FIV Dr. ALBU DRAGOS 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

La Sibiu , la Polisano.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Buna fetele!
Rica FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fetelor, hai sa va spun cine era in operatie miercuri pe la 12, cand a fost Mirela la clinica......EU! Am intrat in sala la pe la 11.30.....
Am trecut cu bine peste operatie, mi-am revenit foarte repede, si de ieri sunt acasa!
Mi-au fost scoase ambele trompe, si am aflat de ce aveam AMH asa de mic (0,11!!!): din ovarul stang nu a mai gasit decat un firicel, iar din dreptul cam 30%......dar cu toate astea bucatica de ovar functioneaza! Acum am de luat 2 luni AC pentru a inhiba ovulatia si a pastra putinul pe care-l mai am, iar in iulie dupa o stimulare f puternica voi face primul meu FIV......care va reusi!
Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Hopefull mersi ptr felicitari.
Hai ca ai scapat de o etapa f importanta.Mult succes in continuare.

Mire unde esti, cum te simti, te rog sa nu uiti sa ma pui la gravidute pe pag 1.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Multumesc mult Rica! Iti tin pumnii sa fie totul bine!
Ma bucur tare mult ca v-am gasit....pe voi si pe dr.A, care este un om minunat!
Eu mai stau azi acasa si apoi merg intr-o mini-vacanta de recuperare la mama....asa ca mai intru pe forum abia miercuri sau joi!
Doamne ajuta ca visul nostru sa devina realitate cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wawwww! Felicitari Rica! Acum am intrat pe fom si am vazut. Ce frumos! Sa ai bebei frumosi si sanatosi!
Te pup!
Bine ai venit Hopefull!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

rica pup, esti pe lista, luni mergi sa repeti beta? mai faci progesteron?

hopefull tu erai.....pup oricum si ma bucur ca esti ok

eu sunt pe dos, ma dor ovarele tare, am dormit prost din cauza lor, plus ca ma bantuie si carceii, cu toate ca iau magneziu....offfff
al meu a tipat la mine ca ma misc ca mortul

pupi fetelor







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

pe unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

sunt pe aici...mirelus imi pare rau ca te chinui...asta e viata.eu am hotarat sa suspend fivul din cauza TSH,initial albu a fost de acord cu mine sa anulam dar a vorbit cu o endocrinoloaga la telefon si a spus sa continuam...ca sa nu am pareri si regrete mai tarziu am hotarat cu sotul sa amanam.

e tare greu sper ca albu nu s a suparat dar problema mea afecteaza tot bunul mers de la raspuns la stimulare pana la implantare asa ca nu ma pot risca doar ca sa fac fiv.

voi vedea in cat timp revin ptr a intra in curs....pana atunci va fac voua galerie....


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mire in sfarsit ai veni...
Bea multa apa si lapte.
Ms ca m-ai trecut pe lista. Da, dr mi-a spus sa continui cu progesteronul injectabil, numai cycloproginova il mai iau maine si gata in rest tb sa mentin aceeasi medicatie.

Nu-l baga in seama ca tu nu ai voie sa te enervezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Dr mi-a spus ca nu tb sa repet beta ca ne vom vedea de maine in 2 sap la eco.

Mergi la inceput