Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Buna dimineata!!!

RalucaElenaM, da... 11 kg nu-s de colo, dar nici departe d ecele 9 ale mele... Va spuneam ca de alaltaieri am inceput sa imi controlez dieta si... surpriza!!! In dimineata asta, am avut cu 400 de grame mai putin decat ieri dimineata! Eu zic ca e de bine, mai ales ca nu m-am infometat deloc: am mancat bine la pranz, iar seara am tinut-o pe fructe, sucuri si ceai! As vrea sa pot sa ma abtin sa mananc dupa 6 seara, dar mi-e imposibil, mai ales ca pe sot il razbeste foamea seara tarziu, iar eu . Pentru ca aici e f cald, inclusiv seara, cand simt nevoia sa fac miscare merg la Carrefour si ma plimb printre rafturi cam o ora si asta e considerata plimabrea de seara!

Mari, ma bucur mult ca totul e bine si ca te-ai linistit!

Anna Ivan, neaparat sa folosesti creme/uleiuri speciale pt ! Eu sunt cam speriata de vergeturi, asa ca in ultima perioada ma cam dau de 2 ori pe zi cu ulei de la Roc. Mi-a placut mult si Elancyl, dar nu se gaseste aici, in schimb nu mi-a placut absolut deloc Mustella pentru ca dupa aplicare pielea ramane f lipicioasa... iakiii!

Va pup pe toate si va doresc un week-end placut!



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Mari ma bucur ca totul e ok!!!
Poate ne pui niste poze cu burtica
Felicitari pentru saptamanile care le ai, sarcina usoara in continuare

Anna Ivan si eu zic sa folosesti orice afara de Mustella, nu ade alta dar cum zicea si Buburuza se simte naspa dupa aplicare. Eu de-asta folosesc, si nu o schimb pt ca am dat prea multi bani pe ea; cand o sa se termine o sa iau altceva clar, desi e recomandata ca fiind fte buna...

Noi avem vesti
Azi am simtit pe bebe si cu mana, chiar si tati a simtit si miscarile se simt mult mai puternice fata de gadaliturile dinainte; e super!

Va doresc un weekend insorit si linistit


Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

18+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Abdra , felicitari pentru bebe activ si puternic!!! Bebitza mea e f activa in special seara si noaptea. Aseara am dat muzica tare la Dansez ca sa auda si ea si sa o vezi ce mai dansa... Deja a inceput sa se vada burtica msicandu-se!!!

Cat despre Mustella si eu am folosit un tub intreg pt ca mi-era mila de banii pe care i-am dat! Dupa ce ca nu imi place deloc e si cea mai scumpa dintre toate!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Buna dimineata asa mai spre pranz si de la mine! Am stat si-am lenevit in pat pana mai taziu, e racoare si bine!
Si eu sunt in cautarea unei creme bune dar care sa nu se simta grasa. Nici pe maini nu suport cremele grase! Ce recomandati voi din experienta?
Felicitari Ale pentru miscaile lui bebe! La noi nu da nici un semn, si zi de zi ma concentrez. Parca nici matele nu mai borborosesc ca sa am cu ce confunda! Incerc sa nu ma nelinistesc, pana la 22s are timp cica! Dar tare imi mai doresc!
Va pup si va urez o zi frumoasa si vesela. Am auzit ca va ploua in Bucuresti? Aveam in gand o plimbare in parc, sper sa nu ne ude!

Cristina cu tenta bleu 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Buna dragelor viitoare mamici
Astazi am lenevit mult in pat si ma uit cu invidie la vremea frumoasa de afara.
Ale ma bucur tare mult ca ai simtit pe bebe si cu mana. Tati ce zice? A fost impresionat de miscari?
Anna eu folosesc ulei de vergeturi de la Eucerin si sunt foarte multumita. Nu am nici o vergetura nici pe coapse, nici pe burtica si nici pe sani. nu e foarte gras, miroase super si intra destul de repede in piele si nu e nici foarte scump, vreo 50 ron sticluta.
Va pup si va doresc un we superb in continuare.


