Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Da Miria, al meu are acneea sugarului. Ii curat fata cu apa termala si apoi ii dau cu Bepanthen crema la recomandarea drei.

Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

Ai vostri au facut acnea sugarului? Ca al meu, saracul, e plin.

Cristina, mamica de George Casian (23 aprilie 2010) si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Da, a facut putin dar doar pe fata

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....9KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria nu incerc regimul ala, e greu de tintu pt mine, mai ales ca eu cu supa mea de varza am ajuns la 65 de la 68-69....in cateva zile

despre vaccinul ala bcg am citit si cam ce scrie acolo la argumente contra scrie si aici pe pagina asociatiei de pediatrie la motivele pt care nu se mai face

ioana de ce nu vrei sa dai suzeta? intreb asa de curiozitate

niki multumin de cafea sa mai dea si asteropi un capucino din ala ce bea cand era gravida:)

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

alina intotdeauna au existat controverse referitoare la aceste vaccinuri, mai ales asupra BCG-ului. paradoxul este ca la noi in tara inca mai este obligatorie vaccinarea anti-TBC la nastere, dar suntem tara cu cei mai multi bolnavi de tuberculoza din europa

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Intr-o lume care viseaza la ecosistem, care vrea sa se intoarca la produsele bio si care militeaza pentru scoaterea E-urilor si-a rosiilor crescute in vata, da. Vaccinarea n-ar avea rost si chiar are efecte adverse.
In unele tari chiar a devenit optionala.

Dar noi nu facem si nici nu vom face parte din acea categorie de tari pentru simplul fapt ca "ne-am nascut unde nu trebuie".

Romania este a doua tara din Europa ca rata a TBC-ului activ, dupa Kazakhstan si Kirghistan.

Pe langa TBC mai sunt si alte boli, care spre rusinea noastra in alte tari au si fost uitate. Se invata doar in manualele de boli infectioase.

Noi nu ne permitem sa avem comentarii asupra anumitor vacc., ci mai degraba asupra conditiilor in care copiii nostri traiesc.

Da, sunt si vaccine pentru care eu, una, nu voi opta. Gen VARILIX. Decat sa faca ZZ copilul meu la maturitate pentru ca nu are anticorpii varicelei in sange, mai bine sa faca boala copilariei la vremea ei. Chiar l-as duce intr-o colectivitate unde sunt bolnavi de varicela ca s-o faca si sa-si formeze anticorpii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, am uitat ieri sa va zic, celor care se lupta cu colicii.

Printre produsele homeopate pe care le cautam se gaseste si efectul este cu mult mai bun si mai vizibil, DR.BACH PEDIATRU.
Sunt niste picaturi care se dau de alinare bebeului si pentru colici.
Atentie numai ca sunt si pentru adulci cu efect calmant.

Sunt tare eficiente, repet, si fara efecte adverse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Deci ce-i dau pentru acneea sugarului?

Am uita, dar la Dami i-am dat cu ceva.

Sa-i dau cu Bepanthen?

Ea trece spontan, dar, saracul, e asa uratel cu ea, de parca as incerca sa-i scurtez perioada asta in care o are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

mai fetelor ce o fi cu anca (babyangel) ??? o fi pus stapanire codrin pe ea, dar parca e prea de tot, nu a mai intrat de mult

ii dau un sms ...

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

neata fetelor. o sa pun si eu pe gmail o carte legata de efectele adverse ale vaccinarii daca aveti timp sa cititi...eu ar trebui sa ii fac infanrixul si tare mi-e groaza de efectele secundare, iar ceea ce citesc despre vaccinui ma pune si mai rau pe ganduri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANA - Cu ciorba de varza slabesti, dar ce te faci cand n-o mai papi? Ca asimilezi la loc kg, iar de flamanzit nu cred ca-i sanatos.

Poti sa o tii o vreme, dar e tare saraca in calorii si valori nutritive si vei lesina din picioare. Ia macar un supliment de vitamine cat te ambitionezi sa slabesti.
Apoi, incearca sa te mentii la o cantitate de alimente cu valoare de pana in 1500cal.

Eu am acuma 71kg de la 86kg.
Si eu am redus mancarea si dulcele, dar imi place la nebunie ...painea.
Parca m-a nascut mama pe saracie si nu vreau sa mor de foame. Pur si simplu, imi place gustul de paine, mai ales aia cu seminte si nu ma pot abtine sa nu rup din coaja, daca mai e si proaspata.

sa vad pana unde slabesc mancand asa.

Mergi la inceput