Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia



Buna, ai PM.


Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Ce scumpica e Mara cu limbuta scoasa sa bea apa! Uai ce ma tenteaza si pe mine! Sa il intreb pe sot, sa nu ma acuze ca vreau sa-i inec copilul si iti spun maine, multumesc!

Gata, ma duc la somnic, ca v-am impuiat capul! Noapte buna!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



eu nu am avut inspiratia sa intreb sotul inainte...normal ca NO WAY! FORGET ABOUT IT! LOOOL! oricum eu il iau dar daca te hotaresti ca vrei de comun acord cu dotul ti-l dau eu p-al meu sa nu mai patimeasca din nou miremia cu DHL-ul

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


A, pai taman i-am dat PM Miremiei ca vreau! Pai cum facem?



Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies multumim pt recuperarea mesajului madrutei. Vazut poze cu gargaritz la apa, o minunatie. Bag de seama ca aveti colac rotund, nu stiu cum si de ce ca le-am comandat pe toate in forma de inima (sper sa nu ma injure nimeni).

Mandruta bine ai venit. Da-ne datele tale sa te trecem pe prima pagina, iar pt colacel da-mi un PM pls.

Mirela fericita de Mara Ioana


mai dati si la mine o data noul cont de mail si parola?



Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies multumim pt recuperarea mesajului madrutei. Vazut poze cu gargaritz la apa, o minunatie. Bag de seama ca aveti colac rotund, nu stiu cum si de ce ca le-am comandat pe toate in forma de inima (sper sa nu ma injure nimeni).

Mandruta bine ai venit. Da-ne datele tale sa te trecem pe prima pagina, iar pt colacel da-mi un PM pls.

Mirela fericita de Mara Ioana


mai dati si la mine o data noul cont de mail si parola?



Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


Nu avem un cont nou de mail. Avem un cont nou pe webshots
userul si parola sunt pe vechiul cont de mail.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nik0le, ce tare doctorul de care povestesti! Si ce ma bucur ca n-a cantarit-o. Ca sa te linistesti ca nu greutatea conteaza! Ce a vizionat la ecografia transfontanelara? Si cat de mare e fontanela? La noi intra doar buricul unui deget...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Bea,mi-ai dat de lucru ce frumoase sunt hainele Si ieftine Sunt curioasa daca e o firma serioasa cu comenzile

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

la mine mancat prost inseamna 500-600 ml /zi-asta e ratie pt un bebelus nou nascut

in maternitate i s-a facut un test de auz.Cea care a venit am vazut ca a stat mult mai mult la Miruna decat la bb care era cu noi in salon-am intrebat daca e vreo problema si mi s-a spus ca nu.Am acceptat raspunsul ca atare fara sa mai intreb de ce a durat mai mult.

cu riscul de a parea nebuna vreau sa va zic ca eu ma tem mai degraba ca ar fi o problema de comunicare(elemente de autism) decat probleme de auz propriuzise
cei din jur oricum imi zic ca am luat-o pe aratura de prea mult stat prin spital dar eu simt ca e ceva in neregula cu puiuta mea

nu cred ca sunt suficiente informatiile despre Miruna ca sa va puteti face o idee mai clara dar mi-e asa greu sa vorbesc despre asta si parca nici energie nu mai am ca sa scriu un mesaj coerent

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

la mine mancat prost inseamna 500-600 ml /zi-asta e ratie pt un bebelus nou nascut

in maternitate i s-a facut un test de auz.Cea care a venit am vazut ca a stat mult mai mult la Miruna decat la bb care era cu noi in salon-am intrebat daca e vreo problema si mi s-a spus ca nu.Am acceptat raspunsul ca atare fara sa mai intreb de ce a durat mai mult.

cu riscul de a parea nebuna vreau sa va zic ca eu ma tem mai degraba ca ar fi o problema de comunicare(elemente de autism) decat probleme de auz propriuzise
cei din jur oricum imi zic ca am luat-o pe aratura de prea mult stat prin spital dar eu simt ca e ceva in neregula cu puiuta mea

nu cred ca sunt suficiente informatiile despre Miruna ca sa va puteti face o idee mai clara dar mi-e asa greu sa vorbesc despre asta si parca nici energie nu mai am ca sa scriu un mesaj coerent

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Offf, draga de tine prin ce treci! Nu mai pune doar raul inainte, gandeste un pic mai pozitiv sau incearca sa te linistesti cumva. Noi suntem alaturi de tine si de Miruna!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Bea,mi-ai dat de lucru ce frumoase sunt hainele Si ieftine Sunt curioasa daca e o firma serioasa cu comenzile

cea mai fericita mamica :)


Mie mi se pare cam mare comanda minima. Ce ma fac daca nu-mi plac (materialele)? Ies cu ele in piata?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

la mine mancat prost inseamna 500-600 ml /zi-asta e ratie pt un bebelus nou nascut

in maternitate i s-a facut un test de auz.Cea care a venit am vazut ca a stat mult mai mult la Miruna decat la bb care era cu noi in salon-am intrebat daca e vreo problema si mi s-a spus ca nu.Am acceptat raspunsul ca atare fara sa mai intreb de ce a durat mai mult.

cu riscul de a parea nebuna vreau sa va zic ca eu ma tem mai degraba ca ar fi o problema de comunicare(elemente de autism) decat probleme de auz propriuzise
cei din jur oricum imi zic ca am luat-o pe aratura de prea mult stat prin spital dar eu simt ca e ceva in neregula cu puiuta mea

nu cred ca sunt suficiente informatiile despre Miruna ca sa va puteti face o idee mai clara dar mi-e asa greu sa vorbesc despre asta si parca nici energie nu mai am ca sa scriu un mesaj coerent

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Dastefa, e muuuult prea devreme sa-ti faci griji in privinta autismului...e destul de greu de diagnosticat in perioada de pana la 1 an. Intradevar exista cateva elemente specifice autismului care se pot intalni si acum, la cateva luni de viata (cum ar fi lipsa zambetului, par sa nu isi recunoasca parintii, nu reactioneaza la prezenta strainilor comparativ cu parintii, lipsa ganguritului), dar prezenta acestor elemente nu conditioneaza neaparat diagnosticul de autism.
Eu zic sa stai linistita, sa petreci cat mai mult timp cu copilul tau, sa-i vorbesti, sa-l iubesti, sa-l strangi la piept...
Miruna a fost supusa unui stres foarte mare acum cu internarea in spital si toate tratamentele, e normal sa aiba cateva 'tulburari', ca sa zic asa, de adaptare comparativ cu altii copii, dar nu te gandi asa departe...Fii optimista pentru copilul tau si ai sa vezi o data cu trecerea timpului ca nu ai de ce sa iti faci griji, e un copil normal din toate punctele de vedere care a trecut printr-un stres major si are nevoie de toata dragostea ta, pe care sunt convinsa ca i-o oferi infinit... la tine si... curaj!!!...sa stii ca e foarte adevarat ce-au spus fetele aici...starea noastra influenteaza extreeeem de mult evolutia lor... inca o data si tie si Mirunei...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

my pictures

Am nevoie de ceva ca sa zbor! Nu de aripi, nu de ingeri, nu de Dumnezeu...si totusi...am nevoie de ceva ca sa zbor! Poate...de un simplu...sut in fund!




Mergi la inceput