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kamy13 spune:

Un weekend placut va doresc la toate!

mari bine ca ai scapat de amniocenteza! Esti sigur mai usurata. Eu am fost sfatuita sa o fac, dar dupa zile de gandire, am hotarat ca nu, m-am gandit la riscurile unui avort spontan, infectie...Le admir pe fetele ce au facut amniocenteza sau trebuie sa o faca, dau dovada de curaj!

Eu eram hotarata sa am copilasul, n-as fi avortat, nu din convingeri religioase ci personale, sufletesti, asa ca am considerat sa nu mai trec prin amniocenteza...

andra felicitari pentru bebe vioi! E emotionant, cand amandoi stati cu sufletul la gura asteptand semne de la bebe, nu-i asa?

Eu mai nou am inceput sa-i si cant, am citit ca in partea a doua a sarcinii bebelusii reactioneaza la vocea mamei, si se formeaza o legatura speciala. Chiar citeam ca i se pot spune povesti, pe care dupa ce se va naste le va recunoaste, dar asta chiar nu prea cred. La melodie cred ca reactioneaza si se poate linisti, dar nu stiu eu daca va intelege sirul povestii


Graviduta

Bebic mic 22+


Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kamy13 spune:

Azi incep sa pregatesc bagajele pentru Tenerife, de-abia astept sa plecam luni, dar sunt un pic dezamagita de vreme. Pai acum, in weekend sunt 24-25 de grade, iar incepand de luni, cand mergem noi, vor fi 19 grade. Cum sa nu-ti fie ciuda ?! ...In Ocean oricum nu am fi facut baie pt. ca acum e destul de rece apa, 20 de grade, vom utiliza piscina, dar as fi vrut mai mult soare! Si-asa in Madrid zilele trecute erau 15 grade si ne puseseram din nou getile de iarna pe noi...

O sa zbor prima data cu avionul fiind insarcinata. Sa vedem cum reactioneaza bebé-ul la presiune. Am un pic de emotii, mai ales ca vor mai urma inca 2 zboruri cu avionul, mai avem planificate plecari in Romania...Mi-am luat si o adeverinta de la medic, sa nu am probleme cu compania aeriana.


Graviduta

Bebic mic 22+


Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Mari ma bucur tare mult pentru tine ca ai scapat de amnio. Sper ca te-ai linistit acum.
Camelia vacanta frumoasa sa aveti si vreme cat mai calduroasa!


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Salutare fetelor!
Sper ca sunteti bine cu toatele.

Aniast..nu stiam ca ai facut si amnio...atunci eu zic sa stai linistita.
Stiu ca pare o eternitate pana pe 20 dar te vei intoarce cu rezultate bune, sunt convinsa!! Iti tin pumnii

Mariuk, poti plati cu orice card, daca la asta te referi. Can am spus cont ma refeream la username ( care e contul de mail) si parola asa cum ai cont aici pe DC. Deci dupa inregistrare te loghezi ca si aici.
Ai optiunea sa iti retina datele de la card si poti comanda numai cu simpla logare.
Mie in Uk imi veneau cam in 3-5 zile. Aici dureaza o sapt-10 zile, dar suntem mult mai departe. In Ro, nu stiu, poate iti spun fetele care au comandat din RO,nu cred ca e mult in orice caz.
Tanamera, multumesc .Mai ateptam o serie peste cateva zile. Sper sa fie la fel de bune!

Lara w21+ Jamie and Errie 19mths

Hawaii MexicoUS*Europe_and US * Wedding * ErinnKendall*KUALA LUMPUR * Bangladesh_Singapore_Bali * India*Nepal



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Salut! Am revenit si eu! Am fost in Herastrau si am facut o roata maaare de plimbare! Mi-au placut sucurile naturale pe care le au la tonetele cu storcatoare, iti alegi mixul, foarte fain dupa o plimbare lunga! La intoarcere am intrat in farmacie si m-am lipit de o crema antivergeturi speciala pt gravide de la Elancyl, am dat 160 ron pe ea, are 400 ml, si sper sa fie buna. Oricum nu e deloc grasa!
va pup

Cristina cu tenta bleu 18+

Mergi la inceput