "Hidrosalpinx"....cauta acolo si vorbeste cu fetele care au mai suferit aceasta interventie.

Pooop!

Alex, eu doar ce am facut o laparo la Giulesti. Am povestit in urma cu cateva pagini toata experienta. Pe dr Cristescu l-am vazut, mi s-a parut ok, desi nu prea si-a vizitat pacientele din salon. Pe mine m-a operat Niculescu.
Incearca sa scrii 10 mesaje mici, unul dupa altul ca sa nu mai fii moderata si sa-ti apara postarile in timp util, altfel apar decalate cu cateva ore.

Bafta multa!!!


Elenaaaaaaaaaa.....uite Alex se opereaza luni de chist dermoid...deci vei avea de unde sa iei informatii

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Talida__ spune:

Elysor hai ca-i scapat ! recuperare rapida si sper sa ne plimbam burticile prin parc impreuna !

Leopard eu am fumat in ziua anterioara operatiei. In ziua operatiei nu am mai fumat deloc iar dupa operatie, cand m-au adus de la terapie intensiva m-am dus direct la tigara... dar am lesinat dupa 2 fumuri asa ca nu te sfatuiesc sa fumezi in ziua aia... a 2 a zi am fumat si a fost ok.

Intreba cineva de Dr Cristescu: eu m-am operat la el si mi s-a parut super ok. nici la mine nu a venit in salon pentru ca intamplator ne-am intalnit in cabinetul asistentelor ai am vorbit acolo.

Succes fetelor !

_

Hoping... Wanting... Needing... for you to justify my love
www.fertilityfriend.com/home/Talida" target="_blank"> Grafice
www.fertilityfriend.com/ticker/2ba8d8/ttc.png" target="_blank"> Ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexloves spune:

Multumesc mult fetelor, am prins mai mult curaj.
Incepusem sa ma indoiesc de alegerea facuta...

Mergi la inceput